Kujdes me përditësimet e fundit të Samsung

June 28, 2018 22:40

Kujdes me përditësimet e fundit të Samsung

Përditësimi i fundit për celularët “Samsung” ka krijuar shqetësim tek përdoruesit.

Këta të fundit thonë se po u cënohet privatësia. Përditësimi i fundit i Samsung duket se ndërhyn në fotografitë e përdoruesve.

Foto të ndryshme u dërgohen kontakteve rastësore pa dijeninë e përdoruesit dhe ky proces nuk lë gjurmë.

Incidente të tilla janë shfaqur kryesisht në telefonat Samsuns S9, Note 8 dhe modelet e tjera të fundit. Fotografitë që keni në aparatin tuaj u dërgohen kontakteve të regjistruara dhe nuk jepet asnjë sinjalizim.

Ndërkohë Kompania Samsung përmes degës së saj në Shqipëri njofton se, “ne jemi të vetëdijshëm për postimet e Reddit dhe ekipet tona teknike po shqyrtojnë çështjen. Konsumatorët e shqetësuar janë të inkurajuar që të na kontaktojnë direkt në numrin 045 620 202”.

o.j/dita

June 28, 2018 22:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim