Kukan: Javë lajmesh të mira nga Shqipëria e Maqedonia

May 19, 2017 14:44

Kukan: Javë lajmesh të mira nga Shqipëria e Maqedonia

 

Eurodeputeti Eduart Kukan ka reaguar për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri si dhe për hapjen e rrugës për formimin e qeverisë së re në Maqedoni. Me anë të një reagimi në Twitter, Kukan shkruan se dy vendet nuk e humbën momentin.

Kukan: I lumtur që Maqedonia dhe Shqipëria po ecin përpara në zgjidhjen e krizave të tyre politike. Ka qenë një javë e lajmeve të mira. Momenti nuk është i humbur. Maqedonia formoi qeverinë, Shqipëria zhvillon zgjedhjet. Dy vendet në rrugën e duhur drejt pranimit në Bashkimin Evropian.

Glad that and moving forward in resolving their political crises. It has been a week of good news. Now its crucial 1/2

the momentum is not lost. heading 2 polls, forming government.Both essential 4 getting back on track w EU accession 2/2

May 19, 2017 14:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*