Kukan: Dhuna në zgjedhje, e papranueshme

Redaksia Online June 23, 2013 12:13

Kukan: Dhuna në zgjedhje, e papranueshme

Kreu i delegacionit të PE-së për marrëdhëniet me Evropën Juglindore, Eduard Kukan, u shpreh sot se PE pret që Shqipëria të zhvillojë zgjedhje të lira dhe në përputhje me standardet ndërkombëtare.

Kukan zhvilloi një takim me kreun e PS, Edi Rama, në selinë rozë, pak kohë pas incidentit të rëndë që u shënua në Laç. Kukan theksoi se komuniteti ndërkombëtar shpreson që Shqipëria të lëvizë drejt integrimit, ndërsa shtoi se në lidhje me ngjarjen e Laçit duhet të mos nxirren përfundime pa u hetuar më parë ngjarja.

“Dhuna në zgjedhje është e papranueshme, por duhet hetuar. Nuk duhen nxjerrë konkluzione paraprake”, deklaroi Kukan.

 

Redaksia Online June 23, 2013 12:13
Komento

27 Komente

 1. milo June 23, 12:17

  Dita e shumepritur erdhi!
  Sot te gjithe shqipetaret kane rastin qe me vullnetin e tyre te shkundin pushtetin e deshtura te Partise Demokratike.
  Ky eshte nje pushtet simbol i korrupsionit dhe i formave te ndryshme te DHUNES
  NXITONI PRANE QENDRAVE TE VOTIMIT DHE SHKUNDENI VOTEN,
  VOTONI PER RILINDJEN E SHQIPERISE DHE PER NJE TE ARDHME ME TE MIRE!

  Reply to this comment
  • keno June 23, 12:25

   hetuar ?! duhet ndaluar se ska ca bohet me hetim kur shef vetem krime dhe vrasje !! se kuptoje ke quan ky hetim ku nderkoh sapo jan vrare dhe plagosur njere dhe ku berisha sdele per konference per shtyp te thote sii ndodhi !! ca pre ky i PS-se sepse spo e kuptoje fare si funksionoka drejtesia per Berishen

   Reply to this comment
   • Alban June 23, 12:57

    Mire e ke ti po hajde thuaja Saliut dhe ai do te te thote se ne do te bejme zgjedhje te lira dhe te ndershme.Dhuna e ushtruar eshte komplet nje masaker qe u behet njerezeve. te vrasesh tjetrin sepse ai kerkon te votoje eshte nje skandal qe duhet te votohet kuder.

    Votoni per Ramen dhe Rilindje qe ta shporrin Saliun nga pushteti.

    Reply to this comment
  • Entela June 23, 12:32

   Kjo eshte dita jone eshte dita e fitores te gjithe duhet te jemi krenar te gjithe duhet te shprerhim vullneti tone te gjithe duhet te jemi sa me afer njeri tjeterit pa lufte pa vrasje pa krime koha e bershes iku ta ndalim ti themi stop .

   Reply to this comment
   • Sneki June 23, 12:55

    Te gjithe po i dalin kunder Saliut ne cdo moment sepse dhuna eshte nxitur ne nga njerez te PD-se. Keta vetem me dhune dine qe te flasin, keta vetem dhunen kane ne mendje. Rilindja eshte zgjedhja e cdo problemi.

    Reply to this comment
  • Ruzhdiu June 23, 12:36

   Nuk harrim ta besojme qe panvaresisht cdo gjeje berisha vazhdon dhe rri ne pushtet , krijon situata te pa kendeshme dhe ben qe njerezit te jene te vrasin njeri tjetrin akoma do te vrasesh akoma nuk i le keto ??? ta zhdukim kete kriminel dhe ti tyregojme se endi do jete gjalleri vendi do rilindje

   Reply to this comment
   • Xheni June 23, 12:41

    Jetojme ne nje shtet me wqeverisje kkull ketu eshte kthyer si diktature kote thone qeverisje qete kote thon republik presidenciale nga aq sa po shohim eshte kthyer ne katraure cdo gje .

    Reply to this comment
  • Rinald June 23, 12:39

   nuk ka vend per frike sepse Saliu eshte i humbur dhe keto taktika te shemtuar jane ne funksion te demoralizimit te njerezve. Sot eshte dita kur te gjithe duhet te votojme dhe te ushtrojme te drejten tone legjitime.

   Reply to this comment
  • Enida June 23, 12:40

   Qeveri maskarenjsh ja cfare jeni behet procedura si ne te gjithe vendin me qetesi dhe stabilitet saliu nxit gjakrat nxit popullin te vras njerez . Turp peerpara te hujave turp perpa jerezve .ne kete dite te rendesishme ndodhin keto gjera . e pafalshme .

