“Ku është mami”, momenti kur 17-vjeçari nxirret nga rrënojat në Durrës

November 26, 2019 15:37

“Ku është mami”, momenti kur 17-vjeçari nxirret nga rrënojat në Durrës

Mrekulli në mes të tragjedisë që ka pllakosur vendin nga tërmeti.

Një 17-vjeçar Ramë Lala është shpëtuar duke u nxjerrë nga rrënojat ku kishte mbetur si pasojë e shembjes së banesës te Këneta nga tërmeti. Pas nxjerrjes 17-vjeçari është transportuar për ndihmë në spital.

Nga banesa katër katëshe e familjes Lala me origjinë nga Peshkopia, janë nxjerrë të pajetë dy persona, Sadete dhe Ilir Lala. Në këtë banesë jetonin tre kurora të së njëjtës familje.

Mësohet se i riu ka pyetur për të ëmën teksa është marrë me barelë. “Ku është mami”, dëgjohet të thotë ai.

Mësohet se ata që kanë ndërhyrë duke e nxjerrë nga rrënojat kanë qenë një grup të forcave të ardhura nga Kosova.

Shihni videon:

l.h/ dita

November 26, 2019 15:37
Komento

6 Komente

 1. mirel November 26, 16:38

  Pac jeten e gjate e befsh sa me shume femije mor djale.
  Nuk te njoh, po te perqafoj me zemer si te ishe im bir.

  Reply to this comment
 2. Dritan November 26, 16:52

  SELFIET E EDIT DHE MUNGESA E SHPALLJES SE GJENDJES SE JASHTEZAKONSHME!

  Paaftesia dhe urrejtja e ketij njeriu, Edi Rames, eshte me e keqe se termeti!
  Te mohosh ndihmen e Hajradinajt dhe te besh si dispeçer ndihmash ne kete kohe eshte tmerr!
  Shqiptaret nuk kane nevoje per deispeçer por per Qeveri qe vendos qytetarin e saj te parin, qe ka bere çdo gje para se te ndodhe e keqja! Por ne kemi nje qeveri te papergjegjshme qe tallet kur paralajmerohet dhe e perdor paralajmerimin si lufte politike!
  Papergjegjshmeri dhe pandjeshmeti totale! Vetem fasade dhe neglizhence per jeten e shqiptareve!
  Fondi i emergjencave per tre milion shqiptare eshte sa gjysma e asaj qe merr koncensionari i Check up pa kryer asnje pune!
  Koncensionari vlen me shume se jeta e 3 milion shqiptareve!
  Megjithese ka kaluar gati gjysma e dites ky aktor bajat dhe i neveritshem nuk ka shpallur ende gjendjen e jashtezakonshme!
  E kuptoni?!

  Reply to this comment
 3. Lala November 26, 17:04

  Pirth të çfryhesh “Dritan,, dhe ha përsëri grosh.

  Reply to this comment
  • mirel November 26, 17:47

   Cdo me thene kjo o Lala, qe shqiptaret te hane grosh e te pjerdhin, dhe Ramuti te haje parate dhe gjakun e shqiptareve?
   Na e perkthe pak, se jemi gati te brohorasim per Timonierin e Stadiumit dhe te Unazes..e PPPve anembane Shqiperise.
   Ca jane PPPte, tentakula kanceri, metastazat qe po shkaktojne viktima..
   A te vazhdojme te hame groshe? Mire e ke, se keshtu vazhdon Ramuti vjedhet i qete

   Reply to this comment
 4. Anton November 27, 00:23

  Sa i shemtuar, i peshtire, bosh , fake ishte sot. Si iu zbulua per dy ore se sa nuk di te jete nje burre shteti. Se si nuk ka shtet. Fare . Zero. Mjerim ata police te gjore e forca te paspecalizuara qe kerkonin ne renoja pa piken e idese se si duhej bere ajo pune. Te varfer, te lodhur, te zymte , te paveshur me veshjet e duhura, te paditur. Aty e tregove shtetin edi rama. Ngri kulla o kaqol , ngri kulla per zamirin e kastratin dhe vish adidas e yammamoto per nje xhiro nga bunkeri jot ne spitalin e atyre te shkreteve. Nuk ta fshehte dot fytyra fare bezdine, paaftesine, padashurine. Ishe bosh sic je ne fakt. As do tia dish per njeriun ti. Fat i keq, shume i keq qe nuk pa nje burre shteti ne krye ky vend. Si je zbuluar sot. Ti drejton nje fis , nje bande, nje shpure hajdutesh e servilesh qe gjithnje e me pak jane ne numer. Por nuk drejtove dot kurre nje shtet se nuk e kupton shtetin ti. Do kocke burri shteti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim