Kryepolici Didi pritet në Hagë nga kreu i EUROPOL

June 24, 2014 08:36

Kryepolici Didi pritet në  Hagë nga kreu i EUROPOL

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, u prit dje në një takim nga Drejtori i EUROPOL, Rob Ëainëright, në selinë qendrore të Policisë Europiane në Hagë. Në qendër të këtij takimi ishte fuqizimi i mëtejshëm i bashkëpunimit pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së bashkëpunimit strategjik dhe operacional, si dhe nënshkrimi i memorandumit të mirëkuptimit ndërmjet Shqipërisë dhe Europolit, që është hapi finalizues i marrëveshjes  së bashkëpunimit operacional midis Policisë Europiane dhe Shqipërisë.

 

June 24, 2014 08:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*