Ku janë fëmijët e Azem Hajdarit sot?

July 19, 2014 08:53

Ku janë fëmijët e Azem Hajdarit sot?

Kur Azem Hajdari vdiq, la pas 2 fëmijë dhe një të tretë gati për të ardhur në jetë.

Azemi i vogël lindi vetëm pak javë pasi i ati  ishte ndarë nga kjo botë.

Sot ai është 16 vjeç. Djali i madh, Kiri, ishte 14. Sot, 30-vjeçari është jurist pranë Bashkisë së Tiranës dhe është caktuar koordinator për zgjedhjet në Partinë Demokratike.

Duket qartë që rruga e tij do të jetë politika.

Ndërsa vajza, Rudina, ishte 11 vjeç kur babai i saj u nda nga jeta. Ajo është më e tërhequr dhe e kujdesshme  në daljet publike.

Pas përfundimit të shkollës 8-vjeçare në një kolegj në Tiranë, tre vite pasi kishte humbur babanë, Rudina niset për në Amerikë, atje përfundon shkollën e mesme dhe më pas studimet e larta për “Shkenca Politike”.

Pas përfundimit të këtij cikli studimesh, ajo u kthye në Tiranë ku për dy vite punoi në Ministrinë e Jashtme.

Më pas u shkëput sërish, për të vazhduar një cikël tjetër studimesh për Marrëdhënie Ndërkombëtare në Amerikë.

Sot ajo është e punësuar në Kongresin Amerikan, në marrëdhënie me jashtë me kongresmenin Eliot Engel.

Nga vëzhgim i shkurtër në profilet e tyre në Facebook kemi marrë fotot dhe aktivitetin e tyre të tanishëm.

rudina okk

July 19, 2014 08:53
Komento

19 Komente

 1. andromeda July 19, 10:40

  Rracë malokërie! e ç’presim nga pinjollët e tyre? Kanunin e maleve dhe kaçakërinë.

  Reply to this comment
  • taku July 19, 13:48

   E keni bo kte fjalen malok si buka qe hani,po boll me kto fjale,se nuk jeni kaq prefekt sa hiqeni..

   Reply to this comment
  • hithri July 19, 19:17

   Per se pari shume nga ju ketu po beni te njejten gje qe u be gjate diktatures, po beni me faj femijet per gjynahet e te jatit. Ata jane shume te rinj te gjejne rrugen e tyre ne jete pasi u rriten nga “Baca”. Nje dite njeri nga ata do te kuptoje se ceshte e gjithe kjo. Sa per Fatmiren o njerez duhet t”ju vije keq, pamvaresisht qe cfare shihni sot tek ajo. Cfare alternativash kishte nje grua e re dhe e ve, qe iu vra burri ne mes te sheshit, dhe ajo mbeti ne varesi te vrasesve te burrit te saj? Cfar mund te bente ajo grua ne mes te ujqerve qe e rrethonin dhe nuk e linin te bente cap, apo qe e kontrollonin se me ke fliste e me ke qahej? Ju lutem o njerez , perdorni pak llogjiken e thjeshte dhe me thoni, kur sali krimenel serbin nuk e ben dot zap kjo qeveri, i mbetej Fatmires t”i dilte karshi ketij mafiozi vrases qe t; vret “naten” e te qan “diten”? Thjesht mendoni o njerez e mos u beni kaq trima pas nje pseudonimi. Ajo grua nuk kishte asnje alternative tjeter pervec asaj qe ishte e detyruar per te ndjekur per te mbijetuar bashke me femijet e saj.

   Reply to this comment
 2. Drini July 19, 10:45

  Legena femije si i jati

  Reply to this comment
 3. Jozi July 19, 11:08

  FEMI TE ZGJUAR PO ME NEN DEBILE BESOJ SHKOLLEN JA KA FNACUAR VRASESI !!!!!!!!!!!! SALI

  Reply to this comment
 4. shqiptari July 19, 11:08

  fale te gjitha poshtersve qe i beri babi ketyrve kesqje toke me emrine shqiperi kata bene karjere dhe ta dine gjithe shqiptaet qe shqipaeria nga keta ska te ardhme se nuk punojne pere shqiperi po pere ata qe i risin dhe i paguajne keto studime mjere shqiperia pere keta te pabese

  Reply to this comment
  • tani July 19, 13:16

   ju keni frik nga shqiptaret me te paster nga malsoret shikoni lalucet tuaj qe thoni jemi grek ikni qelbesira te na hani …..n laluc te qelbur

   Reply to this comment
 5. Karadaku July 19, 11:35

  Nuk jane malok,jane malesor,o njerze te pashpirte,jane dhe niper e mbesa ne Laberi,po pse meqense jane femijte e A.Hajdarit nuk kane te drejte te punojne?Turp!

  Reply to this comment
  • feniks July 19, 17:05

   Ne kohen e TRIMIT ENVER HOXHA,KAM PUNUAR 20 vjet ne veri.I kam dashur keta njerez si vellezer e motra.Por(sidomos tropojanet) me mbeshtetjen KRIMINALE qe i bene per 23 vjet ARMIKUT ME TE EGER TE SHQIPTAREVE Sali BERISHES , per shkaterrimin e shtetit shqiptar, i URREJ ME GJITHE SHPIRT SI PUSHTUES!

   Reply to this comment
   • ALBANO July 19, 18:09

    perse shani gjithmone more katunare ;;;une jam tirons dhe nuk e shaj nuk e njoha babain e vet por nuk shahet njeriu se eshte nga malesia ;;;ka vlonjate si rama qe po e bejne rremuje vendin ;;;te gjithe berisha basha meta rama jane disa te korruptuar qe mendojne vetem per te vjedhur per vete ;;;;; kaq te trashe jeni per ta kuptuar ;;;bravo kjo vajza z shqiperise ;;;;;me behet qefi kur nje shqiptare ben dicka ne bote ;;;se ne shqiperi kane ngelur vetem cobane dhe hajduta ;;;femijet e komunistve po e rrjepin popullin ;;; ishte dhe nje coban qe e quajti enverin trim ;;;; ja paska honger dhija librat katnarit ;;;; enveri ishte pushti me i madh qe shqiperia nuk ka pasur asnjehere ne te gjitthe shekujt ;;;;;

    Reply to this comment
 6. latifond July 19, 12:27

  U sugjeroj te lexojne Hamletin!

  Reply to this comment
 7. Kejda July 19, 12:33

  Po po, pirdhni pirdhni. Si nuk thate nje here nje fjale te hajrit. Derra!!

  Reply to this comment
 8. l July 19, 13:05

  Vari Janullen kesaj rrace

  Reply to this comment
 9. Zigur Qarri July 19, 13:08

  Qofshin te lumtur.
  Suksese ne jete.

  Reply to this comment
 10. Lusha July 19, 13:51

  Amerika e ka dashur gjithmon popullin shqipetare shikoni videon qe tregon shume qart
  http://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Reply to this comment
 11. beni July 19, 16:34

  PO CA TE BEJ FATMIRA, FEMIJET TE RREGULLUAR RTE SISTEMUAR,VETE U BE GJYKATESE. I PLASI FATMIRES PER AZEMIN. FATMIRA THOTE KU PASKA QEN KY FATE.

  Reply to this comment
 12. Fadil Beka July 19, 17:14

  Kush përgojon fëmijët të kujtëdo qofshin, është njeri i paskrupull, i pamoralshëm dhe mund të them i keq në kuptimin klasik që ka kjo fjalë. Azem Hajdari ishte ai që ishte Gjithkush le të mbajë mendimin e vet për të. Dhe gazeta Dita, të them të vërtetën i vlerësoj pozitivë shumë qëndrime të saj, bën një gabim shumë të madh që nxit në mënyrë të maskuar pëgojimin e tyre.

  Reply to this comment
 13. Horri i Bulevardit July 19, 20:55

  Nje gje duhet ta keni vath ne vesh: Gruaja e Azem Hajdarit, Fatmira Hajdari, per te mbrojtur femijet, eshte detyruar te heshte.
  Panvaresisht se cfare beri A. Hajdari, mire apo keq, femijet e tij, me duket se nuk kane abuzuar me pushtetin dhe emrin e te jatit.
  Te punosh prane kongresmenit Eliot Engel, nuk mjaftojne bolet e babait, por duhet te kesh shume gjera vete, qe ti plotesosh dhe ti mbushesh mendjen, nje kongresmeni, te beje pjese te stafit te tij.
  Tjeter gje jane kelyshet e Saliut apo zonjes me te zeza Zhozefine dhe te ndonje tjetri, qe shqiptaret me te drejte shfryhen deri ne fund.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim