Kujdes, mashtrim online! Free Netflix mund t’iu vjedh para nga llogaria

July 29, 2020 18:13

Kujdes, mashtrim online! Free Netflix mund t’iu vjedh para nga llogaria

Është zbuluar një mashtrim online, ndaj bëni kujdes.

Nëse ju vjen një email në të cilin ju premtohet “Free Netflix” për një vit, pra Netflix falas, mos klikoni asgjë. Është një mashtrim me qëllim vjedhjen e të dhënave të llogarisë suaj bankare.

Email-i kërkon të dërgosh emrin dhe të dhënat e bankës. Kjo gjë shitet si një konkurs online. Në fakt ka vetëm qëllim të vjedhë.

Rasti i parë u zbulua në Skoci.

Edhe vetë Netflix ka bërë një deklaratë në të cilën sqaron se nuk i kërkon asnjëherë klientëve apo përdoruesve të dhëna përmes palëve të treta.

 

l.h/ dita

July 29, 2020 18:13
Komento

2 Komente

 1. Gzim Kulufi July 29, 19:02

  Mire dy-tre gazeta vune 10% te njerezve ne dijeni! Po 90 % te tjere kush do i ndihmoje?! Po polici interneti nuk ka akoma Shqiperia? Apo ka vetem per shpifje dhe ofendime?! Ndersa mashtrimet jane te lejueshme!?!

  Reply to this comment
 2. I eshte turrur Djalli Shqiperise dhe shqiptreve me i rremby gjithcka July 30, 10:23

  30- vjeet ,marrezi ,
  devijim total nga gjithcka qe nenkupton jete Normale – Njeri …
  kudo krime ,
  padrejtesi ,
  mashtrime
  dhe askush s’merr pergjegjesin ,
  asnji penalizim ,per kte masker ,30-vjecare

  qe i ngjan nji Gjenocidi pfund !!!

  Nji deshtim i plote i Shqiperise ,

  Politikat e Djallit hedhin valle sheshit
  dhe jeta e shqiptrit eshte shdrur ne nji Ushqim per Monstren

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim