Fuga: Rama do të shkojë në Luginën e Preshevës

November 6, 2014 09:53

Fuga: Rama do të shkojë në Luginën e Preshevës

Kryeministri Edi Rama do të shkojë në Luginën e Preshevës, gjatë vizitës së tij në Serbi.

Kjo është konfirmuar nga ana e drejtorit të informacionit në Kryeministri, Endri Fuga.

Ai ka hedhur kështu poshtë spekulimet e gazetës kosovare Express, lajm që më pas u mor edhe nga disa media shqiptare, se Rama i ishte nënshtruar presionit të serbëve për të mos vizituar Preeshëvën.

Sipas Fugës, kjo gjë nuk është e vërtetë dhe është zyrtare që Rama do të vizitojë Luginën e Preshevës, gjatë udhëtimit të tij në Serbi.

November 6, 2014 09:53
Komento

2 Komente

 1. Horri i Bulevardit November 6, 10:11

  Filoserbet te maskuar si berishiane, ne fillim thane se Rama ka frike te shkoje, pastaj dolen se nuk shkon e Luginen e Presheves, per te hedhur helmin e tyre, tek shqiptaret, se e pane qe mbesa rrospi, ja nxorri muhabetet e shtepise ne pazar.
  Je gje duhet te keni parasysh o bythace berishiane, kush me ka lexuar shume me heret, para zgjedhjeve, kur te vi ne pushtet Edi Rama, ju ngordhesira filoserbe, do te ngordhni politikisht, se vete populli, duke pare se cfare vendosmerie ka Edi Rama, per te ndryshuar njehere e pergjithmone Shqiperine, do tja japin voten, sa here te kandidoje vete Edi Rama.
  Kam deklaruar para shume kohesh, qe Edi Rama, do te jete kryeministri me jetegjate ne ate post, se kjo do te jete deshira e shqiptareve, per tu qeverisur nga nje njeri, qe si moto ka punen dhe vendosmerine, per ti ndryshuar gjerat.
  Nuk eshte rastesi, qe vete kancelarja gjermane Anxhela Merkel, zgjodhi kryeministrin shqiptar Edi Ramen, per te qene lideri i padiskutueshem i Ballkanit.
  Degjojeni Edi Ramen ne Beograd, do te shifni qe miqte e Berishes, do te ikin nga salla, degjojeni fjalen e kryeministrit shqiptar ne Luginen e Presheves, do te ngreje peshe zemrat e shqiptareve, kudo qe jane.
  Se Edi Rama nuk eshte i kapur nga UDB dhe Asfalia, sic eshte kapur klani i veriut, me kryesues ish Ramiz Aline dhe sot me Sali Berishen.
  Democare te dhjere berishiane, pergatituni per opozite te perjetshme, filloni ndonje pune roje sa nuk eshte vone, se shume shpejt do ja u bejme me ligj, qe edhe roje, eshte e tepert per sojin tuaj.

  Reply to this comment
 2. plaku November 6, 11:03

  E di qe do te me shani, ndoshta me te dretje. Mendoj se pa fryhet shume kjo vizita e Rames ne Luginen e Presheves dhe sidomos nga mediat kosovare dhe maqedonase.
  Mos valle vajtja e tij ne Presheve do ta fusi Presheven brenda kufijve te Shqiperise apo ndofta do te hapi nje nje mije vende pune ne Shqiperi ?
  Populli thote gjella me kripe dhe kripa me karar. USA, BE jane per stastukuo ne Ballkanin Perendimor dhe nuk duan ndryshim kufijsh dhe basta me kete “patriotizem” folklorik. Ne nuk duhet te mbetemi te burgosurit e se kaluares sone dhe duhet ti leme brezave qe do vine nje Shqiperi pa probleme me fqinjet qe nuk i zgjodhem vete. Shifni Franzen dhe Gjermanine, bene dy luftra u vrane miljona dhe jetojne ne paqe brenda BE-se. Nga ana tjeter nuk i kuptoj mediat tona, te cilat duhet te kene vene re se populli shqiptar me zgjedhjet e 23 qershorit i dha partise Aleanca Kuq e zi vetem gjysem perqind te votave. Kam mendimin, se mediat duhet te shofin dhe ndjejne nervin e popullit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*