Kukësi-Laçi, finalja e Kupës; ikin Skënderbeu dhe Flamurtari

April 20, 2016 18:29

Kukësi-Laçi, finalja e Kupës; ikin Skënderbeu dhe Flamurtari

Kukësi dhe Laçi do të jetë finalja e Kupës së Shqipërisë. Për të dytin vit radhazi verilindorët do të përballen me kurbinasit për trofeun e dytë të futbollit shqiptar për nga rëndësia pas kampionatit.

Kukësi ka siguruar finalen pasi mundi me rezultatin e përgjithshëm 4-0 Flamurtarin e Vlorës.

dërkohë, në gjysmëfinalen tjetër të luajtur në Korçë, Skënderbeut fiton 2-1 përball Laçit, por ky sukses nuk i jep shansin kampionëve të kalojnë në finale pasi ishin mundur në ndeshjen e parë 1-0.

April 20, 2016 18:29
Komento

1 Koment

 1. kujtesa April 20, 18:55

  E moret vesh tani se si behen pazaret ne futboll?
  Nese Kukesi eshte ekipi qe e meriton kete finale,Laci kishte fatin te merrte nje dhurate te mire per fund sezoni.
  E si mund te lahej nderi? Vetem me nder. Lufto per mua se pastaj nga une ke dhurate ndonje gje te bukur.Dhe dhurata erdhi: pjesemarrese ne kupat e europes ne futboll per sezonin 2016-2017
  Llogaria:
  Kukesi del ne Europa lige si vend i trete ne kampionat.
  Laci po ashtu,pjesemarres ne Europa Lige si finaliste e Kupes se Shqiperise,pavaresisht se kush e fiton kupen.
  Meqenese Kukesi luan ne kete kompeticion si vendi i trete,atehere Laci luan si finaliste kupe,edhe sikur mos ta marri kete kupe!
  Vetem futboll “fair play”nuk eshte ky!
  Dhe Korca,per te thene qe skam lene gje me Lacin,po ben edhe harakirin duke u mundur edhe nga…Terbuni.!!!!
  Dhe vjen justifikimi: kemi qene ne ditet “jo”,prandaj kemi kaq humbje rresht!
  Rast me te mire per tu hetuar,nuk ka!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*