Kryetari i PD-së Gjirokastër: Gazeta e oborrit DITA më nxorri në pritë (dhe një pjesë e replikës nga redaksia)

June 26, 2015 18:01

Kryetari i PD-së Gjirokastër: Gazeta e oborrit DITA më nxorri në pritë (dhe një pjesë e replikës nga redaksia)

Kryetari i PD-së së Gjirokastrës Roland Bejko ka reaguar ndaj botimit të një statusi të tij në FB prej gazetës DITA.

Ai e quan DITA-n “gazeta e oborrit” dhe thotë se DITA “e nxorri në pritë”.

Kreu i PD-së ka fyer edhe komentuesit që nuk e pëlqejnë qëndrimin e tij për Lazaratin duke i quajtur këta të fundit “ujqër, çakej, hiena” dhe “njerëz të frustuar”

Ku qëndron provokimi im që keni bërë këtë derro titull – shkruan ai ndër të tjera.

Më poshtë pretendimet nervoze të kreut lokal të PD-së dhe disa përgjigje nga redaksia, pjesë të një replike që mund të lexohet nesër në versionin print e plotë:

1 – Sipas z.Bejko, nuk mund t’i merren postimet nga FB pa lejen e tij.

Së pari të shpjegojmë se statuset në rrjetet sociale nuk mund të quhen private, përsa kohë ato mund t’i lexojnë me mijëra njerëz.

Një kryetar PD-je i Gjirokastrës, me origjinë nga Lazarati që voton gati 100% PD-në, që shpreh një qëndrim publik mbi një ngjarje tejet të rëndë që sapo ka ndodhur në Lazarat, nuk mund të pretendojë se i dhunuan privacinë duke i botuar qëndrimin e tij.

Le të heqë dorë z.Bejko nga posti dhe t’i shkruajë një miku të tij privatisht çfarëdo qoftë, dhe të jetë i sigurtë se askujt nuk do t’i bjerë në mendje për të.  

postimi 1postimi 23b3okk2 –Ai kërkon hesap pse ia quajmë postimin “provokues”

Jemi të bindur që epiteti “provokues” qëndron plotësisht në komentin e tij mbi Lazaratin.

Rolandi e quan operacionin aktual të policisë një spektakël mediatik e televiziv, cili zhvillohet në vendin e gabuar dhe jo aty ku duhet të bëhet; pra po kontrollohen një më një shtëpitë e banorëve të pafajshëm. Jo vetëm kaq, por “regjisori dhe skenaristi” këtë herë kishte parashikuar që të kishte gjak në këtë spektakël.

Çdo njeri me një fije minimale respekti për intelektin e vet, nga këto rreshta të një “derro përfaqësuesi” politik në jug, do nxirrte konkluzionin se: Duket se z.Bejko e di ku ndodhen apo cilët janë ata që vranë oficerin e RENEA-s Ibrahim Basha, ndryshe nga forcat e rendit që po krehin shtëpitë një nga një

3 – Ai nënkupton që postimi i tij përmban edhe një paragraf ku ai ngushëllon familjen e Ibrahimit që redaksia nuk e ka përfshirë në botimin në DITA.

Roland, kreu i partisë, kryetar lokal i së cilës je, ka deklaruar se lejimi i drogës në Lazarat ishte “politikë e tij”.

Rrjedhimisht nëse nuk do ishte kjo “derro politikë” nuk do kishte Lazarat droge.

Nëse nuk do kishte Lazarat droge, Ibrahimi do ishte gjallë. Kështu që ngushëllimet e tua merri dhe futi në sënduk. Kur të distancohesh nga Berisha dhe deklarimi i tij mbi Lazaratin, nxirri prapë dhe na i sill.

4 – Ke dhe një pjesë ku flet për bejte.

Me siguri e ka fjalën për këtë poezi të Arben Dukës. Këtu nuk po zgjatemi se Duka të përgjigjet vetë.

Sa për “ujqërit çakejtë dhe hienat”, ki parasysh që në DITA online, ashtu si në çdo gazetë tjetër që lejon komente lexuesish, ka gjithëfarësoj postuesisish që shkojnë e vijnë e ndoshta prej tyre ka që lëshojnë edhe brockulla.

Por lexuesit tanë të rregullt janë Etikë dhe Qytetarë. Ti nuk i njeh. Me gjasa nuk njeh as kuptimin e këtyre dy termave. E di pse? Se je i PD-së. Dhe ju na dëshmoni përditë që kini një “derro kuptim” tuajin të veçantë për këto dy  terma.

Përgjigjen për “oborrin” lexoje nesër në versionin print / DITA

June 26, 2015 18:01
Komento

46 Komente

 1. rexh June 26, 22:14

  Me lejoni z.Bejko tju bej nje pyetje : perse ju pede-istet keni te njejten mendje,te njejten fytyre(tmerresisht te lige),e te njejtin personalitet miserabel?

  Reply to this comment
  • adri June 27, 04:52

   Prandaj shkojne punet corap ne lazarat e Gjirokaster. Dhe prandaj levizin lireshem kriminelet atje ne lazarat e ne Gjirokaster. Policia ti mbertheje dhe ti arrestoje te gjithe krimnelet qe guxojne te shkelin ligjin. Te behet nje reforme totale e policise ne Komisariatin e lazartit dhe ne te gjithe policine e gjirokastres pasi patjeter qe atje ka dekonspirim informacioni nga i cili behen trima ata trimoshat qe tani jane ne kerkim.

   Reply to this comment
 2. zamiri lazarat June 26, 22:46

  ju gazeta dita jeni thjesht per tu hedhur ne plera. jeni nje gazete qe vetem provokoni. Zoti ju dhente ate qe meritoni. hapni ndonjehere komentet dhe lexoni o njerez te prishur.

  Reply to this comment
  • kujtesa June 27, 06:46

   o zamiri i lazaratit!

   Te te jap nje keshille: eshte nje gazete qe ti mund ta mbash gjithe diten e dites ne dore dhe ne darke ta futesh poshte jastikut.Quhet RD.
   Merru me ate gazete dhe ske pse prish “terezine” me ne.

   Reply to this comment
   • Cukali June 27, 08:30

    RD-së me sfond të zi të përditshëm shtoji edhe gazetën e zezë “55” të Fari Ballistit, të “konvertuar” nga komunist i thekshëm dhe gazetar militant i PPSH-së në “demokrat” të tipit ala-saleh.
    Dy gazeta të përshtatshme për çdo lazaratas, për çdo Bejko,për çdo kontrabandist, për çdo tritolist,për çdo pd-ist, për çdo salist, për çdo terrorist,për çdo ISIS-ist…
    Takëm njerëzish të pështirë! Llum i këtij kombi.

    Reply to this comment
  • robert June 27, 12:08

   Zamir edhe ty te dhente zoti ate qe meriton kur e kultivon dhe i shet femijes tim Hashash .

   Reply to this comment
 3. Arber June 26, 22:47

  Akoma merreni me nje qen, qe e ka vendin prapa hekuraa . Ti pleher je naga ata qe perfiton me shume nga fshati jot Lazarati. Po ta doje vendlindjen tende do beje te kunderten, qe brezat e rinj te shkolloheshin e te beheshin qytetare te denje, por hidh koken pas dhe shiko more fytyre b… se sa te rinj e adoleshente kane rene preh e krimit. Ate te shqeteson kjo more horr, apo vetem te pasurohesh me cdo menyre?

  Reply to this comment
 4. shpellari King June 26, 23:13

  Flokët budallaqe bien nga mendja e mencur.
  Por kjo thenie e popullit s’ besoj se gjen vend te Z.Bejko…
  Kadri Roshi do theshte:
  Zamet e ke o Roland.
  Po po e lexove kete koment, hajde e me puth nje here ne prapanice.

  Reply to this comment
 5. kaqi i vertete June 26, 23:25

  Hahahahaa 🙂

  Mos e krruaj me Diten o ditezi

  Reply to this comment
 6. Elidon Kasemaj June 26, 23:31

  Roland Bejko
  Une jam nje nga ujqit cakejte apo hienat qe etiketon ti.
  Quhem Elidon Kasemaj
  Kam shkruar me pseudinimin Niku dhe kam kerkuar qe ata qe vrane Iben tone te ekzekutohen.
  Do ta dish pse e kerkoj kete?
  Sepse tek ne nuk ekziston denimi me vdekje, po edhe sikur te ekzistonte gjykatesit tane do merrnin ca nga parate e droges se vrasesit dhe do ta nxirrnin heret a vone nga burgu.
  A e di ti kryetar Rolandi qe vrasesit e policeve denohen me vdekje?
  Ke respekt per shtetin ti Roland se ke qene edhe prefekt?
  Une e kam zemren plot me zemerim edhe per ty.
  Me vjen te te peshtyj ne surrat ty dhe gjithe politikanet ne Shqiperi nga Sali zgjyra, Rame legeni e deri tek ju neper rrethe.
  E pesofshi te familjet tuaja ate qe i keni bere ketij populli

  Reply to this comment
  • Mos luani me zjarrin June 27, 04:10

   C’u griu juve me Rolandin?
   Ai ka i vetem dinjitetin e te tereve ju bashke. Ju nuk e njihni, nuk dini se si ia ka perplasur Berishes…
   Ju jeni kuqo, kjo po…Kete nuk ia fal as Berishes Rolandi, jo tua fale juve, qe as sa per sy e faqe nuk e keni share gjirikastritin Enver…
   @

   Reply to this comment
  • robert June 27, 12:13

   Elidon per komentet qe shkruan dhe per pergjigjen qe i jep keti zagarit por nuk ndaj te njejtin mendim me ty qe ata krimba te ekzekutohen . Jo or mik se nje fjale e urte thote qe per nje kriminel plumbi eshte i embel , ata duhet te denohen dhe ………. deri sa tu dale shpirti ose nga bytha ose nga hundet dhe te varosen si qener .

   Reply to this comment
 7. libohova June 26, 23:31

  Pergjigje e merituar

  Reply to this comment
 8. kokpalari 21 janarit June 26, 23:32

  Ore bythec PD-je.
  Kujt i thua i frustuar ti o bukeshkale.
  Ik lexon Ali Aslannin kater here ne mengjes, 4 here ne dreke, 4 here en darke.
  Pastaj shko bej cicin.
  Legen

  Reply to this comment
 9. opozitar i sfilitur June 26, 23:36

  po me ne lexuesit cfare ke o mortje
  Gjidi edepsez

  Reply to this comment
 10. mamurrs June 26, 23:39

  me kete palle do vije PD ne pushtet?

  Reply to this comment
 11. aliu June 26, 23:40

  Ore pse me ngjan si Cekja i Beratit ky? 🙂

  Reply to this comment
 12. Kadare-Cabej June 26, 23:42

  o dajkua i Dashnorit thone se ke bere leke.
  Ca nga provimet ca nga malli.
  Behu transparent tregokja “cakjeve dhe hienave” te internetit llogarite bankare

  Reply to this comment
 13. zorro June 26, 23:45

  Vjen fshatari behet kryetar i PD-se Gjirokaster.
  Ndaj jane katandisur ku therret qameti keta te Pd-se ne gjithe vendin
  Turp per demokratet e qytetit te Kadarese qe perfaqesohen nga nje ruralo-raketik qe paska zene te kercenoje komentuesit e forumeve

  Reply to this comment
 14. orienti June 26, 23:47

  sa plehra jeni ju te Pd-se.
  Keni goje dhe flisni per te tjeret ..
  pikerisht ju????
  ooo hapu dhe te futemi.
  Kryebastarda!

  Reply to this comment
 15. hiena nr 1 June 26, 23:49

  ne mund te jemi cakej e hiena, po ti je nje palaco profesionist.
  kujt i plasi rrocka me lexu postimet e tua ne FB.
  Palle

  Reply to this comment
 16. demokrati June 26, 23:52

  o Dita pse merreni me kete spurdhjak anonim
  ky ka humbur zgjedhjet te shkoj tu jap llogari demokrateve, mos te vij te na bej moral ketu

  Reply to this comment
 17. i frustruari June 26, 23:56

  Maskara.
  Te te vij turp.
  E lexova postimin tend te qelbur.
  Thjesht ke perseritur qelbersilleqet e atij qe keni ne krye qe na flet nga Fejsbuku dite e nate.
  Paskeni zbuluar komplot kunder Lazaratit ju mbeturina??
  Po ju jeni mjeshtrat e komploteve o kerma, keni qe ne 23 qershor qe populli ju dhjet ne koke e ju prape hapni gojen e flisni.
  Goje te madhe paskeni patur, gjithe ajo bajge e dyte ne 21 qershor dhe akoma nuk ua ka mbushur sa ta qepni

  Reply to this comment
 18. gani usa June 27, 00:02

  o qen kazanesh
  ke goje te flasesh per Diten tone ti more pis burre
  YYyyyyt sikter
  Po pse more plehre kush ia mori jeten policit?
  Pse kerkojme denimin e tyre me vdekje, qenke zemeruar ti more gelbaze shoqerore??
  Po cfare doni ju more kopuke te PD-se, ti beni deputete dhe polica drogaxhinjte dhe vrasesit??

  Reply to this comment
 19. Dardhari June 27, 00:12

  Bejko ( (se nuk te takon te te quaj Zoteri ) nuk e kuptoj se me sa di une je me shkolle dhe me pushtet , mund te me thuash mos na krahason neve komentuesve me veten tende , ti je nje
  Hijene se ti ato qe thua ja u di mire kuptimin se ne Pushtet ndersa ne jemi thjesht komentues qe shfaqim mendimet tona te drejta apo jo nuk I bejme dem njeriu ndersa ti shperndan HELM si ai HELMI VETE SALI QE BASHKE ME BANDEN TUAJ PDiste bete ate qe se ka bere qeveri tjeter ne Popullin tone . Ju ishit nje ( PARTI ) se ne fakt ishit nje bande VAGABONDASH DHE HAJDUTESH QE KRYESOHEJ NGA KRYE MANJAKU DHE KRYE QELBESIRA SALI BERISHA . Jeni juve qe kercyet perpjete duke thene qe po terorizohet populli I Lazaratit .
  Po kur mbillnit vdekjet ne Lazarat nuk ishte terorizim apo atehere vilnit te ardhurat dhe sja interesonte Populli?
  Ti me ate deklarate qe dhe momentet e para te ngjarjes makabre te Çiflikut tend nuk bere gje tjeter vetem konfirmove veten qe je jo vetem bashkepuntor me ta po edhe nxites i terorit, po dije qe kush ngre arme kunder Policit duhet te asgjesohet dhe kush perkrah vrasesit SI ty more mut bashke me Lulken Dylberin dhe Sali MENDERIN duhet te merni te njejtin denim

  Reply to this comment
 20. Dardhari June 27, 00:18

  Dhe do ti lutem Redaksise DITA ti mare leje ketij M kur te botoje mendimet e tij qe hedh ne Facebook se e mbron ( e drejta e njeriut ) vetem se ne kete rast kemi te bejme me nje KAFSHE

  Reply to this comment
 21. nany June 27, 00:47

  ik or bq..r

  Reply to this comment
 22. Sigurim Enveri June 27, 05:46

  Ore Bejko, po nga familja jote qe ka pasur punonjes te sigurimit, si quajme ne ? Turp zotrote se je dhe krietar dege ne Partine e Sigurimit.

  Reply to this comment
 23. Lena June 27, 06:07

  komentuesi eshte komentues dhe shperh mendimin e tij.

  ato krahesimet qe ben kryetari i pd roland,
  i njeh se i ka nga mbeshtetes ne çdo fushate qe ben.

  Reply to this comment
 24. leo england June 27, 06:26

  PD eshte part I teresisht antishtet. Metre qe nga krijimi deri me sot me there krimet e saj. Kosova te mos nenshkruaj marrveshjen e Rambujes, Kosova te mos kerkoje Pavarsin Po te rrij men Serbin, kontrabanda naftes per Milloshevicin, arrestimi I kosovareve te UCK e sulmet apo krimet ndaj shqiperis qe nga zgjedhjet e 96, grushti shtetit, firmat piramidale, shkaterrimi I shtetit e policies ne 97, vrasjet ne Gerdec dhe 21 Janari, vjedhjet massive nga familja dhe oborri, politika e kryekriminel Bin Rishes me leju katnaret e Lazaratit me u no partneret e PD e Ku mbarojn krimet e PD

  Reply to this comment
 25. Helio June 27, 06:36

  Gazeta ‘ Dita ‘, jeni nje skandal,kushdo qe ka lejuar dhe qe ka shkruar artikullin e mesiperm,eshte nje Skandal! Perse e them kete ?
  2- Bejko dhe gjithe Lazaratasit e dine qe vrasesit dhe orkestruesit jane ne pushtet sepse pikerisht e njejta gje e njejta skeme ndodhi dhe nje vit me pare kur filloi operacioni kunder kanabisit. Cfare ndodhi nje vit me pare ? Ende pa tentuar te hynte ne fshat polica,ndaj saj u hap zjarr nga nje grup i armatosur qe prej fshatit dhe kryekomunarit,u sqarua qe jane persona me mbrojtje politike keta qe qelluan. ( sqaroj se gjate gjithe kohes,u qellua ne ajer nga te dy palet). Askush nuk i mori seriozisht keta njerez per kete deklarate. Madje dhe atehere kur u permend emri i ketij personi ne parlament dh u akuzua zyrtarisht nga PD.
  Per te mbuluar kete,policia e mori kete person me helikopter dhe e nisen urgjent ne tirane,me qellim qe te vertetonin se ky person ishte ne tirane,dhe s’kishte lidhje me keta persona qe qelluan ne lazarat.
  Nuk vonoi dh per shkak te nje ngjarjeje tjeter te rende ne tirane,doli haptaz neper media qe policia kishte mbrojtur ne shume raste kete personin VIP,dhe se ky person kishte qene n lazarat kur u ‘sulmua’ policia dhe se ishte pikerisht ky person i cili kishte hapur zjarrin ndaj poliise. ( shume nga banoret e ketij fshai qe u akuzuan si grupi kriminel,para disa ditesh dolen ne gjyq dhe askush prej tyre nuk akuzohej per kundershtim me arme daj forcave te rendit. Pra keta banore skane qelluar ndaj policise .) Lind pyetja,pse policia nuk e arrestoi kete person qe u akuzua,por mbrojti ? Si ka mundesi qe pikerisht personi qelloi ndaj policise kur ky person fare mire mund te largohej nga fshati ende pa filluar konflikti ?
  Sipas meje,rolandit dhe gjithe fshatit,ky person qelloi per te provokuar policine dhe per te terhequr banoret dhe policine drejt gjakderdhjes. ( Nese gazeta dita ka ndonje mendimtar q e sqaron ndryshe ate qe ka ndodhur,atehere rolandi e paska gabim

  3- Rolandi,meqenese eshte kryetar i PD rrethit,dhe se ish kryetari berisha ka lejuar vete drogen ne Lazerat,nuk ka te drejte qe te shprehe ngushellime ( te sinqerta apo jo,zemra e tij e di). E nderuar ‘Dita’,me pak fjale,nje person qe ka bindje te djathta,s’paska te drejte qe te kete ndjenja keqardhjeje? Duhet qe me pare qe te nderroje bindje,pastaj te llogaritet njeri me zemer,ndjenja!!!??? Sapo u zhvilluan zgjedhjet ne shqiperi,ku dy forcat kryesore ishin PS-PD. Mos valle forca e dyte politike ne vend,qenka force djallezore!!?? Une po e le me kaq,pasi nuk mendoj se do kem me teper nga c’kam thene. Komentuesit le te vendosin ….

  Reply to this comment
 26. info analitike June 27, 07:28

  “Por lexuesit tanë të rregullt janë Etikë dhe Qytetarë. Ti nuk i njeh. Me gjasa nuk njeh as kuptimin e këtyre dy termave. E di pse? Se je i PD-së.”

  Vajmedet moj Gazeta Dita, ja lexojini komentet me siper dhe shikoni shkallen e etikes, por ju kete nuk mund ta dalloni dhe a e dini pse? Sepse jeni te PS-se.
  Ne shume raste ju kam terhequr vemendjen per ceshtjen e etikes ne raste ku racizmi, seksizmi, ksenofobia, homofobia, dallimi partiak etj mbulojne rreth 90% te komenteve.
  Mos beni ironiara kur vete jeni brenda ne ate batak sepse beheni hipokrite dhe qesharake, sidomos kur shkruani qe lexuesit e Dites jane etike dhe qytetare.
  Se kush jane lexuesit tuaj te rregullt e tregon niveli i shumices se komenteve.

  Reply to this comment
 27. Arben June 27, 08:03

  DITA ESHTE GAZETE E OBORRIT, POR ME E KEQJA ESHTE SE NUK KA FILTRA FARE.

  EDHE SIKUR, ME NDER MUHABETIT, TE “PJERDHE” EDI RAMA, GAZETA DITA DO TE SHKRUAJE “UA, CFARE ERE E KENDSHME”.

  KETE PROBLEM KA DITA, PASI CDO GAZETE, NORMALE QE DO TE HAJE NGA NJE KRAH PAK ME SHUME SE TJETRI.

  Reply to this comment
  • Cukali June 27, 08:40

   Eee vërtet, nuk ka filtra kjo gazetë. Ja Arben, e lejoi edhe pjerdhjen tënde të botohet dhe që po qelb komentet e të tjerëve.
   Nuk duhet të të linte, “ashtu thom edhe u”.

   Reply to this comment
   • Arben June 27, 09:56

    UNE NUK JAM BURIM INFORMACIONI.

    FILTRAT DUHEN PER BURIMET E INFORMACIONIT,

    SEPSE NDRYSHE KTHEHESH NE GAZETE PROPOGANDE.

    SHUMICA E KOMENTUESVE I BIEN ME D…., PASI NUK E FUSIN TRURIN FARE NE PUNE KUR SHKRUAJNE.

    Reply to this comment
 28. ivani i madh June 27, 08:19

  Cmireni me nje kelysh qe ndjek rugen e buces Sali te beje politike e te mbroje kriminelet nga fb dhe sdel ne elektorkatin e tij te jape llogari per cfare ka ndodhur ne fshatin e tij ne Lazarat dhe humbjen e zgjedhjeve.Keta kerminj dalin vetem pas shiut per te jargavitur njerzit me jarget e tyre te pista.

  Reply to this comment
 29. shqiptari June 27, 08:29

  i lumte ketije antishqiptari dhe injoranti bejko se ku ishte ai populle legene dhe kokpalare dhe pise dhe llumi i shoqerise shqiptare minjte e pusetave keta jane lazaratsite dhe me ne krye bejkone qe e vrane shurdhine pa meshire dhe i mburnine komonizmine blu po mire e ka thene ky populle nene tu leroje komunizmi dhe i thua baba dhe kete me mire se lazaratsite nuk e praktikone asnje me 100 % votate me ate qe i vret poshe injoranca qe i ka renjete te keta trima nga lazarati qe u futene ku i ka bere nena

  Reply to this comment
 30. Lul June 27, 08:44

  Dhe me ne fund po i shkruaj dhe une nje koment per kete trimin….per sa kohe do tu sherbesh Lulit dhe Saliut si lepirs bythe mos prit se komentuesit do te ngrejn ne qiell….je kryetari i P.D gjirokaster more gjak prishur dhe do ti sherbesh interesave te atdheut e jo te nje grupi kriminellesh qe i kane zene prit popullit nga godina e shqupit… dhe si e si mundohen te anashkalojne te verteten e ngjarjes dhe te njollos me cdo kusht ligjet dhe policin, Roland merri ilaqet dhe reflekto sa me shpejt se dhe simpatizantet e P.D gjirokaster nuk presin kete kurvellik nga kryetari….

  Reply to this comment
 31. ledio nano June 27, 08:45

  kurvat kane sh fytyra dhe vetem nje teori.

  Reply to this comment
 32. gur i lehte June 27, 08:53

  Eshte dita juaj Land xhigoloja i plakave pariziene , fillozof i lexuar pa diplome por me praktik drogmeni , uroj qe dita juaj e fundit tu vije sa me pare per te dhene jete te tjereve te pafashem , eshte koha e maskarenjve si ty Landuc , demo-shkerdhatokracia shqiptare si u nis u bitis ,

  Reply to this comment
 33. petrit June 27, 09:11

  Duke lexuar komentet e gazetes Dita, na del se 98% e popullit shqiptar jane socialiste.
  Ju jap te drejten socialisteve qe e kundershtojne akuzen e opozites se ne dy votimet e fundit votat jane mare ne rruge korruptive.
  Le te lexojne gazeten Dita “pdistet” e te kuptojne se poshte shume shkrimeve, do te gjesh bile edhe 100% komente socialistesh.
  Mos jane te blere edhe keta komentuesit ?
  Gazeta Dita po ju tregon rrugen e drejte shqiptareve.
  E rruga e drejte eshte vetem kur te gjithe shqiptaret te votojne me 100% per socializmin fitimtar.
  A nuk ishte Shqiperia kopeshti i lulezuar fanar i socializmit ne bote ?

  Reply to this comment
  • Sabri June 27, 13:05

   O Petrit,ato nuk jane komente socialistash por komente njerezish tejet te indinjuar nga politika barbare e pd-se qe ka sjell vetem te keqia ne kete vend,dhe demi i saj tashme eshte i pa rikuperushem,anarki vjedhje korrupsion,injorance,diktature,te gjitha keto i vuajm akoma dhe prandaj populli po e ndshkon me nga 1 milion vota cdo zgjedhje se i ka futur tmerin kjo parti llumrash.

   Reply to this comment
 34. emigranti June 27, 09:27

  Bejkua eshte dora djathte e Saliut ne Gjirokaster dhe si i till organizator i mirefillt i kunderevolucionit ne Lazarat.Policia gjate hetimit te shikoj mire edhe rolin e tij.

  Reply to this comment
 35. papi June 27, 10:29

  ik futi nonje teke ashash o sali se ca si puna jote e prishen kete vend

  Reply to this comment
 36. Une June 27, 11:22

  Ti mund te marresh persiper te ‘besh lufte’ me ata qe te prishen pazaret e droges ne Lazarat, por assesi me komentuesit. Keshtu po qe i lejove vetes te te bejne ‘gjyqin popullor’. Nese kjo katrahure do te ndodhte ne Usa, te jesh i bindur qe do te ekzekutoheshin pa paralajmerim ato birbot qe mbron ti dhe ai zagari yt frymezues. Se e lejuat vete Lazaratin kane bole ca adoleshente te bejne lufte me shtetin, e ju vjen keq se s’ju mbushet me xhepi. Minimumi i mundshem qe mund te besh ti dhe karvani yt, eshte te heshtni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim