Kujdes! Klori në ujë ju shëndosh

October 5, 2016 14:09

Kujdes! Klori në ujë ju shëndosh

Sipas një studimi të fundit nga Universiteti i Miçiganit thuhet se pirja e ujit me klor mund të heqë jodin nga gjëndra tiroide, minerali thelbësor që ndihmon në mirë-funksionimin e tiroides.

Sipas studimit thuhet se klori përveç çrregullimit të gjëndrës tiroide, çon në çekuilibër hormonal dhe në ngadalësim të metabolizmit, gjë e cila çon në shtim në peshë.

Praktikisht është e pamundur që të largohet klori nga mjedisi, por ju mund ta zgjidhni dhe filtroni ujin që pini.

October 5, 2016 14:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim