Kryetarja e Bashkisë Durrës: Jemi të kënaqur me 50 viktima (VIDEO)

November 30, 2019 20:23

Kryetarja e Bashkisë Durrës: Jemi të kënaqur me 50 viktima (VIDEO)

Përpjekja e kotë për “të mos hapur panik” i çon zyrtarët e shtetit në gafa të rënda.

Paniku është prezent dhe i kuptueshëm, plotësisht i justifikuar nga rrethanat, por fiksimi i kryeministrit “me mediat dhe panikun” i bën vartësit e tij të bëjnë gjithcka për të qenë në linjë me të.

Duke harruar që detyra e tyre është të mendojnë për njerëzit jo për humorin e KM.

Vecanërisht kur edhe në artikulim janë dobët, ajo që u del nga goja bëhet qesharake por edhe irrituese njëkohësisht.

Si në videon e mëposhtme me protagoniste kryetaren e Bashkisë së Durrësit dalë nga votimet e 30 qershorit.

Teksa ishte në një lidhje live televizive kryebashkiakja tha se ndihet e kënaqur me numrin e viktimave.

November 30, 2019 20:23
Komento

36 Komente

 1. Gzim Kulufi November 30, 20:30

  Orkestra gati! Birra gati! Muzike e valle derisa te mos mbajme me nga kenaqsia!

  Reply to this comment
 2. QYTETAR November 30, 21:02

  Edhe nje jete e vetme e humbur do te ishte shume, asnje nuk eshte i tepert ne kete vend por kjo zonje nuk e ka kete koncept , mbase i sheh njerezit si dele. Papergjeshmeri e rrezikshme.

  Reply to this comment
  • Beni November 30, 21:53

   I shikon edvin droga keto qe ai ka zgjedhur ? Si eshte e mundur qe te kene kete nivel kaq ordiner keta militantet e partive qe menaxhojne parate tona? Ne nje vend normal kjo budallaqja duhej te kishte dhene doreheqjen tek ne sigurisht qe jo se ka prapa doren e edvinit qe nuk e le te rrezohet. Ky eshte sistemi yne qe nuk ka ndryshim nga ai i enverit. Ne ate kohe kishte vetem nje 1 tani jane nja tre 1 qe tallin trapin me ne

   Reply to this comment
  • Bureto December 1, 11:52

   Po sikur ajo të mendohesh edhe pak, dhe në vend të asaj shprehje të thoshtë, ashtu siç mbas çdo fatkeqësie, populli e thotë me fjalë të tjera: “Qoftë me kaq!” , si do t’u tingëllonte? Nuanca ka rëndësi apo thelbi? Psh a mund të themi se ata 41 njerëz që u nxorrën të gjallë nga rrënojat, mund të kishin dhe ata fatin e keq të 51 viktimave? Në këto raste kush mund të japë garanci 100%? Janë ende 22 pacientë të shtruar në spitale, dhe që u urojmë të gjithëve shërim të plotë e të shpejtë, por iku dje në përjetësi dhe vajza ende pa mbushur 20 vjeç? Pse të mos e shikojmë në tërësi problemin, edhe në këtë prizëm? Nuk e njoh, e as kam dëgjuar, për znj, Sako, as kapacitetin e saj. As i dal në mbrojtje. Ajo e di vetë se ç’bën, por sinqerisht, në vend që ta anatemoj për lapsuse, në gjëndjen stresante që ajo gjëndet, e justifikoj.

   Reply to this comment
 3. Lenkat e rilindjes November 30, 21:07

  Po pse moj e Kozmait edhe kete 9 uje 1 kos na e bere? Gafa te tilla mund t’i beje nje analfabete funksionale, por jo nje kryetare bashkie. Ne epoken saliniste nepotizmi lulezoi. Ne ate riindjotase nepotizmi zurri rrenje.

  Reply to this comment
 4. xxx November 30, 21:08

  kujdes o gruje kujdes se flet para kamerave
  e kuptoj se je e re aty por nese jini modest e mbani kembet ne toke kontrollohet mire jo vetem goja po dhe truri

  Reply to this comment
 5. demo November 30, 21:09

  Cfare gafe ka bere,asnje gafe nuk ka bere.Mund te kishin qene edhe 500 me ato ndertime te tmerrshme qe jane bere ne Durres-Tirane.
  S`dini kujt ti vishni fajet e katastrofes,me nenin e agjitacion propagandes.Fjala nuk ben mort,por kapni ata kryebashkiake qe kane firmosur leje ndertimi me mijra,kapni bordet e KKRRTrrtrrt-ve qe kane firmosur lejet e ndertimit te pallateve dhe hoteleve buze ujit.
  Mos u merrni me kete,se kjo eshte niuse re ne ate shtepi,pa hequr vellon.
  Do ja lini kesaj kopilin ne dere?

  Reply to this comment
  • QYTETAR November 30, 22:00

   I nderuar Demo, qe ketu fillon gabimi, tmerret dhe lotet e atyre njerezve dhe te gjithe shqipterve qe e perjetuan me dhembje kete drame kombetare per jetet e humbura nuk duhet te interpretoheshin keshtu. Dhe ky tmerr qe ndodhi i ka rrenjet e thella, i ka ne keto 30 vjet , ku shteti u degjenerua totalisht ne funksionimin e vet , duke larguar specialistet e vertete , mbyllur institucionet pergjegjese ne aspektin kerkimor shkencor , mungesa e kerkeses se llogarise ne standartet e ndertimeve, ne te gjithe vendin ne varesi te qendrueshmerise sizmike ne zona me ndjeshmeri te larte ose jo.Pra u punua me militantizem, thjesht per vota, e perfitime te paligjshme pa standarte, dhe jashte cdo rregulli se po te punohej ndryshe nuk do te arrinim ketu. A do dale pergjegjsia dhe te denohen shkaktaret apo do vazhdohet keshtu.

   Reply to this comment
 6. dasem e Shqupit ne varrezat e tyre November 30, 21:11

  Zonja Sako ka dashur te thote nje te vertete reale por eshte shprehur ne menyre teper te gabuar.

  ka bere harakiri..por ju qe gjuani pas gardhit jeni me shume se kanibale

  .
  Jeni kaibale se ai termet ka goditur psiqkisht qe nga kryetari i shtettit dhe deri pastruesi haleve..
  .
  Jam konstruktor i ikur nga Shqiperia qe ne 1991 dhe sa kam pare ne ndertimet ne Shqiperi gjate vizitave ne ate vend me plot gojen them se nga rreth 500 mije ndertime te bera jashte rregullit numri 50 + eshte shume i vogel dhe falenderoni zotin..

  .Per kujtese Perbindeshi i Viqidolit ne Fushe kruje te zotit te shtepise para ca vitesh tha…JAM I LUMTUR QE MARR PJESE NE VARRIMIN E DJALIT TUAJ

  Reply to this comment
  • Turi November 30, 21:30

   Bona mund të jetë në kontekst.Në disa ditë tmerri ngarkese e përgjegjësie,stërlodhje e strese,fjala nuk tregon as mendjen e as shpirtin.Mos merremi me këto shfaqje periferike.Thelbësore është demaskimin I shkakut e shkaktarëve.Z.Dako është përgjegjësi unikal.

   Reply to this comment
 7. Ladi November 30, 21:15

  o DEBILEEEEE !!!!!
  O te shker….. kina robt ty dhe atij qe te ka vene!
  Tmerr!!!!!

  Reply to this comment
 8. Zgalem November 30, 21:30

  E degjova Z. Sako . Pergjigja e saj kishte te bente me agresivitetin e termetit , qe mund te shkaketonte nje shumfish te kesaj shifre .. Fatkeqesia u ndal me kaq . Fjala e saj ka dale nga konteksi . U pergjigj saktesisisht dhe me pergjegjesi . Ajo eshte ne pune , ju beni llafe . Zgalem

  Reply to this comment
  • mirel December 1, 00:23

   E Zgalo, pergjigja ndaj zonjes Sako eshte qe ky termet nuk vret njerez, por ndertimet e keqija…dhe korrupsioni shume i keq.
   E thane dhe italianet, dhe zviceranet.
   Vetem shqipot ramiste thone te kunderten, se helbete, duhet ta marrim me te mire Ramutin sot, te mos merzitet, se boll halle ka patur, pa popullin nuk e gjen gje, dhe do vdese ndonjehere, me rezultate te kenaqshme sic thote kjo e mbaruara

   Reply to this comment
 9. Po,Po November 30, 21:32

  Nen nivelin e nje qytetari ordiner ! Sa per te thene qe kemi vene nje hu , te gjinise femerore kryebaskiake te qytetit te dyte me te madh te Republikes , vetem per demagogji , per te rritur artificialisht numurin e femrave ne drejtim ! Nuk jane me te prapambetur se neve bota e qyteteruar , qe ka vene femra ne poste te tilla perqindje me te ulet se sa neve !

  Reply to this comment
 10. Po,Po November 30, 21:38

  Nen nivelin e nje qytetari ordiner ! Sa per te thene qe kemi vene nje hu , te gjinise femerore kryebaskiake te qytetit te dyte me te madh te Republikes , vetem per demagogji , per te rritur artificialisht numurin e femrave ne drejtim ! Nuk jane me te prapambetur se neve bota e qyteteruar , qe ka vene femra ne poste te tilla perqindje me te ulet se sa neve ! E verteta eshte , qe ne Shqiperi , ne mase femrat jane me te arsimuara e me nivel me te larte kulturor , por politikanet tane , njohin vetem parane , si kriter per te perzgjedhur njerezit , dhe nuk duan t`ia dine per asgje tjeter !

  Reply to this comment
 11. Lasgushi November 30, 21:46

  Ci q..tëmën Rëndësi ka që ka bythë dhe rregullon raportin femër.mashkull. Ska.faj.kjo debilet,fajin e ka.Edi.Brekushja që.e ka zgjedhur

  Reply to this comment
 12. Dako November 30, 21:58

  Kjo flet po mendjen e ka ke ka…

  Reply to this comment
 13. Arben November 30, 22:00

  GAFA EDHE NDODHIN,

  POR KJO TREGOI SE SA E KA ZGJEDHUR POPULLI

  ATY KU ESHTE, DHE SA ESHTE ZGJEDHUR DUKE

  JA LEPIRE EDROGES, DHE TOGEREVE TE TIJ.

  Reply to this comment
 14. baci November 30, 22:03

  ca idiote?!?
  keta te rilindjes po vertetojne dita-dites se sa te ligj dhe te pashpirt jane
  TURP!

  Reply to this comment
  • Arben December 1, 08:07

   ORE KESAJ I TAKONTE TE ISHTE ME QYTETARET

   NDERSA JA FUTI VRAPIT, U SHTRUA ME TE

   NGRENE E ME TE PIRE, DHE TANI QE I DOLI PIJA,

   U KTHYE NE DURRES DHE ME MENDJE ESHTE

   DUKE I LEPIRE PALLEN EDROGES,

   MERR VESH TI CFARE BEHET.

   Reply to this comment
 15. Ylli November 30, 22:19

  Vijon necro-propaganda.

  Nuk arrijnë as ta kuptojnë që flasin si vampirë e jo si përfaqësues shteti.

  Nuk e ka shkruar as në Portal e as në Facebook, por me face përballë kameras së një televizioni kombëtar.

  Ju kujtoj se janë arrestuar njerëz kot pse shkruajnë në facebook. Askujt nuk i prishin asnjë punë, për çfarëdo që të kenë shkruar.

  Ndërsa zonja, që “është e kënaqur me 50 të vdekur” vijon të jetë në detyrë dhe me të drejta të plota të flasë dhe publikisht.

  Kulmi! Kulmi! Kulmi!

  Reply to this comment
 16. Edi Rama November 30, 22:19

  Fajin e ka Kadriu
  Kujdes nga Saliu
  Nuk keni m t mire se une Aliu

  Reply to this comment
 17. Deni November 30, 22:20

  Jemi te kenaqur nese Kryeministri merr masa te menjehershme per injorimin qe Sakua e bashkise beri per fatkeqesine qe kanosi vendin…
  Kryeminister kjo eshte nje TURP!!!!
  Te shkoje kjo pacavure ne hotelin me 5 yje dhe te dhuroje ambientet e luxit te shtepise te saj per jetimet e tragjedise!!!!

  Reply to this comment
 18. Endri November 30, 22:20

  Une mendoj qe kryetaret e bashkise duhet te detyrohen me ligj te jetojne ne qytetin ku kane dhene leje ndertimi. Madje ne pallatet qe jane ndertuar me firmen e tyre.

  Psh, ne 20 vitet e fundit, kryetaret e bashkise se Tiranes nuk jetojne ne qytet.

  Nuk shkon kjo pune qe leket t’i marrin ata, ndersa pasojat i paguajme ne.

  Reply to this comment
 19. Dritan November 30, 22:21

  Po me njeqind do ishe e kenaqur?
  Po me treqind si ndjehet?
  Po me 400 i rri mire?
  Po me 500 ndjehet e plotesuar?
  Kjo eshte fytyra e vertete e Rilindjes!
  Te gjithe keshtu jane!

  Reply to this comment
 20. Skerdi November 30, 22:22

  Mos u tallni me zonjen. As mos e shani e ta urreni.
  Filtri qe ka kaluar ajo per te qene ne detyren qe mban, eshte i tille qe nuk ka nevoje per mend.
  Per pasoje, thagma te tilla do degjohen.

  Kur e ngre karrieren mbi P P P (ndarjen bejeni vete) nuk ka arsye te te nevojiten mendt.

  Reply to this comment
 21. Limani November 30, 22:37

  Debile klasike, e denjë për Skenderbeun rilindiot ( s’thashë idiot , se mos e lexoni gabim ) .

  Reply to this comment
 22. intelektuali November 30, 22:41

  Gazeta DITA:

  LE TE MOS ABUZOJME ME NJE GAFE ORDINERE SI LLAF GOJE E LESHUAR NE KUSHTE STRESI

  Nuk eshte me vend per t’ju sulur per ta shqyer Kryebashkiaken e Durresit qe ka bere ashiqare nje gafe budalli, por duhet te veme ne dukje se Rilindja e ka te implementuar ne ideollogji kete mantalitet stalinisto-enverist qe fillon te numeroje te vdekurit pas tragjedise me moton:

  VIKTIMAT JANE VETEM STATISTIKE KRAHASUESE

  Vetem per t’i shpetuar pergjegjesise me finte propagande. Me kete moto komentuan te gjithe bedelet servile te Edi Rames menjehere pas termetit duke bere pokeshtu si Kryetarja e Bashkise se Durresit jo gafa por krahasime amorale cinike me viktimat e qytetit L’Aquila ne Itali, ne Greqi apo ne Shkup, pa permendur se behet fjale per kohe, rrethana dhe banesa krejt te ndryshme,

  prandaj:

  50 VIKTIMAT E TERMETIT MUND TE JENE “PALO GJE” PER KRYETAREN E BASHKISE SE DURRESIT

  por:

  Pasojat llahtar te termetit te 26 nentorit 2019 do te vazhdojne per nje kohe te gjate te terrorizojne shqyptaret qe kane mbetur pa shtepi apo banese me faturen llahtar qe duhet te paguajne ne vitet ne vazhdim, qe eshte rrjedhoje e injorances ne Drejtimin e Shtetit ne pergjithesi dhe te Procesit te Ndertimit ne vecanti nga ana e Kryeministrit dhe e Qeverise se drejtuar prej tij.

  Reply to this comment
 23. Tori November 30, 22:45

  Termeti tinzar ka vrare me shekuj njerez dhe vazhdone te vrase,por me shume kur njerezit flejne ne gjumin e rende. Kryebashkiakja e Durresit ka te drejte sepse ne kete situate kut termeti ishte i forte do ishin vrare me mijera njerez…

  Reply to this comment
 24. Loni December 1, 00:49

  Kjo eshte ne nivel nen mesatar ashtu si I do Rama…nuk eshte faji I saj….

  Reply to this comment
 25. test December 1, 03:44

  per te ardhur keq sa poshte ka rene vendi yne, ajo zonja ashtu mendon vertete, kjo nuk eshte gafe.
  A mund te pretendohet te ngrejne nivelin e njerezve keta drejtues?

  Reply to this comment
 26. fteri December 1, 06:59

  Më vjen keq që nuk u bënë 52 viktima ,dy ti kishte kryetarja bashkisë nga familja saj ,atëherë do ta kuptonte se edhe një jetë njeriu është shumë ,jo 50 ?….

  Por ka marr shembull Saliu kur tha vrava 4 ,por do kisha vra edhe 100 të tjer !….Pra po nuk i dhëmbi shpirti fatkeqësia , tjetri nuk e kupton fragjedin te tjetri .

  Reply to this comment
 27. Flamur December 1, 14:21

  Një gabim njerzor në të shprehur që mund ti ndodhi çdo njeriu.
  Nuk e njoh kte Zonje, por gjesti I saje tregoje gjithçka.
  Tani komentojne hijenat dhe flasin sikur ajo e shkaktoj ketë termet.
  Nderimet e mija Zonje që berë një gjest njerzor.

  Reply to this comment
 28. Paul Tedeschini December 1, 20:16

  Po, po. Jemi te knaqur. Pse jo? E c’jane 50 viktima (njerz)!

  Un do te ishe edhe ma i knaqur sikur ta futshin kete kryetaren e bashkise se Durresit nen germadha dhe te lejshin te vdiste aty.

  Bravo DITA. Kryeministri-kryekrimineli, don ta mbyllin informacionin sepse asht FAJTORI KRYESOR. Ai kishte detyren dhe kompetencat te kontrollonte ndertimet e maparshme dhe mndertimet gjate qeverisjes se tij.
  E c’pret nga nji TALEBAN, qe shpetimin e fronit te vet kerkon nder turq e arab.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim