Kryeministrja serbe: Takohem me Haradinajn nëse është e nevojshme

September 19, 2017 15:21

Kryeministrja serbe: Takohem me Haradinajn nëse është e nevojshme

 

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka deklaruar se nëse do të ishte e nevojshme ajo do të takohej me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Deklarata e saj vjen pas akuzave të shumta në Serbi, se ajo nuk do të pranonte të takohej me një njeri të akuzuar për krime lufte.

Kryeministrja serbe ka folur edhe për dialogun e brendshëm të Serbisë për Kosovën.

Ajo thotë se qeveria serbe do ta ndihmojë këtë dialog, duke krijuar grupe pune me të gjithë qytetarët që duan të marrin pjesë.

“Unë do t’i dëgjoj të gjitha palët, opozitën, pozitën, kishën dhe të gjitha organizatat e tjera”, tha Bërnabiç.

September 19, 2017 15:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*