Kryeterroristi u thotë shokëve se ndodhet në Belgjikë, i vëllai i bën thirrje për dorëzim

November 22, 2015 10:00

Kryeterroristi u thotë shokëve se ndodhet në Belgjikë, i vëllai i bën thirrje për dorëzim

Ky është një nga njerëzit më të kërkuar sot në botë.

Belgjika është ngritur në këmbë për të dhe jo më pak edhe Franca. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ai flet në Skype me shokët e tij, por çuditërisht ende nuk është arrestuar. Salah Abdeslam kërkon të arratiset në Siri, por aktualisht ndodhet në Belgjikë.

Deklaratën e bën vëllai i tij Mohamed Abdeslam, i cili i ka kërkuar që të dorëzohet. Televizioni amerikane, ABC News, shkruan se disa shokë të Abdeslamit kanë arritur të komunikojnë me të në “Skype”.

“Unë besoj se ndodhet këtu në Bruksel dhe i bëj thirrje të dorëzohet”, tha Mohamedi, vëllai i terroristit i vetmi i mbetur gjallë pas sulmeve vdekjeprurëse në Paris, duke lënë pas 129 viktima. /Dita/

November 22, 2015 10:00
Komento

1 Koment

  1. DETI I LULIT November 22, 11:57

    tash u bane i njohtur more te shkerdhesha homoseksualitetin tend fare gabeli rrac muti

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*