Kryetari i LRI-së së Lezhës udhëheq protestën në Tiranë. Ja djali i biznesmenit që kamuflohet si student i varfër

December 8, 2018 16:43

Kryetari i LRI-së së Lezhës udhëheq protestën në Tiranë. Ja djali i biznesmenit që kamuflohet si student i varfër

Të tjerë emra të infiltruar nga LSI-ja në protestën e studentëve para Ministrisë së Arsimit, janë zbuluar ditën e sotme.

I riu në foto është kryetari i LRI në Qarkun Lezhë, Andrea Gjini, i cili është kamufluar si student i Tiranës.

Gjini është gjithashtu anëtar i komitetit drejtues të LSI-së dhe siç duket nga fotot, admirues i lideres së tij, Monika Kryemadhi, krah së cilës shfaqet në çdo rast.

Përfshirja e kryetarit të LRI në protestë, tregon përdorimin politik të kauzës nga partia e tij, por jo vetëm…

Andrea, djali që nga protesta deklaron se studentët si ai, i ka revoltuar pamundësia për të përballuar tarifat e larta të arsimit, rezulton të jetë djali i një prej biznesmenëve më të njohur të Lezhës në fushën e ndërtimit, Pashk Gjini, pronar i firmës “Beton Express”.

v.l/ Dita

December 8, 2018 16:43
Komento

2 Komente

 1. DALLTON December 9, 12:17

  Kjo tregon se demostrata qe zhvillohet nga studentet ka qellim politik qe te mos krijohet SPAK dhe KLGJ,pra eshte mobilizuar fytyra e balcamosur Monika-Kryemadhi e cila femijet I ka derguar per studime ne BRITANI se eshte familje e varfer dhe nuk I perballon tarifat e femijeve te saj ne SHqiperi se Britania I ka me te ulta .Kjo tregon sa serioze eshte kjo greva e studenteve ,pra ka futur duart ne njeren ane L.S.I dhe ne anen tieter P.D.me ane te vajzes se gangesterit Azem-Gomarit e cila ben propagande se eshte gati te lere mandatin dhe ti bashkohet greves ,por kjo chyn ne greve ajo seshte STUDENTE e ketij brezi ,apo do post per te arthmen e saj .

  Reply to this comment
 2. fteri December 10, 15:46

  Jo fytyra e balsamosur e Munika e Ilir K..,dhe Luli-Basho-Berishës,por radiomaskimi që ka për qëllim të fshehë e kamufloi trupat e veta të LRI-së nga radiozbulimi i armikut (E.Ramës) ,ka për qëllim tëgodasë në brinjë qeverinë ,por diapazoni i valve të rreme tani jan zbuluar në shesh ,ato drejtohen nga dora e zezë e S.Berishës,L.Bashës,I.Metës si gjarpëri nënë gurë pret mundësinë për të goditur,dhe infektuar ambientin ,ajrin dhe lëkurën e njerzve .

  Por tani truri dhe orjentimi që udhëheq protestën PD,dhe LSI ,i mjeteve që po përdorin dhe metodave në këtë protestë të rinisë është kuptuar,dhe është përcaktuar shumë qartë se kush qëndron mbas fytyrave të fshehura të ballsamosura të Munika K..Ilir Metës,S.berishës dhe L.Bashës.Manovra e tyre për të goditur në krah e në shpinë tani është zbuluar e damaskuar para popullit me zë e me figurë ,përfajqësues të rinisë së LRI-së,PD-së.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim