Cilët janë “politikanët dhe gazetarët” e lagjes ku fshihej Balili

January 16, 2019 19:26

Cilët janë “politikanët dhe gazetarët” e lagjes ku fshihej Balili

Gazetari Artan Hoxha, gjatë ditës së djeshme në një intervistë televizive rrëfeu se Kelmend Balili ka qëndruar i fshehur në një zonë në Tiranë, ku pranë saj jetojnë edhe shumë ministra e ish-ministra.

“Për aftësitë e tij për t’u fshehur e meriton të quhet “Magjistari”, ashtu siç e cilësoi edhe Donald Lu. Do të them një nga zonat ku ka qëndruar në Tiranë dhe duket e pabesueshme.

Ai ka qëndruar në një zonë ku jetojnë rreth 10 ministra dhe ish-ministra. Është një zonë shumë e sigurt, por një njeri që merr një shtepi me qira. Ai është një njeri që nuk është ekspozuar edhe shumë në media, ndërsa kishte ndryshuar edhe shumë pamja. Plus kishte edhe faktin që nuk kishte shumë armiq natyral. Nuk kishte grupe rivale që synonin ta godisnin, tha Hoxha.

Cila është zona?

Zona të cilës i referohet gazetari është rezidenca ‘Kodra e Diellit’ në Tiranë. E gjithe kjo zone deri tek Liqeni Artificial është populluar masivisht vitet e fundit. Gazetari Hoxha nuk permendi emra por ne kete territor qe shtrihet rreth Kopshtit Botanik dhe atij Zoologjik jetojne shumë politikane si Ilir Meta, që Saimir Tahiri,  Klajda Gjosha, Fatmir Xhafaj, Ylli Manjani, ministrja Olta Xhaçka, etj. Gazetari Hoxha nuk e permendi por fwinj me keta pokitikane jane edhe shume gazetare te njohur, mes te cileve Andi Bushati, Mero Baze, Çim Peka etj.

Kjo zone ka mijera banore dhe fakti qe Balili ka qendruar aty nui fajeson domosdoshmerisht ndonje prej politikaneve apo gazetareve qe jetojne aty. Por sidoqofte ben pershtypje fakti qe Balili ka zgjedhur “te fshihet” aty ku askush nuk do dyshonte.

n.s. / dita

January 16, 2019 19:26
Komento

12 Komente

 1. Claus January 16, 19:46

  E si nuk do te rrinte padale ky “gazetar” koketul qe misioni i tij i vetem eshte dezinformimi dhe vetem dezifnormimi ne sherbim te grupeve mafioze.

  Ky i di te gjitha!!!!!!

  Ky ka pas ditur se sa qeli jane bere gati per disa anetare te qeverise, ky ka pas ditur se sa kush do te arrestohet ne fundjave, ky ka pas ditur se cila bande ka vrare kete apo ato, ky ka ditur edhe tani se ku ka qene fshehur Balili dhe brockulla dhe brockulla te tjera.

  Grupet kriminale e kane gjithmone dhe ndonje dezinformator qe llap vetem pallavra per te shpetuar kete apo ate koke dhe ky e ben me se miri ate pune.

  Eshte njeriu me i pabesueshem ne tere ate kazan mediatik qe kur del ben sikur merr mesazhe SMS te fshehta nga burgjet, bandat a komisare policie!!!

  Ja ka kthyer prokuroria ate celularin qe i`u konfiskua?

  Reply to this comment
 2. asd January 16, 21:07

  Nuk shkruhet “lagjia” por “lagja”. Ne Shqiperi te gjithe jane me mangesi ne pergatitjen profesionale. Eshte e qarte pse nuk e kapin dot Balilin.

  Reply to this comment
  • Mileti January 16, 21:37

   E ke gabim ore djale. Meso per vete para se t u japesh mend te tjereve. Te gjithe emrat femerore qe mbarojne me E marrin mbaresen “ja” ne trajten e shquar.
   Shembull:
   Shoqe shoqja
   Mike mikja
   Kolege kolegja
   Nuse nusja.
   Shko hap librat e fillores dhe mos komento me badihava se i çakerdis edhe te theret me keq se veten!

   Reply to this comment
  • alen January 17, 19:28

   Me fjalor drejtshkrimi eshte “lagjja”. Edhe ti “asd” se kape dot Balilin.

   Reply to this comment
 3. intelektuali January 17, 06:24

  “ESKOBARI I BALLKANIT”, KLEMENT – ALIAS KELMEND BALILI TEK KODRA E DIELLIT?

  Qysh keshtu?

  PO “AL KAPONE” I BALLKANIT”, BASHKIM ULAJ&LUKUNI KU ESHTE?

  Artan Hoxha nuk ka thene asnje fjale deri tani dhe nuk ka intervistuar asnjehere Oligarkun e Edvinit ose “Al Kaponen” e Ballkanit, Bashkim Ulaj&Lukuni qe po telendis buxhetin e shtetit tone te falimentuar me fallsifikimet dhe kuserine e tij makaber duke vjedhur identitetin e firmave prestigjoze ne SHBA, krim nderkombetar qe do te intrigonte cdo gazetar investigativ te vertete, per te pyetur Loken e Edvinit, Arta Marku pse ja ka futur me gjume kur droga e “Eskobarit” shqyptar eshte palo gje ne krahasim me qindra milionat qe po i vidhen shtetin nga “Al Kapone” i Rilindjes me fallsifikime qe te ngrene qimet e kokes perpjete kur i meson nga Ylli Rakipi i emisionit investigativ te vertete “Te paekspozuarit”, ndryshe keto miliarda kuseri qe po i kryhen shtetit tone do te kishin perfunduar ne Ishujt Kajmane te lara dhe shpelara e te pastruara nga Banka “Lavatrice” e Lindes qe Artan Hoxhes asnjehere nuk i ka shkuar ne mendje qe ta investigoje dhe hulumtoje me kapele gjuetie ne koke,

  por:

  Ky koktuli i gazetarise servile, Arta Hoxha qe maskohet me kapele gjuetie dhe qe eshte dezinformatori me i madh ne sherbim te plote te Rilindjes Enveriste ne vend te dale si “Gjeli maje plehut” ne intervista senzacionale te parapergatitura nga Edvin Droga dhe banda e tij kusare alla Bashkim Ulaj&Lukuni, ky ka gazetar amoral qe denigron koleget e gazetarise investigative te vertete, qe vetem numeron viktimat e lajmeve te tij senzacionale dhe qe di te hedhe ne media vetem llogje e brockulla per katunare dru me pre pa kurfare pozite qytetare, duhet t’i kerkoje falje Viktimave te “gazetarise” se tij kriminale ne sherbim te Mafies me Pushtet,

  sepse:

  KU I SHKEL KEMBA SPIUNIT TE PUSHTETIT, ARTAN HOXHA MBETET I VRARE NGA MAFIA NJE DESHMITAR.

  Nuk ka cudi qe edhe Kelmend – Alisas Klement Balili te zhduket pas nje fare kohe ose te gjendet i vrare ne qeli si te gjithe fakiret e tjere te Artan Hoxhes,

  sepse:

  NUK KA CUDI O GAZETA DITA QE EDHE “ESKOBARI” I BALLKANIT EDHE “AL KAPONE” I BALLKANIT” TE JENE FSHEHUR TEK “KODRA E HENES” NE SURREL

  Reply to this comment
 4. demo January 17, 13:22

  Artan Hoxha eshte si zagari,qe ngaterron gjurmet,i dergon gjuetaret ne drejtim te gabuar.Pastaj i vete ujkut ne strofe:-.A e ndajme bashke delen qe vodhe,se prej meje je gjalle?

  Reply to this comment
 5. sopiqoti January 17, 16:14

  Me i lumte Balilit.
  Ku do te futen ata qe e kane quajtur “Asqobar i Ballkanit “kur ai nuk eshte me shume se nje shqiptar i thjeshte.
  ” U fry mali dhe polli nje MI.”

  Reply to this comment
 6. Perkthyesi January 17, 16:52

  Politikanet hajdute dhe ata qe kane perfituar nga kultivimi i kanabisit dhe i drogave te tjera duke ndihmuar “Escobarin e Ballkanit”, jane ne dore te Balilit! Ne se ky ka prova te mjaftueshme, duhet ti beje publike emrat e tyre. Atehere do themi se na ndihmoi nje person, i cili sakrifikoi veten ne burg, per te nxjerre te vertetat ne drite te diellit. Ne se e ben, sigurisht!

  Reply to this comment
 7. Dodona mbi Tomorr January 17, 18:29

  E po Ky Balili paska vazhduar te jete nen mbrojtjen e sigurt te mikut te tij Ilir Meta .Kushedi sa para paska paguar Balili qe te strehoet “ne folen e grerezave”

  Reply to this comment
 8. Dodona mbi Tomorr January 17, 18:42

  Baskim Ulai eshte mik i Elez Biberajt dhe i Sali
  Berishes qe financoi “Vatren”ne pervjetorin e sai para disa visa vitesh!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim