Kufiri detar, Meta refuzon sërish autorizimin

February 27, 2018 20:37

Kufiri detar, Meta refuzon sërish autorizimin

 

Presidenti Ilir Meta nuk ia ka dhënë sërish autorizimin e qeverisë për të hyrë në biseda teknike me Greqinë për të negociuar kufirin detar.

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News 24 ai tha do të përmbushë detyrën e Presidentit si nga ana institucionale dhe nga ana kushtetuese dhe për këtë ka kërkuar informacione të tjera shtesë.

“Meqenëse ju që udhëhiqni emisionin vendosët ta hapni me këtë çështje, ajo që mund t’ju them është se Presidenti do të bëjë gjithçka për të përmbushur detyrën e tij, kushtetuese dhe institucionale.

“Janë kërkuar materiale të tjera shtesë. Duhet të jemi të transparentë.

Kemi bërë të qartë se çfarë kërkohet nga Presidenti. Pastaj ka pasur një reflektim nga MEPJ i cili në disa elementë është vlerësuar për t’u plotësuar më tej”, tha Meta

a.s/dita

 

 

February 27, 2018 20:37
Komento

20 Komente

 1. TLN February 27, 20:53

  Eshte koha qe Donald Lu te shtoje edhe Moniken e kalamjte e saj ne listen e personave qe nuk u lejohet hyrja ne USA.

  Reply to this comment
  • Infermieri: February 27, 22:40

   Shume uje po pij PRESIDENTI tek ILVA!!!
   Mos vuan nga diabeti?
   Kujdesni mor aman..i thoni doktorr SALIHIT ti jap ndonje ilac…

   Reply to this comment
  • shvejku February 27, 23:56

   Nuk i shpeton burgut o Ilir Meta,prandaj vazhdo me kundershtimet e tua antishqiptare se t’i ka futur Berisha kembet ne nje kepuce!

   Reply to this comment
 2. Cuku February 27, 21:05

  Po kjo dihej qe Likja do mbroje.Sali Vicidolin ,se mbasandaj Saliu e nxjerr vidion e 7 % te rregullt origjinale. Plus qe Likja ka.qene pro asaj marreveshjes se 2009’qe beriSaliu me Lulushen,,,,,,,,,,,E vetmja.zgjifhje eshte qe Liken ta.shkarkojne ,edhe Likja te kete kohe te behet gati per tek vendi bashke me Monen ,,,Saline.dhe gjithe kompanine,,,

  Reply to this comment
 3. Telefoni i prishur: February 27, 21:13

  Saliu ja thote Lulit.
  Luli ja thote Monikes…
  Monika ja thote Like Floririt.
  Like Floriri ja thote Ilva Tares..
  Ilva Tare ja thote “kazanit”..

  Kazani lajmeron fshatin..!
  Ky eshte shteti ligjor!

  Reply to this comment
 4. bushtra lsi po leshon kakerdhi ne presidence February 27, 21:15

  fshatari kerkon ti rrisi gjasme vleren vehtes ne opinion ,
  siedhe tentuar te terheqe vemendjen e Tutorit Grek ,qe ta vleresoj rropsin qe zbriti nga ha pula gure ne qytet dhe qytetari e beri “Mbret” !
  nji cope muti ,nji nder politikanet me te ndyre te atij Tranzicioni te shemtuar e kriminal ,
  nji nder ata qe mbajn gjithe pergjegjesite penale ,per
  cdo vjedhje ,krime e tradheti ndaj Atdheut ,qe i eshte bere atij populli dhe Shqiperise .

  Shqiperia , per fatin e keq te ktij populli naive ,
  ka politikanet me shkerdhata ne Bote .
  Sepse nji qeverri qe i do te miren vendit dhe popullit qe e zgjodhi , mbledh Parlamentin dhe e shkarkon menjiher fshatarin ,nji cop mashtruesi i peshtire , qe vet duke bere nji gabim te pafalshem e votoj per president !Ai popull ndadale po shkon ne kufijt e durimit te tij ,
  nga kto banda politikanesh qe mir qe vjedhin ,vrasin ,bejne cdo poshtersi qe kann ne DNA-ne e tyre ,por kta te bien te Huajin ne shtepi te perdhunoje e skllaveroje ,si te ishin te gjithe bij bushtrash anadolli

  Reply to this comment
 5. Epo kjo pune... February 27, 21:19

  mos u ankoni se e zgjodhi vete me pikatore atje… vetem amerikani i jep dum.

  Reply to this comment
 6. Granit Boni February 27, 21:34

  Qerrojeni kete plehre nga Presidenca. Kerkoni mocion mosbesimi. Presidenti shkarkohet me 70% + 1 te votave me ndryshimet kushtetuese te vitit 2008. Gjithe funderinat ne avangarde per te penguar celjen e negociatave me BE

  Reply to this comment
 7. Niku February 27, 21:45

  Fajin e kane ata te PS-se qe e bene president kete klloun. Pak njerez te pershtatshem ka Shqiperia qe shkoni tek njerezit pa moral si ky Meta apo para ketij Nishani? Jeni bere gazi I botes me budallelliqet qe beni. Ju te PS-se mblidhuni dhe me 71 vota Meta shkarkohet, dhe te shkoje ne te semes.

  Reply to this comment
  • mirel February 27, 22:35

   Po he mo, cudi si e beri PSja president Meten?
   He?
   Nuk e dinte valle cfare monstre eshte Iliri?
   E harruan kaq shpejt PS ja 21 Janarin?
   Kush e shkaktoi?
   Po si ka mundesi kaq me kujtese te shkurter PSja.
   Cilat jane arsyet qe Edi Ramuti u ndy dy here me te njejtin mut. me falni Mete..
   Po na e portretizoni Edi Ramen si viktime tani, qe nuk e dinte kush ishte Ilir Meta,
   Apo qe nuk e dinte se Meta do ja ngecte pushtllekun e detit?
   E kuptoni qe e ka nje hile apo jo?
   Se, ose Meta vertet po behet patriot dhe i dhemb deti..po zor ta thuash sepse Meta eshte ai qe firmosi shtetesine e Janullatos..
   Ose Meta po luan guret per shperblim nga Greqia.
   Garanci nga Reforma, dhe shperblim per nje shume pak a shume te njejte me Ramutin..
   Dmth qe ketu ka hile ne mareveshje, se perndryshe Meta nuk do ishte treguar kaq parimor sa nuk eshte,
   Ose eshte ca, po nuk e njohim mire.
   Po te jete kaq patriot, vallahi une e kam falur. Vetem detin te mos e jape.

   Reply to this comment
 8. Lil Toronto February 27, 22:16

  Meta po ben presion qe te shpetoje lekuren e vet nga vetingu..

  Reply to this comment
 9. Lil Toronto February 27, 22:16

  Meta po ben presion qe te shpetoje lekuren e vet nga vetingu.

  Reply to this comment
 10. alphade February 28, 01:56

  Presidenti – fatkeqesia e shqiptareve,pas Sali Vicidolit,
  duhet shpallur “person non grata” duke perfshire jo ve-
  tem familjen e tij,surratbreshken, por pjesen me te ma-
  dhe te bandes mafioze te LSI- ne menyre te vecante,ka-
  llajxhiun, ” Petro”. Natyrisht edhe banden kryesore te Sa-
  li Monstres ….!

  Reply to this comment
 11. anticensurë25642654 February 28, 09:24

  nga 13 komnete 10 janë për ramën ose për të bërë sa më shpejt marrveshjen me gërkun!!
  dy janë të përsëritur dhe një i mirelit që është kundër shpejtësisë!!
  përse tërë kjo shpejtësi??përse ky nxitim i jashtëzakonshëm??
  dikush do të kërcejë si gjel dhe do të hajë mut me BEnë!?
  gërku ka vënë të njëjtin ekip që ka pasur në marrveshjen e parë!
  qëllimet,ose piksynimet e tij janë nga që të humbasë,një minimum nga marrveshja e 2009ës ose ta fiksojë atë që ka fituar në 2009!!personat që janë pjesë e ekipit janë personalitete botërore dhe jo dava halabakësh,ose më mirë të themi as më të mirët në shqipëri!!janë mbledhur një tufë partiake që është e verbuar nga urdhërat dhe ska pikën e guximit të thotë JO!!
  pra kjo turrmë shqiptare do të përballet me superspecialistë por dhe me njohësit e çështjes,me ata që kanë bërë variantin e parë!!
  pra përplasja do të jetë e pashmangëshme në leverdi të gërkut!
  është kërkuar ndihmë nga ameirka për pordhë syfyri,është kërkuar për gjëra që në krahasim me këtë çështje thelbësore,nuk kanë as vlerën e një kokre rrëre në plazh!!përse nuk kërkohet tashti,në një kohë që amerikanët ta ofrojnë!!përse nuk paguhen specialistë botërorë për të na përfaqsuar??
  thjeshtë sepse është bërë pisllëku!!
  sepse është shitur shqipëria para se të fillojnë bisedimet!
  sepse thënja e dhimitër bushatit”marrveshja do të jetë më e mirë se e berishës” do të thotë tradhëti më e vogël dhe jo drejtësi për ne!!sepse për këtë “tradhëti më të vogël me detin”do ti jepen grekut,i janë dhënë hapsira të pa kufizuara për varrezat,ju dha nënshtetësia janullatosit,do ti jepet zgjerimi i zonave të minoritetit,do ti jepen kuota të hapura në administratën vëndore dhe atë qëndrore!!
  pra tradhëtia e vogël në det do të këthehet në tradhëtinë më të madhe që ka parë shqipëria që nga 1912!!kjo tradhëti do të jetë faza e dytë e jetëzimit të idesë së aneksimit të vorio epirit nga ana e gërkut!!
  ilir meta po luan letrat e veta!ai si fshatar i thekur dhe si një pazarxhi i fortë,po kërkon të amnistohet,jo vetëm në shqipëri por dhe ndërkombëtarisht!!ai po kërkon imunitetin, dhe ruajtjen e gjithë asaj që ka rrjepur!
  por sidoqoftë kjo lojë e tij na intereson ne si popull!!nuk flas për tërë politikën e ndyrë kriminale,nuk flas për shumicën e intelektualëve të bleshëm me 100 mijë lek,nuk flas për medjen e blerë që interes të vetëm ka fitimin,nuk flas për atë elitë financiare që për atdhe ka fitimin maksimal dhe në mënyrë kriminale.
  ne si popull që në shumicën e tij është i përbërë nga individë që të vetmen larpamësi ka distancën nga sytë deri tek pjata me fasule,ose deri tek koqet e dashit të kopesë së saj,në një pjesë më të vogël ka rutinën e të folurit me një patriotizëm mburracak historiko folklorik,vetëm një pjesë e vogël është e intereresuar për këtë vënd që mban kaq llum të qelbur mbi supe!!
  njerëz mblidhni mëndjen se po na TRADHËTOJNË,me shkornja shtypi,aq rëndë sa do të na vijë turp nga brezat e ardhshëm,dhe neve që e kemi kundërshtuar e jo më ju që e keni mbështetur!!
  ne mund të dalim gjithnjë,të vetgënjehemi se na i kanë bërë me hile të tjerët,europa kurvë a kurva e europës,por sot po e shohim se jemi ne ata që po e tradhëtojmë shqipërinë tonë!
  vetdijësohuni se po shëndrohemi në tradhëtarë!!
  po tradhëtojmë shipërinë duke ndenjur pasiv
  po e tradhëtojmë duke mbështetur tradhëtarët në mënyrë aktive
  po e trahdëtojmë duke mos bërë më shumë(e kam fjalën për veten time,dhe ata që kanë të njëjtin mendim me mua)
  TURP PËR KËTË MASË NJERËZISH QË E QUAN VETEN POPULL
  QË TË VETMET AFTËSI KA JANË VETMBURRJA QË KALON NË QURRAVITJE!!

  Reply to this comment
  • Gazetaret investigative berishiane February 28, 10:22

   Anticensura 2564..eshte nje berishist i thekur dhe si i tille eshte pak por pak ama si alabak! Shqiperia kurre me pare nuk eshte vleresuar si sot! Jo per efekt te Rames por per arsye te tjera qe truri vicidolas i ketij komentuesi eshte shume i vogel per ta kuptuar! Ky komentues nuk dihet se kush eshte i shkon Sales pas bythes dhe thote te shkojme ne arbitrazh?!

   Reply to this comment
 12. petrit February 28, 09:29

  Me sa duket i ka ardhur radha Arta Markut per ta zgjidhur problemin e mender presidentit.

  Reply to this comment
 13. vasili February 28, 10:24

  Jemi nje turme MUTI dhe kemi nje qeveri MUTI,qe vazhdojme te ndjejne kenaqesi kur gdhihemi te tere cdo ditei,me SUPER-MUTIN KATUNDAR-meta.
  Sali-haleja,shkarkoi nje ushtri te tere me presidente,kryeprokurore etj,ne kundershtim me ligjin,kurse Ram-qoftja,mire qe nuk guxon ta qerroje halene e Cepanit,por as ta anashkaloje,kur ku romoduc i peshtire i del perpara.

  Reply to this comment
 14. spata February 28, 11:14

  Mos u shqetsoni me keto veprime te Presidentit Meta .Me qe opozita ka dal jashte loje , kjo u duk dhe nga takimet e Junkerit qe rrefuzoje te takoj grauan e metes dhe bashen ,kete detyre te opozites e bene Meta .Nuk ka azgje te keqe mbasi eshte ne mbeshtetje te Kushtetutes .Kur argumentat e hedhura te zbardhen meta do ta leshoje autorizimin.
  Kjo eshte nje nga fitoret me te medhaja te demokracise shqiptare. Pse ? Ne kohen kur qeveriste Beu Ine Sali as qe behej fjale per tu marr autorizimi. Pra mos u deshperoni qe meta ndjek kete rruge shume demokratike .
  Le te shpresojme se njeher do te behet patriot sic ka qene dikur krahina e Skraparit.Edhe pse mbi te rendojne akuza korruptive vepron me shume kujdes qe ceshtjet e brendshme te mos shperthejne ne mos bindje civile qe e kerkon Pd me krye kriminelin Beerrrisha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim