Kukan: Dënojmë dhunën. Bojkoti, jo përgjigje për problemet

February 19, 2019 19:09

Kukan: Dënojmë dhunën. Bojkoti, jo përgjigje për problemet

Raporteri në hije për Shqipërinë Eduard Kukan në përgjigje të interesimit të ABC News ka deklaruar se është e drejta e qytetarëve që të protestojnë dhe të tregojnë mosmarrëveshjet e tyre ndaj politikave të qeverisë. Por Kukan tha se nuk pajtohet me dhunën dhe sulmet ndaj institucioneve shtetërore, që ndodhën gjatë protestës së 16 Shkurtit.

I shqetësuar për përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve politike është shprehur Kukan, duke theksuar mendimin se Shqipëria ka nevojë për dialog politik konstruktiv mes partive politike, ndryshe do të ishte e vështirë lëvizja drejt integrimit në Bashkimin Evropian.

Duke konsideruar djegien e mandateve të opozitës si bojkot parlamentar, Kukan ka përsëritur se vendi ku opozita ka një rol të rëndësishëm është parlamenti.

Prandaj, nuk mendoj se bojkoti i ardhshëm i parlamentit është përgjigja e problemeve me të cilat ballafaqohet vendi – ka thënë Kukan duke vijuar se  Shqipëria ka shumë politikanë me përvojë, të cilët tashmë e dinë se si të zgjidhin krizat politike.

v.l/ Dita

February 19, 2019 19:09
Komento

10 Komente

 1. Fatmir Lohja February 19, 19:34

  Politikan Shqiperia ka me miljona,por me mend jane fare fare pak.

  Reply to this comment
 2. E verteta tjeter! February 19, 20:00

  Ou,ou,ou edhe Kukan-i nuk qenka dakord me lukunine berishiste ! Dhe , te mendosh qe ky eshte i djathte !
  E ka blere edhe kete Edi Rama. E si te mos e bleje , ai paska blere edhe Ameriken e cila ne deklaraten e saj sot vlereson arritjet e rendesishme ne fushen e ligjit si rezultat i nje qeverisje te pergjegjeshme . Si eshte kjo pune ? Gazeta jone e ´´majte´´ Dita e krahason Qeverine dhe Edi Ramen te korruptuar e njelloj antishqiptare me Berishen dhe qeverine e tij !?
  Apo , mjafton nje hatermbetje personale dhe , redaksia e kesaj gazete ashtu si ´´Gazeta Shekulli´´ te kthehet kundra me 180 grade .
  P.S. – Ore mos keni te beni gje me Arta Daden ju te Dita-s , sepse sapo u thartua Arta me Edin , ju filluat sulmet ndaj tij ?

  Reply to this comment
 3. A February 19, 20:06

  Zoti EDUARD KUKAN, ke shume te drejte kur thua se nuk pajtohem me dhunen dhe sulmet ndaj institucioneve shteterore sikurse eshte Selia e Kryeministrise.
  Te jape shume te drejte edhe njehere.
  Nuk jam dakord qe u prish dhe u shkaterrua nje Skulpture “Kepurdhe” dhe ju hodh benzine nje peme duke e ndezur.
  Perseri ke shume te drejte.
  Por, me sa kuptove shprehjet dhe folmet e juaja qe si politikanet dhe diplomatet i shquar Evropian qe jeni, ju leni te kuptoni ne kete rast qe PROTESTUESIT duhet te sulmojne, te dhunojne dhe te djegin Vilen Private Personale te mender Kryeministrit EDI RAMA ne fshatin SURREL ne rreze te MALIT te DAJTIT.
  Sepse eshte bere me pare, me Evro korrupsioni te vjedhura, te grabitura nga paret e fitimeve, taksave, tatimeve, akcizave te Pasurive Kombetare te Shqiperise dhe nga xhepat e taksa paguesit shqiptar.
  Te lumte qe na kujtove ne menyre indirekte si te veprojne, sepse gjithemone kur jemi ne opozite themi qe te djegim dhe te dhunojme objektet zyrtare te shtetit qe jane prone e te gjitheve dhe asnjehere nuk permendet qe te shkaterrojme objektet private personale te politikaneve, shtetareve, pushtetareve dhe qeveritareve tane qe i kane vendosur dhe perfituar duke abuzuar me vjedhje, me tendera, konçesione etj.
  Bravo EDUARD KUKAN, keshtu eshte kur je politikan me eksperience. Tung.

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA February 19, 20:09

  Ja dhe Kukani i Bashkimit Europian!
  Nje shuplake tjeter e forte nga Partneri yne Strategjik!
  Te mi mbash me shendet keta hunj o Sali Efendi!
  Por mos i mbaj te gjitha ti.
  Jepi nje Hu dhe Lilit Flori,
  ( ashtu sic e ke pagezuar ti….)
  Dhe po te mbeten ca Perona,
  Jepja Doktorreshes Mona…
  Medet medet ku po e con Opoziten Sali Sharlatani, Kryekrimineli,
  Kryehajduti,
  Kryemarroku,
  M O N S T R A…( nuk po flas per Lulush Karabushin ,se ai nuk ka faj… ai vetem qesh…)
  NGA JU GJET KJO MONSTER SHQIPERISE!?
  Po mos ta kish penguar Sali Monstra Shqiperia do ish bere me kohe antare me te drejta te plota e Bashkimit Europian…
  Shqiperia eshte nje vend i B e g a t e…

  Shqiptaret jane njerez puntore, po te kene disipline dhe te mos pengohen nga Hijenat…

  Reply to this comment
 5. A.W. February 19, 20:19

  Kukan ky plak i lodhur kujtoni se e ka mendjen te politika e Tiranes? Ky ashtu si pijaneci Juncker, morracakja Mogherini, kopeja e Kocianciceve, Fajoneve, Fleckenshtajneve and Co. po u iken petlla nga sikleti se pas nja 2 muajsh jane zgjedhjet ne PE dhe kjo rrace debilesh do qerohen perfundimisht nga skena politike ku vegjetuan vetem duke permendur nja 2-3 fraza permendesh si p.sh “jemi per dialog mes paleve”, ose “Ballkani e ka te ardhmen ne BE” ose “vazhdoni reformat”. Kaq. Me kaq deklarime kane shtyre deri tani, por jo me tej. Europianet me vote do ti dergojne ne shtepi ti japin uje qenve.

  Reply to this comment
  • Burgaxhiu i vjetër February 19, 20:43

   Bravo A.W.
   Ky eshtë opinioni yt apo i gjithë
   P(artisë) D(errave)?
   Po, po, Unioni Europian nuk do ekzistojë më, do vijne ne pushtet militantet e Partise se Derrave te Saliut…europianet do mesojne nga Saliu….
   Ah kjo mendje shkrete!
   Cfare ushqen kau i Parmendës!…

   Reply to this comment
 6. araniti February 19, 20:32

  uau foli raportuesi….per europen….po i dhimbset …vendi i punes …see tashme me djegjen e mandateve nga opozita
  po del ne pah mashtrimi qe ky i ka bere europes lidhur me gjendjen faktike ne shqiperi.
  Shqiperia …eshte ne krize me te rende se ne vitin 1991 kur doli nga diktatura…krimi ka marre qeverine,dhe permes qeverise ka paguar me eurot e droges qe mbuloi e mbulon shqiperine : ambasadoret e shteteve kryesore europiane, ka paguar Vllahutinin,Kukanin,Hanin,mogerinin,kocijancic,e shume turli te ketij lloji…qe e kane mbajtur peng shqiperine per 27 vite rresht.

  Reply to this comment
 7. Europa kurve plake me pamjen e Doris Pack. February 19, 21:59

  Kukan Kari, kete dhune e keni stimuluar ju te BE, duke i krehur bishtin Kriminelit Sali, keni marre ne mbrojtje krimet qe ka bere ky Kriminel.
  I pa denuar per Grushte shteti, vrasje ne Bulevard, vrasjet ne Gerdec[-Hiroshime e me rradhe deri ne dhunen e ushtruar me 16 shkurt kunder kryeministrise.

  Reply to this comment
 8. bart72 February 19, 23:45

  Ja u kan mbush bythen Rama me Eurot e hashashit kurvat e Evroper ne muaj Maj da merrni pergjigjen komunistat e ndyre

  Reply to this comment
 9. Adih February 19, 23:53

  Zoti Kukan ,me vjen keq per ju , qe skuptoni se te gjithe keta ,jane te ngjizur me spermen e PPSH .Keta politikanet tane mbare , nuk e duan Shqiperine te inkuadruar ne BE
  I tremben diktatit te ligjit dhe transparences se BE se.
  Ne qofte se nuk e kini kuptuar akoma deri me sot ,
  jeni vetfajtore ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim