“Ku do e lëmë pra”, Rama reagon pas ultimatumit të studentëve

December 14, 2018 13:56

“Ku do e lëmë pra”, Rama reagon pas ultimatumit të studentëve

Kur dhjetëra studentë nga universitetet publike në vend qëndrojnë prej disa orësh poshtë zyrës së tij në pritje të përgjigjes për 8 kërkesat e tyre, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit përmes një postimi në Instagram u ka kthyer sërish përgjigje pozitivisht studentëve se ishte dakord me të gjitha kërkesat e tyre, por nga ana tjetër nevojitej dialogu.

Kujtojmë se këtë qëndrim kryeministri kishte edhe ditën e djeshme në Kuvend, po ashtu edhe në mbledhjen me rektorët dhe dekanët, duke nënvizuar rëndësinë e dialogut.

Sot studentët i bënë atij thirrje që të mbledhë nesër në një seancë të jashtëzakonshme Kuvendin, ndërsa afati ishte deri në orën 16:00. Po ashtu studentët paralajmëruan për faktin se nëse nuk mblidhej Kuvendi, do të kishte një protestë kombëtare.

o.j/dita

December 14, 2018 13:56
Komento

8 Komente

 1. Oso shkodrani December 14, 14:23

  A mund ta zgjidhin problemet zhgarravinat e kryeministrit?

  Reply to this comment
 2. Nena-Pashako si Nene TEREZA-Keshillon. December 14, 14:27

  Po c’doni me more te MIRE! …
  Ja dhe 8 pikat, me PIKE Siper, gati per realizim, thote Kryeministri… .Degjojneni…!.
  Apo doni te bini nga shiu ne bresher qe duan Kapot.?.
  Nene Pashako.me Ju

  Reply to this comment
 3. Dibrani December 14, 14:36

  Jo komprimis me hajdut,…Hajdutit burgun dhe plumbin

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri December 14, 15:25

  Dialog me Ramen,dialog me nje te lajthitur?Harrojeni,eshte e pamundur qe te vijoi normal.Rama nuk ka minimalen e etikes
  se komunikimit .Flet njeqind here me shume se te tjeret,por ben zhurme si nje idjot per ti hequr mundesine qe te degjohen,
  edhe kur dikush artikulon per disa minuta.Mjafton vetem menyra se si komunikonte dje me Z.Mark Marku,te kuptosh se
  Rama eshte nje i paftyre,komplet ordiner.Pranimi i 8 kerkesave te studenteve pa kusht,pa dialog,eshte zbythje,kapitullim i
  Rames.Dialogu si kusht per pranimit e 8 pikave,ka vetem nje qellim,qe Rama te perfitoje politikisht.Asnje dialog me drogaxhiun
  skizofren,me pare se 8 pikat te sanksionohen me ligj.

  Reply to this comment
  • Tani December 14, 18:13

   300 eurosheve ju ngeli suxhuku mbrapa si ata qente e terbuar. KM Rama ja u ngeci suxhukun dhe keta jane terbuar sepse parashikonin rrezimin e Rames. Hahahaha A ju dhemb more, e ndjeni fort, eshte dy metrosh ai dhe kur ta keput me top basketbolli eshte e dhimbshme. Hajt te shkuara!

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri December 14, 21:19

    E dekonspirove veten!Paske pervoje me suxhukun!
    Kam qene prezent,kur ja rrasi Rames me shpulle Ed Doda,dhe jo qe nuk guxoi me ja kthy,por uli koken
    dhe iku si dhier,duke u rregjuar ne nje meter e gjysem.Kur atehere nuk ka pasur bythe!Kurse tani,po nuk i futi ndonje vize kokaine,perfundon ne spital gerdalla me dimi.

    Reply to this comment
 5. TEPSIXHIU & PPP-TË December 14, 18:47

  O MIQTË E MI OLIGARKË TË PPP-VE …
  PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP …
  NDIIIIIIIIIIIIIHHMMËËËËËËËËËËËËËËË …
  PO NA IKËN TEPSIAAAAAAAAAAAAAA …
  DO NA BJERË PIKAAAAAAAAAAAAAAAA …
  NË NJË LETËR HIGJENIKE PO SHKRUAJ 8 PIKA: 1PO 2PO 3PO 4PO 5PO 6PO 7PO 8PO …
  POR DERI TANI ATYRE S’U KAM DHËNË REALISHT ASGJË: PRA ASNJË LIGJ, ASNJË VKM …
  POR KAM SHUMË FRIKË NGA ATA NGELËSAT, SE MOS MA NGELIN & MOS NA I NGELIN …
  JAM NË SURREL I FUTUR NË WC-NË E BUNKERIT DHE PO MË SHPËTOJNË PO PO PO PO PO PO PO PO …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim