Ku ndodhet Jali i Vunoit?

September 8, 2016 13:57

Ku ndodhet Jali i Vunoit?

I nderuar lexues!

Jali i Vunoit është gji deti në bregun shqiptar të Jonit, 2 km në jug të fshatit Vuno, një nga gjiret më piktoreske të Rivierës Shqiptare. Ka trajtën e një këndi të drejtë dhe futet 500 m në brendi të tokës. Skajet veriore e jugore janë shkëmbore, të larta e të thepisura, kurse në anën lindore gjendet një plazh zallor. Në vazhdim të plazhit shtrihet një fushë e vogël me lagjen Jal të Vunoit.

 

September 8, 2016 13:57
Komento

1 Koment

  1. Luan Bythemadhi September 8, 18:58

    po edhe pastaj?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*