KUJDES KAFSHON SI SUAREZI

June 30, 2014 14:08

KUJDES KAFSHON SI SUAREZI

 Vargje nga

Ismail Xhaferi

 

AY nuk eshte si gjithe te tjeret

Kudo ben zhurme e turfullon

Nese dikush i shfaqet kunder

Si Suarezi e kafshon

 

Ay nuk eshte si gjithe te tjeret

Fjalise kurre nuk i ve pike

Kafshon me gjithe fuqine e tij

Gjithe kundershtaret politike

 

Nw vitin Nwntwdhjet’e Katwr,

Kur nga monizmi s’kish me frike

Ndwrsa kafshoi kushtetuten

I mbeten nenet neper gryke

 

Ai kafshon si Suarezi

Tani kete e di gjithe bota

Ne maj te nentedhjete e gjashtes

Kafshoi e hengri mijwra vota

 

Dhe vit pas viti ky njeri

Vazhdoi tw ece ne rruge te  keqe

Ne vitin nentedhjete e shtate

Kafshoi njerez dhe dyfeqe

 

Serish ne kete vit te trishte

Ne marrezira nuk u ndal

Kafshoi eger presidencen

Dhe president bujshem u shpall

 

Simbol i lindur per te keqe

Qendroi si shkembi ne llogore

Kafshoi ne sheshe opoziten

Neper protesta paqesore

 

Kafshim’i tij s’njohu kufi

Se djalli s’rrinte me ne shishe

Kafshoi dhe nw Partine  e tij

Ndonjerin qe mendonte ndryshe

 

AY nuk eshte si gjith’ te tjeret

Dhe fanatik i rri betimit

Ne cdo 28 nentor

Kafshoi diten e Çlirimit

 

Ay nuk eshte si gjithe te tjeret

Ne krye te selise blu

Tani se fundi kafshoi eger

Ambasadorin Arvizu

 

AY nuk eshte si gjithe te tjeret

Nuk ka te njeten melodi

Ai kafshon si Suarezi

Madje me keq dhe  se ai..

 

 

 

June 30, 2014 14:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim