Kujdes kur bëni dashuri para televizorëve inteligjentë, ja çfarë ndodh!

May 23, 2016 15:10

Kujdes kur bëni dashuri para televizorëve inteligjentë, ja çfarë ndodh!

Hakerat po i përdorin televizorët inteligjentë për të parë gjithçka ndodh në dhomën tuaj.

Përmes kamerave dhe mikrofonëve të instaluara në këto televizorë inteligjentë, hakerat kanë marrë video të çifteve duke bërë dashuri, të cilat më pas i kanë publikuar në faqet pornografike.

Prania e këtyre televizorëve në shtëpinë tuaj do të thotë më pak siguri, pasi hakerat kanë akses për të marrë edhe mjaft informacione të tjera, audio dhe video.

Laura Higgins e “ Revenge Porn Helpline” , tha për Daily Mail: “Na u desh të merreshim me rastin e një çifti të cilët ishin filmuar duke bërë dashuri në dhomën e ndenjes përmes tv të tyre inteligjent nga dikush që kishte marrë kontrollin e saj.”

Video ishte shfaqur në internet në një nga faqet pornografike. “Viktimat” nuk kishin asnjë ide rreth asaj videos, por lajmin për atë që kishte ndodhur e morën nga miqtë e tyre të cilët e kishin parë atë.

Ata janë shprehur se nuk kishin realizuar asnjë video personale, por duke parë këndin nga është filmuar videoja rezulton nga këndi ku ishte i vendosur tv i tyre inteligjent

May 23, 2016 15:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*