Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dënon aktin terrorist në Turqi

October 10, 2015 12:04

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dënon aktin terrorist në Turqi

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta I shpreh ngushlimet e tij me te sinqerta autoriteteve Turke dhe familjeve te viktimave te aktit terrorist te ndodhur sot ne Ankara.

“Ky akt i shemtuar qe godet njerez te pafajshem duhet te na rrise edhe me shume ndjenjen e solidaritetit dhe te na bashkoje ne perpjekjet dhe luften kunder se keqes.

Shqiperia dhe shqiptaret do te jene gjithnje prane popullit turk me te cilin kemi lidhje te ngushta historike dhe vecanerisht ne keto momente te veshtira”, thuhet ne mesazhin e kryeparlamentarit Meta.

October 10, 2015 12:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim