Ku ndodhen Leqet e Hotit?

January 23, 2018 02:42

Ku ndodhen Leqet e Hotit?

Leqet e Hotit janë qafë në qarkun e Shkodrës, në lartësinë 730 m.

Nëpër to kalon rruga e Malësisë së Madhe që shkon nga Shkodra në Vermosh.

Kjo qafë lidh fushën karstike të Hanit të Hotit (Bajzë-Kushe) me luginën e Cemit dhe ndan majën e Mështjerrës (1447m) në juglindje me të Bukovikut (1232m) në veriperëndim.

Zbret me gjarpërime të shumta në luginën e Cemit për 500 m.

Në anën verilindore është e veshur me pyll ahu, kurse në jugperëndim bashkohet me fushën e Rapshit.

n.s. / dita

January 23, 2018 02:42
Komento

2 Komente

 1. Lumi January 23, 14:38

  Shpjegim jo per ta kuptuar po per te mos e kuptuar kush.

  Reply to this comment
 2. Dhimbie e madhe popull. January 23, 16:08

  Faleminderit per ate foto.Na sillni te tjera pamje te tilla te atij vendi perle,qe ata “mosqofshi”na e shkateruar.
  Te pakten te rrojme me kujtime,se;
  Eshte djersa e nje populli te varfer nga politika E pasur nga natyra, rrjepur- pseudoatdhetaret .
  O NJERI- behu ZOT i SAJ !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*