   Reply to this comment
  • venera June 23, 12:56

   shko mor ti , ca hetimi do te besh mor zoteri, deri tani jane 1 vrasje, 4 te plagosur dhe 7 te dhunuar nga partia socialiste do mend te kuptosh kush po ebne? po policia [pse nuk funksiononku jane, cohuni mor bjerini mos na dilini me deklarata po vdesin njerez

   Reply to this comment
   • igli June 23, 14:01

    turp per shqipetaret qe behen pre e manipulimeve te sales nuk duhet te ndodhin keto nuk duhet qe te bejne krime vopta eshte e lire eshte e drejte eshte e pakufizuar nuk duhet te ndodhin maipulime e lojra

    Reply to this comment
  • oli June 23, 13:05

   sa me acarojne keto qe daline flasin, o zoteri, kush do ta bej hetimin? saliu ka 8 vjet qe vejdh e se hetoj kush do ta hetoj tani, eshet e qart qe saliu po godet me arme dhe po behet i pandaleshem ne kete rrugetim , dilni votoni njerz mos bini pre

   Reply to this comment
  • Ari June 23, 13:57

   .Nuk dim ku te hapim televizionin kudo qe shohim degjojme ndonje situate te pa kendshme dhe jo e rendesishme per situaten.Nuk na falen keto qe po ndodhin nuk duhet te behemi pre e ketyre lojrave qe ben sala

   Reply to this comment
 2. andresa June 23, 12:19

  Shqiptare, ju qe nuk keni dale ende te votoni, mos nguroni, mos kini frike, dilne e votoni lerjani friken pushteti ne ikje sot, ju jeni mbi cdo parti , mbi cdo pushtetar, sot eshte dita e popullit…shko voto jepe kontributin tend per Rilindjen voto 29.

  Reply to this comment
 3. Ajet June 23, 12:20

  asnje nuk e do dhunen jo vetem ne politik po as ne nje pjese sociale te jetes se tije keto jane te gjitha fale nje lideri si berisha qe sot i tha lamtumire karriges per ta lene shqiperine ne rilindje

  Reply to this comment
 4. eda June 23, 12:23

  ne kete qeveri kane 8 vjet qe populli po vret njeri tjetrin dhe kjo eshte e dukshme saliu nhuk do ta leshoi pushtetin me deshire dhe po e mban me forma te ndyra urojme nje rilindje nje shpetim per shqiperin

  Reply to this comment
 5. ekzistencialisti June 23, 12:25

  dil dhe voto qe te shpetojme kete vend nga ramja ne diktature , nga rrenimi i me tejshem,,, bej nje hap per vendin tend fol me voten tende kunder vrasesit berisha i cili po i nderzen njerzit te vriten vetem e vetm per te mbajt pushtetin e tij te mykur,,, dil nuk ke me kohe duhet te rilindim saliu te vret dhe po vret edhe sot dora e tije eshte gjakatare dil ti japim fund ketij derri

  Reply to this comment
 6. ekzistencialisti June 23, 12:25

  ahhhaha keto mburren se nuk kane lene rruge pa bere, mrekulli pa provuar ,modelin e diktatures, te vrasjes, te rrenimit t, te gerdecit kur ne te vertet nuk kane bere aq sa duhet dhe ka per detyre per te bere nje qeveri sepse modeli i tyre eshte ai i rrenimit te shqiptareve , modeli i rrenimit me gjoba dhe taksa , modeli i monopoleve dhe i rritjeve te cmimeve ne menyre statosferike, modeli i genjeshtres dhe i perbaltjes seps nuk kane me asnje argument legjitim per te fshehur deshtimin e tyre, perkunder tyre eshte rilindje e cila ka modelin e taksimit progresiv, ai qe ka me shume paguan me shume , ai qe ka me apk paguan me pak, modelin e uljes se taksave per 95% te shqiptareve , modelin e krijimit te 300 mije vendeve te punes ne mandatin e pare. heqien e takses 20% per sherbimet jetike te shportes, rikthimii i rendit dhe i sigurise brenda 300 diteve te para te qeverise , heqien e takses per biznesin e vogel dhe pergjysmimin e tatim fitimit, uljen ne 6% te te takses 20% te fatures se energjise per familjet, heqien e takses 10% per ilacet, ofrimin e sherbimit shendetsor falas per te gjithe,,, ja ky voto te ardhmen tende dhe te miqve tu voto rilindjennnnnn koha eshte te reflektosh edhe ti pamvarsisht se i cilit kah politik je,,,, duhet te votosh ate qe te ofron nje jetese me te lehte per nje te ardhme me te mire. voto nr 29eshte modeli rilindjeeeeee i cili jeten tone e bene me te lehte voto modelin e rilindjessss.

  Reply to this comment
 7. egla June 23, 12:26

  ehhh more kukan dhuna esht e papranueshme por me saliun esht normale!! cdo sec ka dhun ne zgjedhje dhuna trefishohet!! jo duhet te reagoni jo te beni show!!me saliun sot do degjoni nga cudirat nga me te ndryshmet! por saliu te din nje gje dhe te gjith sot do ket nje fluks te madh votusish!! votues qe do zhdukin nje her e mir te keqen me te madhe qe ka ky vynd!

  sali ram berisha

  Reply to this comment
 8. c June 23, 12:27

  nje qeveri e tille nuk mund te kete tjeterprirje pervece mercenare ,,ata kane grabitur e rrembyer cdo pasuri kombetare ata nuk dine gje tjeter pervecse te rrembejne , por tashme duan te marrin dhe uzurpojne edhe voten e lire , duke e marre me lek , me dhune , dhe me prsione,, mos u nenshtro sepse po votove per ta pervec kartes do te te marrin edhe frymen edhe lirine ,,, posht shteti i mercenarve fitorrr eee per rilindjennnn

  Reply to this comment
 9. lili June 23, 12:28

  keto jane skenat e vandalizmit dhe te mendsi diktatorilae te berishes i cile e do me cdokusht pushtetin e tij te kalbur,,, skene e tiile demton rende imazhin tone tek nderkombetaret ,,, na bene ne popull te pa civilizuar ,, na bene nje popull zululu, te prapambetur. na ben te ndjehemi keq para nderkombetareve,,, na bene te jemi nje popull i stigmatizuar si i prapambetur dhe i pa demokratizuar ,,, nje turp i verte ,,,,vetem nje diktator fute grindjet dhe vret popullin e tij ,,vetm nje diktator ne ikje ben cdo gje madje edhe vret vetm per nje qellim te ult per te mbajt pushtetin me cdo kusht …. ky njeriiii duhet te vritet si gadafiiiiiii se paku vriteni meee voteee sepse ai pa pushtet eshte shume shpejt i vdekurrrrrrrr. voto lirin voto rilindjen ,,,voto nr 29

  Reply to this comment
 10. cama June 23, 12:29

  dil voto jepi fund diktatures sepse ai eshte kercenim per cdo shqiptare ,,, te djathte e te majte
  mjaft me me rrenimimin ,
  me vrasjet e qytetareve,
  me gerdecin ,
  me arsimin e rrenuar me shnetsin e shkermocur ,,,,
  me drejtsine e munguar,
  majft me me diktatorin!!!!! ,,,
  kujdesssss rezikkkk ! mos voto 44…
  kujdes rrezik! diktatura te uzurpon,,,,
  kujdes rrezik! diktatura te rremben lirine ……
  kujdes rrezik! diktatura te per dore!
  kujdes! diktatura te varferon dhe te zhyt ne mjerim…
  kujdes rrezik! diktatura te dhunon dhe te persekuton.

  Reply to this comment
 11. cama June 23, 12:31

  duhet te mbani nje qendrim te prer ndaj ketij vrasesi sepse eshte i afte ta fut vendin ne luft per te mbajtur pushtetin etyre ,,, berisha eshte vrases voto kunder tij,,, ata evropisn duhet te flasin duhet ta demaskojne dhe t ia cjerrin ftyren e ndre berishes vrases ,, voto per lirin rilindjeee 29

  Reply to this comment
 12. cama June 23, 12:33

  berisha duhet largohet evropianet duhet te mbajne qendrim me refraktare,,, nuk durohet me berisha aa dil voto shpetoje vendin tend nga diktatura dhe vrassi i cili i ka duart me gjak si Makbethi i shekspirit

  Reply to this comment
 13. veseli June 23, 12:45

  Pas 23 qershorit duhet te vihen para drejtese te gjitha strukturat shteterore dhe ato kriminale qe kane kryer akte dhune dhe presionesh mbi zgjedhesit diten e sote.
  Vota e qytetarit do shkoje aty ku do,cdonjeri.
  Te gjithe e kane kuptuar se duhet te RILINDE shqiperia.

  Reply to this comment
 14. seeee juo June 23, 13:10

  Eshte vrare nje qytetar krejt i pafajshem,per shkakun e vetem se kishte binje te ndryshme politike me Assadin e Shqiperise.
  Laura ne konferencen e shtypyt nuk permendi as edhe nje rrjesht te vetem per kete qytetar.
  TURP TURP TURP

  Reply to this comment
 15. love June 23, 13:29

  Edhe pak ore kane mbetur per tu mbyllur kutite e votimit,te gjithe ato qe nuk kane shkuar ende ne qendrat e votimit te mos mungojne.
  Me voten e secilit prej nesh me shume vlere do mund te largojme kete DIKTATRUREN E RE te fundite te europers
  Kujdes!
  Kujtoni nr 44 me te keqijat e tije dhe votoni nr 29

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*