Kthesa e fortë gjatë natës/ Rama-Basha më afër se kurrë, sot mund të arrihet marrëveshja

May 17, 2017 08:49

Kthesa e fortë gjatë natës/ Rama-Basha më afër se kurrë, sot mund të arrihet marrëveshja

Pas shumë javësh protestë dhe negociata, duket se më në fund marrëveshja mes palëve është më pranë se kurrë.

Burime shumë të rezervuara jashtë dy kampeve i kanë pohuar Top Channel se mazhoranca dhe opozita janë më afër se kurrë një marrëveshjeje që kënaq të dyja palët lidhur me pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhjet e ardhshme.

Detajet janë ende të panjohura lidhur me këtë dakortësi të mundshme dhe të shumëpritur me ndërmjetësi amerikane.

May 17, 2017 08:49
Komento

7 Komente

 1. Jorgji Davidi May 17, 10:14

  Qofte e vertete e me sa me pak pasoja per popullin, se ia morren frymen ketij diteziu popull e vendi…. Qe duket se paska qene i mallkuar. Po si nuk nxierrin sadopak mesime nga historia keta politikanet e sotem, te vinin njehere interesat per perparimin e vendit, e jo karriget e perfitimet e tyre. S’u gjet nje idealist vall?!

  Reply to this comment
 2. plaku May 17, 11:04

  Cdo popull meriton qeverine qe ka . Pse jemi kaq jo serjoze ne shqiptaret?

  Reply to this comment
 3. Loni May 17, 11:52

  Mjere populli. Keta i kane blere e shit nga 100 here pasurite e tyre dhe tonat.
  Per nje kaprico te nje partie behet gjithe kjo zallamahi dhe situata ekonomike ka shkuar me keq se kurre.
  Historikisht kemi vuajtur nga drejtimi i injoranteve.
  Nje nga popujt me te vjeter te Evropes te kete kete klase politike dhe kete opozite qe po e mbajne peng me vetedije te plote dhe askush nuk ngrihet ti hedhi me gjithe cader ne lane

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA May 17, 15:57

  SINE QUA NON .

  Vetingu nje kusht i domosdoshem me konsensus ose me Referendum mbarepopullor njekohesisht me zgjedhjet e reja!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cdo marreveshje, cdo negocim, cdo konsensus pa miratimin e Vetingut eshte antishqiptare, antiamerikane dhe antiperendimore. Pike !
  95 per qind e shqiptareve kudo ne Bote perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi dhe Vetingun!
  100 per qind e deputeteve te Kuvendit te Republikes se Shqiperise miratuar me vote Reformen ne Drejtesi !
  95 per qind e Shqiptareve kudo ne Bote e duan SHBA-ne dhe BE-ne !
  Reforma ne Drejtesi pa Vetingun eshte si nje trup pa zemer, si nje kadaver pa shpirt !
  Askush nuk ka te drejte ligjore as njerezore te beje pazare as allishverishe me kete aspirate as vullnet te lire te nje populli te lire!
  Vetingu eshte nje kusht i panegociushem, i domosdoshem per cdo marreveshje, konsensus ose vendimarrje politike !
  Vox Populous Vox Deux !
  Zeri i Popullit ! Zeri i Zotit !
  Nese bisedimet nuk japin rezultat te shkohet ne Referendum mbarepopullor per miratimin e Vetingut njekohesisht me zgjedhjet e reja !
  Miratimi i Vetingut eshte kusht i domosdoshem, i pakundershtueshem, i panegociushem!
  Eshte kusht: SINE QUA NON .
  PIKE .

  Reply to this comment
 5. Andrea May 17, 19:09

  keto jane pasojat e otomanizmit e ka hedhur faren e perçarjes .jemi nje vend qe ka nje ADN me shumellojshmeri racash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim