Ku gjenden “200 milion eurot e Ramës” ose një vëzhgim online pas “raportit sekret të OSBE-së”

September 12, 2015 23:56

Ku gjenden “200 milion eurot e Ramës” ose një vëzhgim online pas “raportit sekret të OSBE-së”

E botoi i pari portali online Lapsi, kritik i Edi Ramës prej ditës kur është hapur.

U editua si “raport sekret” e më pas si “raport konfidencial” i zyrës së OSBE-së në Tiranë.

Pas Lapsit, disa faqe të tjera online e shpërndanë me shpejtësi, duke i mëshuar kush njërës pjesë e kush pjesës tjetër të faqeve në anglisht.

Erdhën dy reagime të OSBE Tiranës brenda dy ditëve, në të cilat ajo këmbëngul se bëhet fjalë për një përmbledhje materialesh nga mediat vendase dhe nuk merr përsipër vërtetësinë e atyre që shkruhen aty.

Çfarë shkruhej aty?

Pjesa më sensitive është ajo për Berishën, Metën dhe Ramën.

Aty thuhet që ka dyshime se Sali Berisha dhe familja e tij kanë fituar miliona nëpërmjet dallavereve me Damir Fazllicin se Ilir Meta ka urdhëruar vrasje dhe se Edi Rama ka investuar miliona euro nëpërmjet vëllait Olsi Rama në SHBA.

Nga treshja Berisha-Meta-Rama, akuza që ngjall më shumë kureshtje është ajo e “miliona eurove të Ramës (200 thuhet) të investuara në SHBA nëpërmjet vëllait Olsit”.

Sepse lidhjet e Berishës me Fazllicin dhe vrasjet e Metës janë tashmë tema të njohura: Berisha e ka pranuar vetë në mes të Kuvendit, Meta dhe “vrasja e Doshit” u bënë publike ca muaj më parë.

Kurse kjo e Edi-Olsi-Ramës duket më e parrahur për veshët e publikut.

Edhe pa pyetur OSBE-në, mjafton një kërkim në google për të gjetur që kjo akuzë është bërë që në tetor 2013 nga një portal online me emrin Opozita.

Ajo që ka shkruar ky portal mund të lexohet KËTU.

Në “përmbledhjen e OSBE” gjendet edhe një listë e deputetëve-biznesmenë ose atyre që dyshohen për lidhje me krimin dhe trafiqet ilegale.

Listohen Tom Doshi, Paulin Stërkaj, Sadri Abazi, Koço Kokëdhima, Gramoz Ruçi etj.

Disa nga akuzat/dyshimet si ato për Doshin e Ruçin janë bërë publike në kabllogramet e famshme amerikane të postuara nga Wikileaks me të cilat media e Tiranës u mor gjerësisht në shtator-tetor 2011.

Kabllogrami që bëri më tepër bujë atë kohë u quajt kabllogrami-bombë dhe flet po ashtu për “politikanë të lidhur me krimin” dhe aty permenden Doshi, ruçi etj, madje edhe Basha e Olldashi.

Kabllogrami origjinal mund të lexohet KËTU.

Sa për të kuptuar qarkullimin ciklik të informacionit nga media në këto raporte dhe sërish në media këtë herë me vulë ambasadash lexoni si e mbrojti veten Ruçi në një intervistë ku është pyetur që 4 vite më parë.

U pyet për kabllogramet e atëhershme të ambasadës SHBA ku dilte e njëjta akuzë që rishfaqet këto ditë në raportin e OSBE-së.

Intervista mund të lexohet KËTU.

Me thënë të drejtën, edhe OSBE që ka “përmbledhur materiale” edhe editorët që e kanë botuar atë, e dinë realisht për çfarë bëhet fjalë.

Kjo nuk do të thotë që Lapsi dhe të tjerër kanë bërë keq që e kanë botuar. Përkundrazi.

Por akuzat nuk janë të reja. Aq më pak janë sekret. Siç edhe provohet më lart mjafton një kërkim online që shumica e tyre të dalin andej këndej të publikuara në kohë të ndryshme.

Teknikisht materiale të tilla të bazuara në monitorimin e mediave dhe deklaratave publike ambasadat i kanë pjesë të punës së përditshme.

Përse arrijnë të ngacmojnë interes?

Sepse është vetë politika shqiptare që u ka dhënë ndërkombëtarëve të këtushëm autoritetin e arbitrit, rrjedhimisht fuqinë e vendimit dhe pse jo besueshmërinë.

Ndaj duan s’duan politikanët e prekur, mjaftojnë fletët në anglisht dhe vula e OSBE-së që të dhënat e përsëritura ta ngacmojnë publikun e gjerë.

Kjo është arsyeja pse reagimet e prezencës së OSBE në Tiranë thjesht e shtuan kuriozitetin rreth materialit.

I cili me gjasa do vijojë të përhapet dhe të komentohet gjerësisht përpara se të bëhet pjesë e arkivës gjigande të rrjetit

Dhe të harrohet aty siç u harruan Wikileaks-et e shtator-tetorit 2011.

Për të apeluar edhe njëherë tjetër se pa patur hetime serioze dhe drejtësi të besueshme dhe autoritare zor se ndonjë prej akuzave që qarkullojnë prej vitesh do ketë fat tjetër veç harresës dhe ripërdorjes politike / DITA

 

September 12, 2015 23:56
Komento

38 Komente

 1. Hp September 12, 21:14

  Report I OSB SHUME I SAKTE edhe per Ramen,pamvarsisht ju pelqen ose jo…

  Reply to this comment
  • kalushi September 12, 21:56

   ama kreshnik spahiu e paska botuar lajmin e Olsi Rames mo? :)))

   hahahaaa 🙂

   Po edhe keta te OSBE-se qenkan nje tuf karagjozash

   Opozita.Com eshte nje sajt idiot teresisht spekulativ.

   Kta mblidhkan materiale nga opozita.com

   hajde karnavale hajde

   Po nuk thon kot qe diplomatet qe vijne ketu jane te rangut te trete e te katert.

   sjellin budallenjt e diplomacise se dynjas ketu dhe en i marim i vem en krye te sofres keta palaco

   Reply to this comment
   • Raporti September 12, 22:09

    Sapo e hapa kete linkun qe e paska shkruar Kreshnik Spahiu. Por nuk ka gjekundi asnje akuze per 200 milione euro. Nuk e di a jane te verteta akuzat e raportit. Por akuza ndaj Rames per 200 milion euro nuk gjendet fare online. As tek linku i spahiut. Edhe akuza per Meten eshte per periudhen qe ishte zevends kryeminister i Berishes. Jo per akuzat e Doshit qe u bene pas 23 qershorit.
    Prandaj nuk me duken akuza te vjetra. Apo cdo akuze per korrupsion dhe vrasje do e quajme te vjeter?
    Nqs keni ndonje link per akuze me 200 milione euro apo per vrasje ne kohen kur ishte Meta ne qeverine Berisha ateher na e tregoni.

    Reply to this comment
  • Raporti September 12, 21:58

   Raporti shkruan per Meten kur ishte zevendes kryeminister. Jo kur ishte kryetar parlamenti qe u akuzua nga Doshi.

   Reply to this comment
   • aero-hashashi September 12, 22:31

    Hajt mos boll me keto Meta keshtu e Meta ashtu.
    e lagu se lagu
    mundet qe ish kryetar parlamenti kur e akuzun por ishte zv.kryemin kur e “porositi ate vrasjen”
    Kerceni perpjet sikur qfar keni zbulu.
    Kur bahen lajme n gazeta nuk ndihet kush, kur i ban lajm ambasada t njijtat gjana kerceni a thu qka ndohi
    Po fajin e thot mir ky autor, e kan vet kto Metat me shok qe u krehin bishtat ktyre diplomatve pedera thashethemigjinj

    Reply to this comment
  • Saçi September 13, 05:41

   Nese OSCE nuk gjen nga ka rjedhur ky lajm, atehere eshte organizate e mbaruar! Duhet te largohet nga Shqiperia. Kjo eshte nje ngjarje e pamundur per nje organizate serioze. Ka humbur cdo besim, jo per sa ka shkruar, por se si administron dokumentat e saj. Turp!

   Reply to this comment
 2. Miku September 12, 21:32

  Do thoja qe piktorit i ka pelqyer shume ngjyra jeshile nga lejet e ndertimit te Dulakeve dhe Kikeve kur ishte ne krye te Bashkise. Nuk ia fal dot masakren qe i bene Kopshtit Botanik, faqes dhe majes se kodres, dhe ne fund te fundit ato pak ullishte qe ishin rreth kodres. Ca te them. As me tritol nuk i shemb me ato ndertime te qelbura, me sakte bunkere shumekatesh…

  Reply to this comment
 3. Lomi September 12, 21:36

  Eshte hera e pare qe permenden kompanite ofshore ooo dita!
  Deri tani ka qene pune pronash e budallalleqe te tjera sic i dine te gjithe shqiptaret ne ameriken e veriut per ramen e jo vetem.
  Sado te mundoheni ta ktheni ne thashethem te rendomte, tani ka ardhur koha te qethen delet… Dhe amerikanet jane mjeshtrat e qethjes! Dhe ndryshe nga heret e tjera, delet do cohen me pas te kasapi se leshi i ka zene ere…

  Reply to this comment
  • kico September 12, 23:27

   kto “raporte” jane muhabete qe vete keta burrat i kan then per njeri tjetrin.
   E dini qe keta shkojn vete neper ambasada dhe spiunojne njeri tjetrin??.
   ambasada po, mban shenime dhe i raporton.
   Ndosh qe keto raporte rrjedhin dhe i botojne mediat.
   Me ka then nje i njohuri im qe punon ne ambasaden amerikane qe keta langot e politikes shqiptare nga kreret e “larte” e deri te drejtorat shkojne vete ne ambasade dhe kerkojne takime per te ciceruar.
   SHKOJNE VETE!
   Nuk i thrret njeri e as u kerkon njeri informacion.
   Shkojne vete dhe kendojne atje se ashtu u duket sikur zbrazen si ne kishe d e ndjejne veten te mbrojtur nga loqet qe i fusin njeri tjetrit burra kurva

   Reply to this comment
   • Lomi September 13, 06:07

    S’eshte kaq e thjeshte jo…

    Reply to this comment
    • ehuuu September 13, 11:11

     ore e thjesht mund te mos jete.
     po si i behet e te marim vesh nese keto jane GJERA REALE apo THASHETHEME??
     Artikulli e thote mire ne fund.
     Pa drejtesi autoritare dhe qe te kete besimin e publikut, nuk ndahet kurre shapi nga sheqeri. Pike!

     Reply to this comment
 4. Vlash September 12, 21:41

  Pas ketij raporti, kta tre burrat Meta, Rama, Berisha, si dhe ata burrat e tjere pseudobisnesmene Abazi, Angjeli, Sterkaj, Ylli, Duka, Kokodhima, A.Veliaj etj. duhet te dorezojne mandatet qe i ka dhene populli dhe te paraqiten ne prokurori per te sqaruar pozicionet e tyre. Vetem keshtu do te mbante ndopak era shtet (shtet prej verteti, jo ai shteti utopik qe derdellis Rama ku mblidhen taksa, vilen gjoba dhe transparenca eshte zero)

  Reply to this comment
 5. LILOLABJA September 12, 21:49

  Keni qe diten qe ka hyre ne politike Zoti Rama e deri me sot ,qe skeni lene gje pa gerryer por kalin e ngordhur keni gjetur more vemje.Sikur te kishit harxhuar keto energji per te mire te vendit kushedi ku do ishte ky vend sot.Edi Rama vetem nje gjynah ka, qe nuk e shpuri armikun zyrtar te shqiptareve ne bangat e te akuzuarve ,qe te jape llogari para drejtesise per te gjitha krimet monstruoze qe ka kryer ndaj qeverisjes se tij.Late Tahirin dhe tani po i hyni Rames ,varianti hidh balte se diçka do mbetet . Sa here qe populli kerkon qe krimineli Sali te dale para drejtesise, jenat fillojne te akuzojne Ramen ,kemi rrezik nga Greku nga ISISI.Sa i gjetet Enverit floririn ne bankat e Zvicres aq do gjeni dhe milionat e Rames .E kemi mesuar mire kete peralle qe ne 90-ten .

  Reply to this comment
  • Lomi September 13, 06:03

   Te qenkan thare buzet per nje dore leke o lilo! Sa i sigurt qenke qe s’ka gje fare rama ketu! Si gjithmone, vetem sala i ka te verteta ndersa te tjeret thashetheme…

   Reply to this comment
   • Vlash September 13, 14:44

    Ja pse sbehet shqiperia, sepse ka keshtu derrash dhe servilesh si puna jote.

    Edhe un kam votu per Ramen por smundet ne asnje menyre te mendoj se rama eshte i pagabueshem, i paprekshem apo i pazevendesueshem. cdo i dyshuar per hajdut apo vrases duhet te hetohet dhe nese ka vjedhur apo vrare te shkoje ne burg si gjith te tjeret.

    Zerat flasin per ramen, berishen dhe meten! llalla te filloje punen per ti hetuar, ndersa ata te dorzojne mandatet sa me pare.

    Reply to this comment
  • intelektuali September 13, 07:01

   Flitet qe edhe Al Kapones nuk ja kane gjetur se ku i ka fshehur parate dhe po i kerkojne edhe sot e lesaj dite. Adolf Hitleri dihet gjithashtu se beri pare te madhe me grabitjet kunder cifuteve dhe popujve te tjere, por gjithashtu nuk eshte gjetur asnje gje deri tani nga pasuria perrallore e Diktatorit nacional-socialist. Eshte gjetur vetem floriri i Ahmet Zogut i fshehur ne malet e Bavarise nga Hitleri kur konfiskoi bankat italiane te Duces, por u gjet pas Luftes nga Aleatet dhe ju dorezua anglezeve si demshperblim apo sanksion kunder Shqypnise, sepse Enver Hoxha ja kishte shitur BYTHEN dhe Vatanin komunisteve te Moskes dhe Beogradit dhe vrau e masakroi ushtaret aleate angleze ne Kanalin e Korfuzit.

   Reply to this comment
 6. keni September 12, 22:01

  ooo sa te pasur qenkan shqipet po angela ime qe eshte mamaja me e fort ne bote nuk i ka as 20 milion ooo ku je o zot qe lejon te varferit te pasunohen sepse skllavi kurr nuk mundet te behet pronar kjo vlen vetem per politikanet shqiptare

  Reply to this comment
 7. Lindi September 12, 22:03

  Lapsin tja fusish mu ne b…. ketij gazetari pederac, gazeta lapsi dhe lere mo cfare lajmesh sjell, si esht me tatimet ky lapsi pse mos nadel per te paguar tatim fitimin se kan tall lesht deri tani pa as nje lloji takse keta llapaqent.

  Reply to this comment
 8. Aua ;) September 12, 22:14

  Shume poshte ky Rama!
  Shkerdhen Berisha, pa punuar fare, ka bere miliarda euro, ndersa gjatoshi paska ngelur tek 200 milion.
  Kur Shkerdheni ka bere miliarda, lere c’mund te themi per Doktor Mortjen – Sali efendi Berishovic!

  Reply to this comment
 9. . September 12, 22:42

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Ky
  qe shkruan kete artikull

  njihet si ish-bashkepuntor dhe mik e pare dhe tashme prishur me familjen e kriminelit Sali Berisha ….

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Reply to this comment
 10. intelektuali September 13, 07:14

  PSE TA DOJE POLITIKA SHQYPTARE ANTARSIMIN NE BE DHE REFORMEN NE DREJTESI?

  Kur eshte ashiqare se nuk do te behen dot miliardere si Rockfellere amerikane pa punuar, por vetem duke vertitur nga karrikja e pushtetit dallaverat e tyre te felliqura ne kurriz te popullit budalla qe e voton vazhdimisht qe nga Koha e Qepes e Enverit?

  Nuk ka nevoje LAPSI apo gazeta DITA te publikoje artikuj demaskues per keta politikane te gjithe enveriste shushunja pa shkolle dhe pa diplloma sagllam per drejtimin e shtetit, sepse mjafton t’i hedhesh nje veshtrim vilave dhe jetes se tyre prej miliarderi qe te bindesh per vertetesine e shkrimeve te medias sone amatore kombetare. Edi Rama ka deklaruar vazhdimisht 3000 eur te ardhura ne vit dhe ASKUSH nuk e ka investiguar nga i ka gjetur LEKAT per te ndertuar vila ne kerrthize te Dajtit sikur te ishte konkurenti i denje i Saliut apo i Likes se tij te Florinjte. Te pakten te mos hiqet si nje Rilindas qe kerkon te beje shtet se shteti nuk behet duke u fshehur pas pasurise se gruas si magjypi pas gaxhoit. Po gruaja e tij Linda nga e ka vene pasurine prej miliarderi? Sepse perseri ASKUSH nga institucionet e shtetit nuk e ka investiguar dhe hulumtuar deri tani, ashtu sic nuk kane investiguar Vrastarin dhe Kusarin Sali Berisha me mashtrimet e tij ne media, apo Mbretin e Korrupsionit Like Floriri qe ben ditelindje ne Lalez si nje Sulltan Arabie.

  Reply to this comment
 11. Drini i Bardhe nuk ka te ndale September 13, 07:45

  Po cna polli or njerez me keta te huajt , disa Ambasadore , disa te tjere me demek perfaqesues te OSEBE je , ODIR e felliqesire mbas felliqesire ; Kompani hajdute deri ne ekstrem , si puna e asaj qe shfrytezon burimet e naftes ne Lushnje e ne rrethinat e saj me perfaqesues Kanadezo – Amerikqen qe ne menyre te pa skrupull , jovetem nafen qe po e grabisin , por dhe siperfaqen e tokes se punueshme po e degradojne me helmet qe shperndajne si ne atmosfere e neper mes rrjedhjeve …. . Kompania tjeter qe ka ndertuar aeroportin e Rinasit biletat e udhtimit po u kushtojne udhetarve emigrant , sa rezervimet per fitimet e nje muaj , ndaj kjo ka sjelle qe emigrantet te vijne rralle ne familjet e tyre ne Shqiperi dhe kjo ka edhe anen tjeter te keqe per shtetin , qe ne vend qe ato para ti shpenzojne ne Shqiperi i lejne diku tjeter dhe te huaj . Metalurgjiku dikur i teri shqiptar , tani eshte bere i teri kurum i zi turko i dhjere , Po CEZI cfar la nga ajo qe gjeti ? – 90 milijon EURO gjobe per cdo shtylle qe la pa zavendesuar e per cdo kilometer tela alumini qe vazhdojne te keputen edhe ne dite pa erera e bore . Po dihet filli dhe mbarimi i ketyre poshtersive , rjepje totale e vendit bashke me te huajt edhe nga keta kryeministra , ish presidente e krere te Parlamentit shqiptar qe me lehte e pa u ndeshkuar nga populli vjedhein se toku bashke te huaj e te vendit politikqener >

  Reply to this comment
  • intelektuali September 13, 09:01

   E ke humbur fillin e llogjikes fare o Drini i Bardhe dhe nuk po permbahesh dot se kujt t’ja hedhesh gelbazen ne fytyre, OSBE qe ja ka zbathur BREKAT kryeministrave lakmitare dhe mafioze shqyptare duke publikuar raportin e tyre famoz konfidencial, apo gelboqen tende e ke drejtuar per keta kryeministra fajtore qe po bejne pare te madhe ne kurriz te popullit budalla qe nuk i beson me as institucioneve nderkombetare.

   Reply to this comment
 12. fred September 13, 08:24

  Osbe na u be Zagani i rradhes ee cuna…tashi mos ju ndani po germoni me thelle te nderkombetaret se do gjeni me shume…kam pershtypjen une…apo nuk ju hyjne ne pune kshu zaganesh…

  Reply to this comment
 13. Endri Fuga September 13, 09:14

  Me ka rrahur shefi!

  Reply to this comment
 14. Lini September 13, 09:42

  Mos e ktheni kete faqe te mrekullueshme nga “DITA” ne “NATE”!Ma merr mendja qe nuk jeni ne kuoten e gazetave qe sajojne lajme per te shitur gazetat!Mos u katadisni si RD,55,KOHA E TYRE,apo si ato qe mbartin gazetaruc si Qim Peket e Lut Dervishet!Nuk ma merr mendja qe Sala te kete penetruar edhe ne kete faqe me ndonje nga ata qe i trajnon ne podrumet e SHQU.it!

  Reply to this comment
 15. Aqifi September 13, 10:04

  Te opozita.com flitet per Olsin por jo per 200 million. Dolet huq o gazetare te Ditas. Provoni fatin edhe nje here.

  Reply to this comment
 16. XXL September 13, 10:10

  Ketu ka politikane shpellare dhe intelektuale banale qe vijne verdalle per te mjele nje shtet zgerdalle qe e krijoi dhe e fundosi Sal-uk-ari-ber-maloku qe eshte shpifes, hajdut,vrastar me damke ne balle.

  Reply to this comment
 17. petrika September 13, 10:38

  I miri i me te ligjve,eshte Edi Rama .Ai edhe mund te kete vene para,une e besoj,por megjithate mbetet me i miri ,se nga te gjithe kryeministrat qe kane qene deri me sot.Te rrime shtrember e te flasim drejt,Edi Rama te pakten krahas parave qe ka vene,ka drejtuar shtetin shume me mire se te tjeret,ka nxjerre ligje shume me te forta se te tjeret,ka zbatuar ligjet egzistuse,me mire se te tjeret,ka futur ne burg me te drejte ,me shume se te tjeret dhe shpresojme qe ta drejtoje popullin drejt nje jete me te mire.Qofte larg sikur ta marre ate post lulezimja,ose Meta,ose Nanua,ose perseri Berisha,atehere na mori lumi vertet dhe rrokullisja nuk do kete te ndalur.

  Reply to this comment
 18. Mark .uk September 13, 10:42

  Ata na kan hale ne sy ne shqiparve.Nuk lene gje pa shpifur qe qeverin dhe popullin ton qe jeton i lumtur ne brigjet e Adriatikut.

  Reply to this comment
 19. Lini September 13, 12:19

  Po te kishte para Edi do te ishte fabrika qe prodhoi Salinjt ne kete vend e pua e pare qe do bente do ta sabotonte e prishte imazhin ne zgjedhjet e 23 qershorit!se dyti Saliuliuliuliuliliullllllliiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuu eshte i ngarkuar nga kjo fabrike qe vete te shpife e si ka mundesi qe nuk ia ka gjetur kete te dhene!Se fundemi po e mbyll me thenien e qytetarit Edi Rames kur betohet perpara gjithe horrave e bira kurvave te ketij vendi se :S’KA BIR KURVE QE ME GJEN QOFTE EDHE NJE CENT NE XHEP,KUSH ZBULON QOFTE EDHE NJE QINDARKE LE TE VIJE E TI DENANCOJE! Kjo deklarate beri buje aso kohe dhe para tre ditesh na beri edhe nje deklarate nje nga keta qe perfliste edhe Edi dhe na deklaroi qe “SKA PROSTITUTE SHTYLLE OSE PALME QE ME AKUZON QOFTE EDHE PER NDONJE QINDARKE”se shtoi ai iua kam dhene nje per nje te gjithave!Nuk eshte e rastesishme kjo fushate e iniciuar nga ata qe fabrikojne te tilla situata,sulmuan tahirin,pas tij Edin e nuk e di se kush e ka radhen kete jave qe vjen deri duke pergatitur vehtvehten per te filluar protestat,tritolet e perse jo edhe vjedhjet e vrasjet pasi eresira eshte prezente duke filluar nga ky muaj e deri ne mars e kjo parti skutash prodhimtarine me te madhe te krimeve e ka ne keto muaj!Kete radhe miti i “burrit te leshit” ka rene e kerkohet te ngrihet ai i “yllit ne zbritje”!

  Reply to this comment
 20. info-analitike September 13, 13:39

  Rama cdo gje nuk e ben per para por per te lene emer ne histori: pasuroi Kocon, pasuroi Sadriun, pasuroi Dulakun, pasuroi Tan Leprin e nje grup te tere horrash ordinere ndersa ai vete mbeti me vetem 3000 euro ne banke.
  Edhe shtepine bunker ne Surrel e beri me materiale te varfra nga rrogat e varfra qe merr ai dhe e shoqja. Nuk ke ci thua, deli djale!!!
  Me siguri nje njeri kaq virtuoz edhe per ikonat qe shiste buze Senes jepte kupon tatimor klienteve, biles kishte edhe kase fiskale.

  Reply to this comment
 21. Gentile...;) September 13, 13:48

  Organizata e Shperndarjes se Baktereve Ebola ne Shqiperi . Pasi mbeshteti elementin kriminal e politikat antishqiptare ne pushtet te ktyre te fundit , pra thene ne shqip … Sabotoj Demokratine dhe vendosjen e shtetit ligjor ne Shqiperi kto vite tranticioni , nuk mundet sot te lejoj , qeverrin proShqiptare te devijoj rrugen e Shqiperise drejtuar gremines , dhe duke njohur mir ate, se ku i ha ne shume shqiptarve naiv, krruajn lojen kunder kryeministrit te vendit !
  Jan kto kompetencat e osbe-se , te shpif kunder kryeministrit Shqiptare, duke nxitur rrevolta e pakenaqesi ne popull , me te tilla shashka luftnxitese – qe thereasin destabilizoni ne Shqiperise ?!
  Ka ndonji ligje shteti Shqiptare per kto Org. Pucistesh , apo meqe jan te derguarit e European kta , s’i shkerdhen dot asnji i burgosur !
  Kta jane kolona e peste ne Shqiperi dhe Do duhej treguar kufiri dhe vene para ligjit ashtu si bejne kta ne shtetet e tyre ne kedo , cfardo qe eshte kunder interesave te tyre dhe ushtron veprimtari kriminale vs shtetit . Rrasini ne Burg gjarprinjt

  Reply to this comment
 22. Kris 1 September 13, 15:55

  Edi Le te rrije ne gjermani me mama Merkel.Ketu jemi nje ushtaret dhe sklleverit e rilindjes per ta mbrojtur.Nuk e ka pare OSBE qe Rama e paguan Kafen vete?

  Reply to this comment
 23. Zhivaradpuplica September 15, 07:32

  Heeeelp..I’kill somebody!

  Reply to this comment
 24. bina September 16, 17:05

  Jo mor jo, mezalla, Rama nuk vjedh????!!!. Nuk i do macja cironkat!!!! Dihet kush vjedh, ata jashtw qeverisw, sepse keta janw larg lekwve. Kwta qw janw afwr tyre, marrin vetw sa tw duan, nuk kanw nevojw tw vjedhin. Hic!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim