Ku vini o kosovarë

February 6, 2015 16:59

Ku vini o kosovarë

Dërguar me sms

në adresën e redaksisë

 

Ditë ç’po na shohin sytë

Po na vjen dhe për të qarë

Se si braktiset Kosova

Nga ca qindra shqiptarë.

 

Ku vini o kosovarë

Se u bëtë gazi i botës

Si lypsar do përfundoni

Nëpër dyer të Evropës.

 

Kjo ka qenë ëndrra e serbit

Kurrë s’është realizuar

Tani që lirinë fituat

Veproni si të harbuar.

 

Titua do ngrihet nga varri

Dhe ka për t’iu falënderuar

Edhe në parajsë të vini

S’do gjeni si vendi juaj.

 

Ju u vratë e u dhunuat

Për Kosovën e Jasharit

Pavarësinë që fituat

Prapë po ja jepni sllavit.

 

Isa bën sikur s’shikon

Se këtë detyrë ka marrë

UDB-ja përgëzon

Agjentët që ka në ballë.

 

Ju uroj gjithë të mirat! Nga Kapo Labi, Tiranë.

 

February 6, 2015 16:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*