Kukës, banorët në protestë, kërkojnë kompensimin nga HEC-i

December 10, 2014 23:09

Kukës, banorët në protestë, kërkojnë kompensimin nga HEC-i

Qindra banorë të Kukësit, ish-pronarë të tokave të përmbytura nga HEC-i i Fierzës, kanë protestuar dje në sheshin kryesor të qytetit, kundër fushatës së qeverisë për ndërprerjen e dritave. Banorët kanë kërkuar nga qeveria kompensimin e pronave të përmbytura dhe t’i jepet fund shtetit policor.

Sherif Kastrati, kreu i shoqatës, në emër të banorëve kërkoi që qeveria të njohë më parë dëmin që u ka shkaktuar e më pas të paguajnë energjinë elektrike. Nga ndërtimi i HEC-it të Fierzës u përmbytën 35 fshatra dhe qyteti i vjetër i Kukësit. Protesta zgjati një orë dhe nuk pati incidente.

December 10, 2014 23:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?