Kukës/ Gjenden 2 predha në lagjen nr.3, evakuohen banorët

November 20, 2017 17:08

Kukës/ Gjenden 2 predha në lagjen nr.3, evakuohen banorët

Gjenden dy predha luftarake pranë dy pallateve në lagjen nr.3 të qytetit të Kukësit.

Predhat janë të kalibrit 80 dhe 120 mm dhe janë zbuluar nga fëmijët teksa luanin. Për shkak të rrezikshmërisë, policia ka evakuuar banorët e dy pallateve pranë vendit ku u zbuluan predhat, duke krijuar perimetrin e sigurisë.

Pritet mbërritja e forcave xheniere nga Tirana për demontimin e predhave luftarake. Dyshohet se predhat kane mbetur aty qe nga lufta e Kosoves, ose mund te jene me te hershme. Priten ekspertet qe te japin konkluzionet.

November 20, 2017 17:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*