Letër Donaldit nga një ish-drejtues i luftës së Kosovës

May 12, 2016 10:15

Letër Donaldit nga një ish-drejtues i luftës së Kosovës

 

Nga Bedri Islami

Nëse Donald Lu nuk do të kishte qenë ambasadori i një shteti të fuqishëm dhe të shumëdashur në Shqipëri, me siguri shumë vetë do të kishin menduar se ai është gabimisht këtu, ose, çfarë është më e keqja, ai nuk e di ende se ku e kanë dërguar.

Megjithëse me një shqipe të kuptueshme, ai po bëhet gjithnjë e më i pakuptueshëm për shqiptarët, deri në krijimin e një vizioni krejt tjetër për figurën e tij. Tashmë është e vështirë të dihet se ku qëndron e gjithë loja e tij politike: Në saktësinë e duhur apo në kurrizin e ulur? Fakti se ai mendon ende se PD-ja, na paska qenë forca politike që rrëzoi komunizmin, apo edhe më keq akoma, se paska luajtur rol në pavarësinë e Kosovës, të thotë se ai ose nuk e di kohën kur kanë ndodhur gjërat, ose, në takimet e gjata me Berishën, edhe atij i është mbushur mendja se vërtet ky farë burri paska qenë statura që i paska bërë të gjitha.

Ka disa ditë që ai po bën pikërisht këtë lojë, duke të ndjellë keqardhjen për vendin që përfaqëson dhe për emrat që nëpërmend. I futur thellë në lojën e tij, pasi provoi të gjitha, deri edhe futjen në lojë të emrit të Obamës, i është kthyer shpërndarjes të kulaçeve, herë të zakonshëm, herë të mjaltë. Pasi bëri të pranishëm një nen të turpshëm për çdo vend të botës, nenin famëkeq 25, që ishte dhurata e rradhës në shpërblim të miratimit të reformës; pasi vizitoi Berishën në selinë e tij, seli e cila sipas ligjeve amerikane duhej sekuestruar, pasi është një dhuratë qindra mijra eurosh pa asnjë dokument, si të thuash mall i vjedhur; pasi shkëmbeu buzëqeshje me Bashën, njeriun që qesh duke vjedhur e duke vrarë, tani iu kthye edhe elozheve në grup.

Si duket, duke e ndjerë se loja e tij ishte vetëm dy palëshe, ai dhe Berisha e lobi i tij në SHBA, futi në këtë valle edhe të tjerët, pasuesit e shqupasve dhe shqupasit vetë, duke i bërë elozhe që edhe ata nuk ia kanë bërë vetes.

Ndërkohë zonja Vlahutin hodhi ‘kërbaçin’ e saj, duke i paralajmëruar shqiptarët se, nëse ky ligj nuk miratohet, gjërat shtyhen për tre vite, sikur vetëm ajo të ketë në dorë skeptrin e mbretërimit evropian. Edhe në një shkrim paraardhës kam shënuar se zonja është rastësisht këtu e, po ashtu, edhe përkohësisht. Kërbaçi i saj, përballë kulaçit të kolegut të saj, janë lojra të pështira që nuk bëhen në çdo vend, por vetëm aty ku të pazakonshmet duken të zakonshme.

Zoti Lu, më vjen keq që nuk e keni njohur sa duhet e si duhet vendin tonë dhe historinë e tij.

Po e lëmë mënjanë shashkën tuaj se PD-ja paska rrëzuar komunizmin. Të ishte për PD-në e njerëzit e saj, shumica ish komunistë ose bashkëpunëtorë të Sigurimit të Shtetit, që nga Njëshi e deri tek zeroja. Ata që kishin në shpirtin e tyre antikomunizmin, kur “lindi” PD-ja nga mitra e komunizmit, ishin në burgje duke vuajtur dënimet e tyre drastike dhe, Njëshi juaj, SB, ishte rreptësisht kundër tyre, ndoshta edhe nga që kishte qenë dëshmues i rrejshëm.

Më takon të demantoj shashkën tuaj për kontributin e PD-në në pavarësinë e Kosovës.

Njeriu që po shkruan këtë shënim, më ndjeni për mungesën e modestisë, ka qenë që nga viti 1993 pjesë e Lëvizjes Çlirimtare të Kosovës, dhe, në dy vitet e luftës, drejtuesi kryesor i Organizatës që kishte themeluar, drejtuar e organizuar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Quhej Lëvizja Popullore e Kosovës dhe ishte njëra ndër vlerat më të mëdha të saj. Antarë të Organizatës, të cilën e themeluan Jusuf Gërvalla e Kadri Zeka, ishin të gjithë emrat më të ndritur të rezistencës në Kosovë dhe jashtë saj, në trojet shqiptare nën Maqedoni.

PD-ja, zoti ambasador, jo vetëm që nuk kishte asnjë lidhje me luftën në Kosovë dhe pavarësinë e saj, por ishte krejt në anën e kundërt: Në anën e një lobi të fuqishëm pro serb, kundër luftës çlirimtare.

Diplomatë të shquar të botës suaj, në takimet e rëndësishme që kemi pasur, jo një herë, kanë porositur që të kemi kujdes nga lobi serb në Shqipëri dhe të kufizojmë kontaktet me strukturat drejtuese të PD-së.

Asnjë kontakt nuk ka pasur lëvizja çlirimtare me zotin Berisha. Asnjë. Në kohën e presidencës së tij figura të shquara të shqiptarëve të Kosovës, janë burgosur, keqtrajtuar, janë futur në lista të zeza, janë dekonspiruar dhe janë vrarë.

Ndoshta ju nuk e dini se në kohën e presidencës Berisha ka patur gjithnjë një linjë të hapur mes Shërbimit Informativ Shqiptar dhe shërbimit të fshehtë serb, dhe, të thuash sot se PD-ja ka meritë në pavarësinë e Kosovës, është njëlloj sikur të thuash se Serbia e pavarësoi vetë Kosovën. PD-ja e donte Kosovën si një domen të saj, për të përdorur gjendjen e atjeshme në mbulimin e të zezave në vendin tonë, si në vitin 1996; e donte për të qenë Kosova raja e një partie politike, duke mbjellë përçarjen e ndasinë.

Zoti Ambasador, më ndjeni t’ju them se keni trokitur në një derë të gabuar, ashtu si kanë trokitur të gjithë paraardhësit tuaj në atë godinë. Më ndjeni që ju them se edhe ju, si kolegët tuaj, kur të ikni nga këtu, do të ndjeni të njëjtin zhgënjim për këtë forcë destabilizuese, që edhe kështu, pas kulaçit tuaj, ju përqesh, ju sjell vërdallë dhe ju nëpërkëmb.

Personalisht nuk ndjej keqardhje për një njeri të vetëm kushdo qoftë ai, por për atë çka përfaqëson.

Disa kohë më parë, në një bisedë të gjatë në këtë gazetë, unë kam dëshmuar për rolin e PD-së dhe të Berishës lidhur me luftën në Kosovë dhe pavarësimin e saj. E kam bërë këtë ndershmërisht, pavarësisht se ai, Berisha, asaj kohe ishte në pushtet dhe ju, tashmë duhet ta dini, se si çartet ai kur është në pushtet dhe mendon se mund të rrëzohet.

Ndoshta ndonjëherë mund të geni një kohë të duhur për të mësuar më shumë për këtë monstër të politikës, nëpër shkallët e të cilit uleni dhe ecni edhe ju.

I nderuar,

Ju jeni përfaqësues i një vendi që me të drejtë ka mirënjohjen e të gjithë kombit. Mos u merrni me vogëlsira dhe mos e prishni emrin tuaj, duke na treguar përralla kulaçore për rolin e një force politike që, në gjashtë vitet e para të pushtetit e futi gjithë vendin në luftë, e pas tetë viteve ripushtet, bëri ripushtimin e çdo mbarësie që kishte ky vend, duke na sjellë në këtë derexhe, përmes së cilës përplaseni edhe ju.

Dera që kërkoni të hapni është derë e gabuar. Gjysma e atyre që ju dëgjojnë duhet të ishin diku tjetër, në burg. Po, i nderuar. Ata janë objekt e subjekt i ligjit të ri, të cilin ju, dhe zonja Vlahutin, po përpiqeni ta shisni, duke e ulur aq shumë pazarin, sa që më në fund prej tij do të kemi një ligj tjetër, po aq të dëmshëm sa edhe ky që kemi.

Nëse po kërkoni thjeshtë të bëni stan me horra, jeni i gabuar.

May 12, 2016 10:15
Komento

33 Komente

 1. agneal May 12, 10:51

  Shkrim shume korrekt, kurajos dhe mbreslenes. shume i sakte.

  Reply to this comment
  • Claus May 12, 16:19

   Ka patur,historikisht,nje perpjekje te mundimshme te socialistave per ta goditur te urryerin e tyre Berishe,ne ceshtje qe kane te bejne me Kosoven.
   Eshte nje perpjekje e vazhdueshme.Por edhe nje mundim i vazhdueshem.Une do te thosha,nje stermundim.
   Kosova eshte nje nder pikat me te forta te politikanit Sali Berisha – kjo eshte arsyeja e goditjes nga socialistat.
   Nga ana tjeter,socialistat,jane shume te kompleksuar ne lidhje me Kosoven.Historikisht.Eshte nje kompleks qe e kane trashegim nga paraardhesja e tyre ,por qe edhe vete,keto vite demokraci,kane kontribuuar ne rritjen e ketij kompleksi.
   Eshte nje kompleks qe fillon,me tradhetine,TRADHETINE,qe i beri Kosoves partia komuniste shqiptare.
   Sidomos,me krimin e saj me te madh,me te perbindshem,me antikombetar: ate te bashkepunimit ne masakren e tmerrshme te Tivarit,kur regjimi antikombetar komunist i kohes,lejoi ushtrine jugosllave,qe ato mijera e mijera djem te rinj kosovare te masakroheshin duke kaluar nga territori shqiptar.Jane vrare me pas ne Tivar.
   Por edhe gjate rruges neper Shqiperi,jane ekzekutuar me dhjetera e dhjetera kosovare.Mu ne syte e komunisteve shqiptare.
   Nuk po flas per ato dhjetera a qindra kosovare te kthyer si cjapi tek kasapi ,ne duart e xhelateve serb,pasi kishin ardhur me shpresen per te shpetuar koken ne vendin ame.
   Ky kompleks,sic e thame me lart,i trasheguar nga komunistet anti-kosovare,antishqiptar,antikombetare,u rrit me tej nga vete socialistat,te cilet per turpin e tyre,per turpin e atyre qe perfaqesojne,organizonin ne fillimvitet nentedhjete protesta me tre gishtat lart.E theksojme: PROTESTA ME TREG GISHTAT LART.
   Tre gishtat lart,jane ekskluzivitet i cetnikeve,nacionalisteve serbe.E theksojme:CETNIKEVE SERBE.
   Asnje shtet,popull apo komb tjeter ne planet nuk ben protesta me tre gishtat lart.Asnje.Pervec serbeve
   … dhe socialisteve shqiptar…!
   1996,1997 jane bere shume protesta nga Partia Socialiste,ku turmat socialiste,ngrinin tre gishtat lart.Simbolin kriminal serb.Simbolin genocidial serb.
   Dhe,kjo nuk u falet.Nuk do t’u falet.Kurre.
   Le te mundohen sa te duan punetoret e dikurshem te sigurimit te shtetit,te na mbushin mendjen per te kunderten.Lodhen kot.Vec theksojne edhe me shume krimin antikombetar.
   Kam nje pyetje per te nderuarin dhe respektuarin,zotin Bedri Islami.
   Zoti Bedri Islami,ju zoteri,a i keni ngritur ndonjehere tre gishtat lart?!
   Dhe pasi t’i jepni pergjigje kesaj pyetje,atehere mund te na mallengjeni me atdhetarizmin tuaj.
   Po e perseris edhe njehere pyetjen: Bedri i ke ngritur tre gishta lart,apo jo?!

   Reply to this comment
   • kellefi nje perdorimsh i saliserbit May 12, 17:31

    O CLAUS (FAKE )
    Ke bere nje koment te persosur
    Eshte e vertete qe Bedriu i ka ngritur tre gishta perpjete por ato kane ket kuptim:
    Gishti i madh eshte Will Rajerson
    gishti tregues eshte elez biberaj
    Dhe gishti i mesit qe ja kane futur atij populli per cerek shekulli eshte saliserbi..
    Bedriu me kete editorial po thote qe Lu eshte nje kellef nje perdorimsh qe ekan prure per ta mbrojtur qenin e tyre..
    Nuk beson ?
    Kape nje cike kete timin ketu poshte:

    SI E PRUNE SERBET DHE LOBI SERB I AMERIKES SERBERISHEN NE PUSHTET
    Ish-badiguardi i Sali Berishës gjatë presidencës së tij në 1992-1997, Izet Haxhia, ka filluar të flasë duke shpjeguar shumë zhvillime të rendësishme që nuk janë perceptuar nga publiku gjatë asaj periudhe.

    Në një postim të gjatë në profilin e tij në Facebook, Haxhia shpjegon se kanë qenë serbët dhe lobi sërbo-amerikan tepër i fuqishem në atë atë që sponsorizuan Berishën dhe njerëzit e tij në fillimet e ngjitjes në krye të shtetit duke i siguruar mbështetje diplomatike dhe pjesëmarrje në konferenca të rendësishme ndërkombëtare.

    Ja çfarë shkruan Izet Haxhia: “Vizita e Berishes në USA në vitin 1992 u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Jug-Lindor Dejvid Philips. Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë bashkë me Zv. Sekretarin e Departmentit të Jashtëm Lorenc Igellberger, i cili kishte intersa ekonomike në Serbi me firmen Zastava. Zonjës Berisha ju dhurua një çek prej 10 mijë dollarësh nga ana e Philips. Kur u vendosëm në hotel në Crans Montana, tek suita e Berishes erdhi një përson që nuk e njihja dhe që Berisha nuk e prezantoi. Ka qendruar për rreth tre orë në suiten e tij. Në këtë takim ka qënë vetëm Berisha dhe gruaja e tij. Të nesërmen në sallën ku mbahej forumi mori fjalën edhe përsoni që në darkë kishte darkuar me Berishen. Nga prezantimi që ju bë nga moderatori forumit Carteron mësova se ishte ministri i jashtem Serb i Jugosllavise së mbetur. Mbiemri me sa me kujohet ishte Ivanoviç”.

    Haxhia e përforcon edhe më tej argumentin e tij se Berisha është ngritur nga serbët në pushtet duke thënë se Ivanoviç është parë në tribunën e mitungut të fitores së 22 marsit 1992. “Interesant është fakti se PD vërtet u krijua në shtepinë Gramoz Pashkos, por drejtuesit e ardhshëm që do të merrnin postet drejtuese dolën nga shtëpia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjinë nga Kosova, rezident i sigurimit të shtetit e shërbimit sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishëm tek Berisha. Nga ky person u futën në PD klanet e Dibrës me Gazideden e Zhulalin që ishin të lidhura me sherbimin sekret maqedonas”, – vijon ai duke shtuar se edhe ngjarjet e vitit ’97 u organizuan nga qarqet anti-shqiptare.

    Ai zbardh gjithashtu edhe dërgimin e naftës shqiptare ne Jugosllavi, ndërkohë që OKB i kishte vendosur embargo gjatë luftës së Bosnjes.

    “Perveç dërgimit të karburantit makines së luftës së Milosheviçit është bërë edhe dërgimi i armëve serbëve të Bosnjes. Kjo është bërë e kamufluar si trafik i armësh relike në drejtim të Norvegjisë, por në të vërtetë shkonin armë për serbët e Bosnjes. Nëermjetës në të gjithë këtë tafik ka qenë gjenerali Boban, që ka takuar disa herë Berishën tek Vila nr.4”, – përbyll Haxhia.

    Berisha ishte përfolur vazhdimisht se është mbështetur nga serbët dhe lobi sërb ne Amerikë për ardhjen në pushtet, por kjo është një akuzë e fortë e bërë nga një ndër njerëzit që e kanë shoqëruar kudo kreun e PD-së në levizjet e tij brenda dhe jashtë vendit në atë kohë.

    Skandali, një i huaj në Këshillin e Sigurisë Kombëtare
    Sali Berisha arriti deri aty, sa t’i besojë një qytetari të huaj sekretet e Sigurisë Kombëtare. Tashmë është e njohur për të gjithë një foto e vitit 2006, ku shfaqet biznesmeni serbo­boshnjak Damir Fazlliç në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë. Nuk u sqarua kurrë çfarë kërkonte ky personazh në atë mbledhje, në çfarë cilësie ndodhej një shtetas i huaj, aq më tepër një i akuzuar për përfshirje në afera kriminale në disa vende të Ballkanit, me lidhje të forta farefisnie dhe biznesi me një nga kokat më të errëta të shërbimeve sekrete e mafies serbe, Jovica Stanishiç.

    Fazlliç është fotografuar në mars 2006, një vit pasi PD kishte ardhur në pushtet, në krah të Tom Ridge, i kontraktuar si këshilltar i qeverisë së atëhershme shqiptare dhe kryeministrit Sali Berisha për çështje të sigurisë. Para “mikut tim” (kështu deklaroi publikisht Berisha gjatë një seance në parlament më 7 tetor 2008 për Damir Fazlliç­in) raportojnë njëri pas tjetrit, të gjithë ministrat më të rëndësishëm të qeverisë shqiptare.

    Reply to this comment
   • korçari May 12, 18:24

    O Claus a e kupton se nuk ka kapacitet te justifikosh krimet e Berrishes dhe nuk te ve faj se mund te jesh sherbetor i perulur i tij qe ke fituar dhe te mira materiale por kjo nuk justifikohet nqs mendon per te ardhmen e femijve te tu nqs ke ,me Berrishen 20 vjet dhe shihi rezultatet :Nje shte rrumpalle ku nuk ekziston ligji por i forti ku garabiten pasurite e popullit nga Oborri dhe populli i mjerre duhet te braktise vendin nga syte kembet se nuk ka mundesi te siguroje dhe buken e gojes ,harram buka e ketij populli dhe e nenes qe te ka ushqyer

    Reply to this comment
    • leksion shqip per Lu-in dhe Lu-lin May 12, 20:28

     po pse o korcar ke dyshim qe ky Claus-I nuk eshte vete familja biollogjike qe jan futur ne bunker si hitleri ne 1945 ?

     kete po I thote dhe bedriu lu donaldit..o zoti Lu mos mbro nje perbindesh ne muajt e fundit se nuk oabame deh rame ta shpetoje.

     pershendesim zotin Lu me nje rapsodi qe populli tropjes pershendet djallin e saj :

     Rapsodi tropojane për Sali Berishën
     1.
     Ku e ke djalin nene Jovanka ?
     Ne Tirane, tek Sllobodanka,
     Na eshte kthy dhendrri n’pushtet
     Tash do te dalim n’selamet.
     Dobro doshli, daj Fazllici !
     E uron Shkelzen-o-vici
     Zdravo unuka Argite !
     Te gezojme qe erdh kjo dite !
     Tash fitojme ç’far t’na doje zemra:
     Pare t’pista, prona, tendera,
     Me rrite normen e fitimit,
     Jem bashkue me boten e krimit.
     2.
     Babe Salihi jep udhezimet,
     Si me i shtue superfitimet:
     “Gjithsecili ne klanin tonë,
     T’angazhohet ne korrupsion !”
     Ne mandat te pare si president,
     Jam tregu koqe, pa mend,
     Me duket vetja anormal,
     Pse nuk vuna kapital !
     Eshte momenti te fitojme sot,
     Vitet qe na iken kot,
     Due me u ba pasanik,
     Me jetue si sheik!!
     Objektiv i madh per mu:
     Keto milionat me i fitu
     Si ti fusim ne xhepin tone,
     Ka metoda ti pastrojme.
     Arme, droge e kontrabande,
     Jane per burrat: pune e rande,
     Ketu, Argite mos i fut hundet,
     Kem Shkelzenin per kesi punesh.
     More Shkelzen, t’ka baba trim,
     Je i lind per demontim,
     Ti Argita, bija ime,
     Fokusou n’ privatizime.
     Sokoleshe, ti moj malesore,
     Na e hap studion ligjore,
     Gjithe projektet qe ka shteti,
     Do i perlajme t’ tana per vedi.
     Ç’fare ka prona ky milet,
     Ne mal, n’fushe a ne bregdet,
     Turru pra, ti moj azgane,
     Me i kalu n’llogarine tane.
     Thuri planet me ngadale,
     Futju bregdetit me radhe,
     Nga Ksamili ne Velipoje
     S’leme parcele te na shpetoje !
     Ty Jamarber t’kam si djale
     T’i zaptosh tokat ne Jale
     Per Zenin kam tjeter plan
     Jane dy mije hektare ne Seman
     Nuk na vjen me fati ne dere,
     Ta shfrytezojme per te fundit here,
     Te mos mbese aset pa shit,
     Te mos leme prone pa grabit.
     Hyrjen n’ NATO, me sa te mund,
     Do ta shtyj ne maksimum.
     Po te na bajne neve anetar,
     S’mund te vjedhim si me pare.
     Do veme kapital pa mase,
     Do fitojme para me thase,
     Me i pastrue sipas ligjit,
     Kemi firmat e Fazllicit.
     Shkina ime, moj Argite,
     Mire i “qan” keto “sukses fite”
     Çdo projekt qe konsulton,
     Dhjete perqindeshin e “rrafshon”.
     Nga qe pronat ke synim,
     Po te jap mendimin tim:
     Toke me çmim “badiava”
     Veç n’ Porto Romano ka.
     Jane pronare ca katundare,
     I genjejme me pak dollare.
     Bejme nje Vendim historik:
     E kthejme n’ Park Energjetik.
     Vlera e tokes shkon n’stratosfere,
     Rritet çmimi 300 here !!
     Sa firmos nje V.K.M.
     Pare te madhe fitojme ne !!
     Shkelzeno, qepju Gerdecit,
     Eshte mbreti i biznesit.

     Gjithe mafjozat ma t’nderu
     N’trafik armesh jane perqendru.
     Eshte biznes fantastik !
     Demontim dhe trafik.
     Do ta bejme ne menyra te fshehta,
     T’ mos leme gjurme ne evidenca.
     Trafikojme edhe raketa,
     Sa te doje Al-Qaida.
     Ne rruge sekrete permes Çadit,
     I çojme arme edhe Xhihadit.
     Nuk na duhen ne uzinat,
     Fillo, e ngre llamarinat.
     Perdor mjetet e ushtrise,
     Ke dhe çiken e Farise.
     Kam mendu per proceduren,

     Gati ke infrastrukturen.
     Alibe e Aldo Bumçe,
     I ke vartes n’ grupin e punes.
     Mos humb kohen me liçencat,
     Ti jep baba kompetencat.
     Qeveria, perfshi mua,
     Do te jete nen urdherat tua !!
     Ne poligon shko ndonjehere, n’te rralle,
     Veç me mbush thaset me dollare,
     Non-stop, n’supervizion,
     Baxhanakut i takon.
     Per fitimin maksimal,
     Nuk njoh ligj, as moral,
     Puna del me leverdi
     Kur shfrytezohen gra e femi.
     Keto jane pune qe leverdisin,
     Pasunohemi me tane fisin,
     Fitim te tille nuk ka pare bota,
     Pesedhjete breza s’na dhemb koka.
     3.
     Kam kerkese nga njerzt e grues:
     T’u jap serbve akses n’Durres.
     Kam mendue qe per Serbine
     Te baj aksin Laç-Morine!!
     Kosovaret nuk i due hiç,
     Sepse jane anti-Fazlliç.
     Çmendurisht une kam dashni,
     N’dajallaret e femijve t’mi.
     Rruga qe i sherben vatanit,
     Do kalonte grykes Komanit.
     Ky opsion nuk me pelqen:
     Me demton si biznesmen.
     Une nuk jam aq rrote budalli

     Me e ndertu nga thote Topalli.
     Rruga bregut lumit Drin,
     Le pa pune tragetin tim.
     Jam i lute prej Erdoganit,
     T’kaloje rruga bregut Fanit.
     Keshtu, kane shansin osmanllinjte,
     Per here te pare me shkel n’Mirdite!!
     Pra, Kosova eshte sebepi,
     Perfitues jane turku e serbi.
     Do ta haje buxheti i shtetit,
     Edhe xhepat e miletit.
     Nga miliardat qe do hedh,
     Gjysmen n’rruge-tjerat i vjedh.
     Jemi te “ndershem” ne publik,
     Eshte projekt patriotik !!
     Do ta nisim me nxitim,
     Pa projekt e preventiv,
     Keshtu nuk kapet abuzimi,
     N’xhepat tane shtohet fitimi.
     Gropes se zeze te korrupsionit,
     I veme emrin “Rruga e Kombit”
     Se ky popull eshte i trashe,
     E ha sapun per djathe.
     Keshtu, per dite vjedhim miliona,
     Me parullen: “rrofte Kosova”.
     Plan biznesi me te mire s’ ka,
     Miliardere ka me na ba!!
     Eshte projekt qe suporton,
     Çdo lloj vjedhje e korrupsion.
     Jane pa tru shqiptaret e ngrate,
     I mashtrojme dhe per fushate.
     Une jam Sale talebani,
     Me vjen ne ndihme dhe Erdogani
     Me sebep te inagurimit,
     Dy dite para votimit !!
     (Dasem te madhe do te banim,
     Te kishim ketu dhe Sllobodanin !!)
     Po u ba ndonje padi,
     E dergojme Sollakun n’shpi.
     Me mbrojt fort korrupsionin,
     Kemi gati “lustracionin”.
     Kemi eksperience nga bota,
     Siç vepronte Penelopa.
     Keshtu do bajme me tunelin,
     E ndertojme pastaj e shembim.
     Siç na meson arithmetika,
     Kete e thote edhe Argita:
     Qe te fitohet sa me shume,
     Duhet rrit puna n’volum.
     Sukses-fija eshte derivat,
     Punet e vogla japin pak.
     Po kur shifra eshte me billiona.
     Çahen brinjesh llogarite tona !!
     4.
     Nga Argita due’ i projekt:
     Si ta fusim ARMO-n ne xhep.
     T’u krijojme pershtypjen t’taneve,
     Se ua dhame amerikaneve.
     Nga Teksasi, nje firme hiçi,
     Na e gjejne Toma e Fazlliçi.
     Koperture n’afera krimi,
     Rezart Taçi esht me kopili.
     Thirre Taçin me urgjence !
     Fillo, jepi konsulence !
     Te startoje, me korrupsion,
     T’paguaje mediat, sa t’kerkojne.
     Taçi-Oil, ky Taç-rrufjani,
     Fonde sjell nga Azerbaijani.
     Nuk prish pune, t’ zeza a t’kuqe,
     Mire se te vijne nga mafia ruse !
     Vlere fiktive veme n’ offerte,
     Me u “pague” per 5-6 vjet,
     Po u zbuluem nga konkurentat,
     I nderron Ruli dokumentat.
     Nuk e ban ai per shoqni,
     Ai ka ketu pjesen e tij,
     “Druri i arres” qe nje nxitim,
     Sot e kam ortakun tim.
     Per “OK”-n ne parlament,
     Duhet ba nje marifet:
     Vec te kete emerin “garanci”
     Boshe e fallco, s’ka rendesi.
     Grupi im parlamentar,
     Jane ca koqe, e ca gomare,
     S’jane te zot as “per nje pune”,
     Miratojne ç’far u tham une.
     Pse jane arti, politika ?!
     I blejme ca nga opozita,
     Kur ta mbyllim kete pazar,
     U çojme ftesat per iftar.
     Per parate, s’kemi siklet,
     ARMO-n e marrim pa leke,
     Po t’na pyese ndonje gazete,
     “Jane pague”, por jo n’buxhet.
     Po e teproi ndonje gazetar,
     Do ta shpalle une tradhetar,
     Do ia djeg gjithe pasurine,
     Me shtypshkronje, e me makine.
     Per transferta kriminale,
     Kemi banken personale,
     Me Tan Santo e Elvane,
     Kryebandit Adrian Fullane.
     I bajme ligjet si t’i dona,
     Qe ARMO t’jete e jona.
     Ky qe plani, me startuu,
     Eshte sukses i garantuu !!
     ESHTE PROJEKTI I FITORES !
     JA KALOJME DHE AL KAPONES !!
     5.
     Merakoset nene Jovanka:
     Motra ime, Sllobodanka !
     Mos ma lini n’balte Fasllicin,
     Pse e kemi Kryeministrin?!
     Sal Berisha mban fjalimin:
     Mos ma ngucni “gospodinin”
     Mbyllni gojen deputete !
     Se ua sjell ketu n’parlament.
     Nis veprimet paranoja:
     O Damir, o “srdce moja” !
     Merre çarterin per Tirane
     Je ne bes’time n’ TV Klan.
     Ne aeroport shtrohet tapeti,
     Me urdher te nalte nga shteti,
     Zbret me nderet e nje princi,
     Dora vete: druzhe Faslliçi.
     Angazhohet i gjithe shteti,
     Policia e prefekti,
     Shantazhojne Sala e Liria:
     Te rrije urte prokuroria !!.
     Se eshte koke, per koke te mikut,
     Eshte koka e trafikut,
     Kontrabanda e Ballkanit,
     Kontrollohet prej “viganit”.
     6.
     Fakte te reja kan dale ne drite:
     Kush e nxori Azemin ne prite,
     Kush e shfrytezoi arkivolin,
     Me ba 14 shtatorin !
     S’e harrove o Sale, traditen,
     Keshtu e vrave edhe Trebicken,
     E verteta po del ne pah,
     Kush e çoi Kosten “per gjah”.
     Po te zbardhet prej fillimit,
     Tragjedia e 2 Prillit:
     Dora qe gjakosi Shkodren,
     Ajo vrau dhe Remzi Hoxhen.
     Kur Kosova ngrinte krye,
     Behej shqipja “lesh e li”,
     Luks i madh per Serbine,
     Kur shtie n’kaos Shqiperine.
     Hej Sali, miku i Fazlliçit,
     Ia kalove Karaxhiçit,
     Karburant i dhé Serbise,
     Me vra djemte e Dardanise!!
     U rrjeshtove n’krah te Rugoves,
     Kundra trimave te Kosoves
     I gjithe populli u çudit
     Kur i shpallet “terroriste” !!
     Trimat, ne lufte me dushmanin,
     Ti, biznes me Arkanin.
     Dosja jote ne Beograd,
     Filloi te jape rezultat.
     Kur Kosovës po i vinte fati,
     Direktiven jep lugati.
     Me urdher te UDB-se
     I the “jo”, Rambuje-se.
     Ti ke ba nje mal me krime,
     Vrave popullin ne lufte civile,
     Mbolle ngjarjen me vrastare
     “Hiroshimen” gerdecare.
     Tym e helm mbushe kete vend:
     Bloze qymyri, nafte e cement,
     Ke dhe plane me mizore,
     Me centralet berthamore !!
     Si familje, je ba llum
     Ju ka vene mafia perfund:
     Delijorgji, Medi dobiçi
     Rezart Taçi e Fazlliçi.
     Qe ta themi hapur fare,
     Eshte gjithe mafia nderkombetare,
     Kriminelet ke ortakë,
     Me t’çue ne Hage, ti e ke pak!
     7.
     Jam Sali, Sali “qëndresa”
     Vrava, vodha gjithe sa desha
     Per pushtet, une djeg Shqipnine,
     Per Gerdecin, hiç s’ma ndin.
     Madje jam shume i vendose,
     Per nje tjeter katastrofe !
     Me barut u ba shume buje,
     Kete here do jete me uje !!
     Shkodren do ta bej det,
     Ta mbaje mend perjete !
     Tragjedi qe s’e ka pase,
     Ne Kafe te Madhe permbi skaf !!
     Vi nga kulla e Vicitolit.
     Jam nga shpella e Mit Sokolit,
     Qe ju turr topit per ment’ krese,
     Tu mendue se eshte n’sigurese !
     As kurkujt nuk ia kam friken,
     E kam “tredh” une opoziten
     N’ unison me Edi Ramen,
     Kushtetutes ia kam “kajt nanen”.
     Le t’vazhdoje me batuta,
     Tu tregue perralla me flutura
     Nuk me tremb mue Johni II-te,
     Une nuk pyes per Amerike !!
     Derisa t’permbyset globi,
     Me rruen trapin “Silvia Konti”,
     Se ia marr erzin n’publik,
     Ia kam ba nje vidioklip !
     Me gjyqsorin s’kam problem
     Aty kam une klanin tem,
     Bamirit ia kam ba bene,
     Do t’ia marr dhe KLD-ne.
     Me i vu krimit kapak,
     Mua m’duhet edhe nje mandat
     Kam nje plan te sterhollue,
     Me lane popullin pa votue.
     Kur te vije dita per votim,
     Jam usta n’manipulim.
     E ujdis dhe me Europen,
     N’qeveri me kokelopën.
     8.
     Mire ia ban more faqezi,
     Kur ka t’marre qe t’besojne ty,
     Se çdo popull ne planet
     Nuk do të sillte me ne pushtet.
     Per faturen dhjetra mijera
     Brenga, plage edhe viktima,
     Per gjithe krimet ndaj vatanit,
     Do ta benin si Sadamit.
     9.
     Hapi blloqet moj Argite:
     A ka mbet ndonje gje pa u shit ?
     Nga vemendja si na doli ?
     INSIG-u , ALBPETROL-i ?!
     Duhet te kesh n’vemendjen tate,
     Dhe repartet ushtarake.
     Ç’fare ka: toke e ndertim,
     Ta kthejme ne perfitim!!”.
     Te punojme ma me kujdes,
     Po na dalin letrat n’shesh.
     “Bomba” e pare qe faksi djalit,
     Tash, e-mailat e Ansarit !
     Ne publik erzin na muaren,
     s’na paguan as faturen,
     Me aferat qe t’zbuloi Tema
     Mos t’jem une, t’kishin fut brenda.
     Per çdo gje, rrofte kapari,
     Se ta fusin si arabi
     Ta kesh rregull n’punen tane:
     Leket merren paradhanie !
     Mos u ban more babe zevzek,
     I thote t’jatit çika e vet:
     “Veç me tenderat qe kam n’proces,
     Jam tu e mbushe edhe nje thes !”
     Asetet qe ti permende,
     I kam te shkrume n’listen teme.
     Une i bej punet me grafik,
     I kam ne plan per kete vit.
     Nuk pajtohem me kritikat,
     Mos mi humb babo meritat.
     M’ gjej nje tjeter ne Planet,
     Qe eshte ba bos per 4 vjet ?!
     Per çdo prone qe eshte kthy,
     Une e Zeni kem nderhy.
     Ne çdo projekt e investim,
     Aty eshte dhe emri im !!
     Koncesione e tenderime,
     Kane kalue ne doren time.
     S’jam mjaftue si konsultare,
     me perqindje, jam pronare !!
     A e ke pa si po hedh shtat,
     QTU-ja e re ne Farke ?
     Veper qe se ka Shqipnia,
     Ashte tu u ba me leket e mija !
     Lumenjte: Drin, Vjose e Devoll,
     I kam une nen kontroll !
     Po s’pagoi taksen tek une,
     S’fiton asnje konsorcium !!
     Fantazia ime s’ndalet,
     Kam fillue te zaptoj dhe malet:
     Dajt, Terbun e Veleçik,
     Tash jam ngule dhe n’Bukanik.
     Me ndihmen e dajes Fazlliç,
     Kem ba lek e fitue miq:
     Mishkovicin e Arkanit,
     Dhe djalin e Sllobodanit !!
     Kam arrite me menaxhu,
     Procesin me te korruptu.
     I rashe vize VITOL gjigandit,
     Ia dhashe ARMO-n Taçit mamit.
     Edhe pse jam billionare
     Ne shume projekte, aksionare,
     Do te vazhdoj ta rrjep Shqipnine,
     Vete e deshen borgjezine !
     Pra, ç’ka lidhje me terrenin,
     E godisim bashke me Zenin,
     Ti kujdesu veç per vedi:
     Mos me ra nga pushteti
     Qe t’i gezojme na pasunite,
     Mos prano me i hap kutite.
     Se po i hape, fiton Rama,
     E na i konfiskon te tana !!
     Po erdhi ai n’pushtet,
     E sigurte: burgu na pret.
     Krimet tona sa nje mal,
     Nuk mjafton kodi penal.
     Qe te shpetojme duhet me ik,
     Ne azil politik,
     Nese duem nje vend tamam,
     Shkojme drejt e n’Teheran.
     ***
     Zonjë e madhe Jozefinë,
     Ke merita n’sigurim,
     Që kur re në banane,
     Ti je ba pulitikane.
     Nga besimi europiane,
     Në politike je talebane,
     Për të tjerat je hibride,
     Nuk e flet as gjuhën shqipe.
     Si kryetare je e dhunshme,
     Nga fjalori: e paturpshme !
     Histerike si një vrasëse !!
     I njeh mirë dhe lëndet plasëse !!
     ***
     Kush e solli kete cunam ?
     Kryeministri sharlatan !
     “Hena blu” as “dielli gri”,
     Dora vete shoku Sali !
     Hapi syte o milet,
     Pse fajtore jemi vete:
     Se çdo votë për atë lubi,
     Eshte burim për tragjedi !!
     Moj malesia e Gjakovës,
     Ke pas qene e pararojes,
     Ti ke pase burra model,
     Turp, qe nxore ate kriminel !
     Do t’mbuloje Sale turpi i zi
     Per afera e per tradheti,
     Do te mbetet brez pas brezit:
     “Kryeministri i Gerdecit”.
     Para teje ne tradheti,
     Jane zhyt Zogu e daja i tij.
     Por s’kane bere te tilla pazare!!,
     Me ujrat territoriale.
     Kjo do te thote se n’ qeveri
     Esat Pasha na eshte kthy.
     Problemi qe ka sot vendi:
     A do vi dhe Avni Rustemi ?!
     Jeni nje tufe me kusare,
     Me Ballinje e Selmanllare,
     Delijorgje dhe Fazlliçё,
     Taç e maç e berishiçe.
     Kjo eshte klike qeveritare,
     Eshte nje bande kriminale,
     Ruli, Basha dhe Mediu,
     Kapobanda eshte Saliu.
     Sa krimet i keni ba,
     Me lekure keni me e la.
     Do ta zbojme ne korrupsionin,
     Bashke me Gerdec-kualicionin.
     ***
     Moj PD – e bija e “nanes”,*
     Paske qene ti “piçka e s’ames”.
     N’kryesine tende ka hyp llumi,
     Me shume turp ty po t’vjen fundi !

     Reply to this comment
     • Komuna May 13, 11:09

      Poezi gjeniale! Gjithcka e bazuar ne realitetet shqiptare!
      Sic ka thon nji i motshem, nuk ka perendi kjo bote. Eshte prone e bastardeve!

   • PO QY...ORE ! May 12, 20:35

    E MORE PLEHRA “CLAUS” , KU PO PRISJE…, ISHE FSHEHUR TINEZISHT PRAPA FERRES SI CUB I PA BESE DHE I PAGUAR PER VRASJE ? PO PRISJE TE DILTE NUMURI I RI I GAZETES DITA ! CFARDO PERPJEKJE TE BESH DHE SA DO QE TE TE RRITET PAGA NGA SERBI VICIDOLAS, ME KETO QE THUA , TI I SHTON ZERO TE TJERA SHIFRES SE URREJTJES MBAREPOPULLORE PER KANIBALIN TEND , TE MBYTUR DERI NE FYT ME KRIME NGA ME TE NDYRAT,NDAJ KETIJ POPULLI .
    YYYYYYYYYYYYYYYYYTTT BAJGE SERBE !!!!!!!

    Reply to this comment
 2. Moza May 12, 11:11

  Te lumte Bedri Islami!Ke thene ato qe mendojme shume prej nesh shqiptareve

  Reply to this comment
 3. Ben Dibrani May 12, 11:28

  Absolutist i vertete, i guitte artikulli.

  Reply to this comment
  • korçari May 12, 18:30

   Z Ambasador LU Madheshtia e Amerikes eshte nje realitet ,nqs e quani diplomaci çfare po thoni per rolin patriotik te PD-se gaboheni ,po ulni vlerat tuaja para popullit shqiptar derrat e majmur te PD-se kuptojne vetem gjuhen e ashper dhe venien para fakteve te cilat jane lehte per t’u gjetur .

   Reply to this comment
 4. andromeda May 12, 11:42

  Më vjen të qesh e të qaj kur Lu-ja thotë se ishte PD ajo që e futi Shqipërinë në NATO. I deshi vetë bytha NATO-s ta fuste dhe Shqipërinë në aleancë dhe s’është aspak meritë e askujt. Më thoni ju mue ç’bëri Berisha a kushdo tjetër për këtë qëllim? Absolutisht asgjë përveçse ulëritjeve neveritëse në sheshet publike me dy gishtat përpjetë. Përkundrazi Berisha shkatërroi ushtrinë shqiptare deri në nivelin zero dhe i shiti armët për përfitime personale të familjes së vet biologjike.

  Reply to this comment
  • Koco May 13, 08:25

   Po me cfare vlera e kontribute e futi Krimineli , Satrapi , Islamiku Berishe Shqiperine ne Nato o zoti Lu me Vitin 92 , 97 ,Shkeljen e Embargos ndaj Serbise te vendosur nga Nato e Sh. B . A , Me Tragjedine e Aferat Gerdecit , ? PD eshte banda me kriminale qe e ka shkateruar kete vend e qe duhet gjykuar e nenshkuar.

   Reply to this comment
 5. Rexhep Murtezi - Gjilan May 12, 11:44

  O Bedri Islami,po ti ke mbetur që ta korigjosh ambasadorin e mikut më të madh të shqiptarve!
  Po ku mbeti fjalori i yt për të madhin R U G O V A,pobjeri vedit mas se nuk mbahet thiu 200 okë në barkë!

  Reply to this comment
  • PO,PO May 12, 20:53

   O REXHEP MURTEZI . ME NXORE MALLIN E ATIJ PERSONAZHIT,NE FILMIN “PERRALLE NGA E KALUARA”,QE ISHTE ULUR PRANE SOFRES,DHE VININ TE TJERET,NJERI PAS TJETRIT E SPOSTONIN DERI SA VAJTI NE FUND. DHE…SIKUR TE MOS MJAFTONTE KJO, LESHON NJE BUDALLALLEK TJETER,DUKE THENE…,C`JAM UNE,..NJE IC,NJE COPE MISH ME DY SY…! KURSE AKTORI BIRCE LELA,I ULUR AFER KREUT TE SOFRES,I THOTE : MIRE TI E DITKE SE CFAR JE,POR NE TE TJERET,SI T`IA BEJME,QE NUK E DIME ?! TY,PER VETE NIVELIN QE KE,TE DRIDHET TRUPI,KUR MENDON PER NJE AMBASADOR , SI LU-ja , POR MOS I MENDO TE GJITHE SI VETEN TENDE,QE E DI SE CFAR JE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   EDHE I “MADHI” RUGOVA , ISHTE I NJE PRERJE, PO AQ SA “I MADHI” SALOVIC BERISHOVICI. TI, SI DUKET , JE NGA ATA QE KANE GELLTITUR NDONJE LUGE CORBE TE PRISHUR TE UDB-se. TE SHKUARA DHE ZOTI MENDOFTE EDHE PER MEKATARE TE TILLE NDAJ SHQIPTAREVE !

   Reply to this comment
 6. Arben.akshutuni. 1966 May 12, 12:11

  Tradhtia !qe po i behet shqiperis dhe shqiptarve nga banda kriminale e PS bed nga motra e dale nga sherbimet sekret te rajonit dhe me ndihmen e veriatlantikasve Shqiprin dhe shqiptaret i kan nxjerr neper bote si lypsar qe nuk kan nje shtet te tyre qe te jetojne normal ne vendin e tyre si gjith kombet e tjera duke ju grabitur te drejtat e tyre politike per te zgjedhur pefaqesusit e tyre jo si keto 25 vjet me zgjedhje te vjedhura che te vulosura nga banditat nderkombetare dhe pasi marrin pushtetin vjedhin che tjetersojne cfardo pasurie qe eshte ne kete vend ne bashkpunim me padronet e tyre qe jua legjetimojen pushtetin me zgjedhje vjedhura dhe as pak demokratike sic ishin zgjedhjet e tiranes ku vete ishte i pranishem ambasadori amerikan ne numrimin deri ne fund ku fitus doli edi palloshi dhe mbas perdeve doli lulushi i ruges se kombit ku firma bektel nga grabiti per nje ruge qe ne perndim i kan me te mira ruget e fshatrave kurse ne na shitet per autostrade prandaj i perkrahin nderkombetaret keto banda se shqiptaret kujtojen se te huajt dota regullojne vendin tone pa u ngritur ne si jemi rrefugjat si brena vendit po ashtu dhe jashta ti nuk kemi me pas nje vend sic e ka gjith bota e qhtetruar dhe ketyre miqeve tane qe an kan qire dhe te vdekurit ne varr me bandat politike nuk kemi me pas te ardhme as sot as mot brez mas brezi kjo pune don guxim dhe besim ne vetvete?

  Reply to this comment
 7. tepelenasi May 12, 12:21

  I nderuari B.ISLAMI! Prej jush e prej shume te tjereve, jo komentues, por deshmitare par exselent te bemave e gjemave te SB e megjithate ai eshte ende midis nesh.Perdite, per jave (te enjten e zeze sidomos). Per dite sepse, perdite po na e servirin edhe keta, “diplomatet” e vendeve te medhenj e te vegjel,te cilet, servilisht po i shkojne ne ate “mallin e babait te tij”,ne zyren e falur prej atyre qe u ka falur te gjitha poshtersite ne kurriz te shqiptareve. I ke thene e ka aq shume per te thene, sa na duhet te “bejme lufte” me ameriken e cila shume te tjere si Saliu, neper bote, i ka flakur sapo ata jane shfaqur kunder saj ose jane shfaqur te tille. Nuk e di sa na vlen e folura shqip e z.Lu ?! Le te flas gjithe diten anglisht, por me sinqeritet. Keshtu do te kuptonin me mkre shqiptaret. Mbrapa shqipes se tij, me sa po shihet, fshihen, deri edhe pabesi ndaj nesh. Si çdo shkrim tjeter i Yti, eshte me i besueshmi i mundeshem nder shqiptaret.flm

  Reply to this comment
 8. perkthyesi May 12, 12:22

  Reagim i sakte dhe teper korrekt!

  Reply to this comment
 9. Arber Iliri May 12, 12:33

  Bedri ja ke fut kot plako, Berisha eshte personazhi me negativ i ketyre 26 viteve, por PD sado ne thundren e tij ka qindra mijra shqiptare te perfshire ne te.Sado negativ ka qene dhe eshte Berisha jo gjithe PD eshte Berishe , i ngateron gjerat, ne sistemin qe po ndertojme nuk mund te ndodhe dhe nje nga te keqijat e medha te Berishes eshte se si Enverist nuk arin te kuptoje sistemin ku vepron, ndaj edhe si person me shume mangesi e te keqija ka shkateruar shume gjera, por Danaldi ka folur drejt, mos i ngatero ca gjera, mesa duket edhe ti nuk arin ti kuptosh e analizopsh deri ne fund.Tung

  Reply to this comment
 10. Pilo Pela May 12, 13:14

  Lum si shqiptarët,ja arritën ditës të shohin live ”Donald Dak-un” e filmave vizatimor!

  Reply to this comment
 11. GJILANASI May 12, 13:15

  Shkrim fantastik, ju përgëzojë z. Islami për këtë shkrim dhe ju urojë shëndet edhe në vazhdim…

  Reply to this comment
 12. geg hyseni May 12, 14:11

  Eshte fat per Shqioerine, qe ka burra si Bedri Islami…Tamam nje Avni Rrustem i syte ne kohet modernę!

  Reply to this comment
 13. 21 janari gur kilometrik ne histori May 12, 14:22

  Ne vend te hyrjes:

  Zoti Bedri..kam muaj dhe vite qe ju kam kerkuar nje artikull te tille qe me ne fund e plase….mire ja bere se me mire vone se kurre.

  Le ta themi hapur 21 janari eshte nje gur kilometrik ne historine e kombit shqiptar..perpos te tjerave me e trishtueshmja eshte se adminstrata e sotme amerikane midis nje populli pro-amerikan si shqiptaret dhe ne FRANKESHTEIN MONSTER SI BERISHOVIQI….zgjodhen kete te fundit.

  e perseris per te 100-en here:

  Berisha eshte nje MONSTER E LINDUR dhe ka kryer persosmerisht aktin kanibal te perleshjes fiktive me komunizmin e vdekur ne shqiperi qe ne 17 dhjetor 1981..qe ne nje fare menyre eshte bere “favorit” i disa makartisteve dhe mergatqyqareve ne amerike dhe dihet kush jane….ato akoam komandojme me pult dhe berishen dhe te shkreti LU..EPERSERIS TE SHKRETIN LU..SI DHE IMPOTENTIN KOZMIK TRADHETARIN EDI RAMA

  Le ta themi me ULURIMA…..qe ky lloj reforme eshte poshtrimi me I madh qe I behet popullit shqiptar qe nga 1912 eshte me keq se cdo lloj pushtimi

  lufta me mullinjte e eres gjasme me komunzmin I dola boja ..dhe paska qene loja e rajersoneve,elezbibereve e deri te arvizute dhe lute

  Ka ardhur koha te pyesim

  A eshte me gjithemend politika amerikane kjo e perkedheljes se SUPER KRIMINELIT BERISHE per cerek shekulli..apo mos po e ben TRIBUJA ELEZ BIBERAJ ME MAKARTISTIN WISNER me koken e tyre

  SEPSE VETEM CFARE THOTE IZET HAXHIA NGA TURQIA ,KONGRESI AMERIKAN DUHET TE FORMONTE NJE KOMISJON PER CESHTJEN

  ……………….SALIGATE……
  per krime,kanibalizem,genocide,tradheti dhe vjedhje miljardash ne bashkpunim me mafjen me kollare qe do rezultonte fatale per disa kokrra atje si ne

  WATERGATE APO IRANGATE…

  sepse behet fjale per mbi 20 biljon dollare te armatimit shqiptar qe kane kaluar ne dore te SHKELZENEVE ,QENEVE DHE DEVIROLEVE..miljardat e rruges kombit apo OFF SHORET E naftes.( mund te happen letrat e floririt Londres qe “menaxhoi” ilegalisht Rajersoni me Berishin ne 93 ‘)

  PIKERISHT KY ESHTE MISJONI I VENCIAS,…te mbulohen miljardat te dhena nga berisha te lobet “ kopetente” podesta & wisner..dhe pot e happen letrat SAKTE si thote komiku LU atehere nje CUNAM do ndodhe ne brigjet e atllatikut nga termeti adriatikut.

  VENECIA NDYRESIA E RRADHES OSE ME SAKTE LHL RADHES.

  KUR ISHTE KRIZA E LHL NE 15 NENDOR 2015..CUDITERISHT FORCA “TE PANJOHURA’ rrethuan kryministrine te udhehequra nga lul basha..qe I shkeli vijen e kuqe arvizuse

  sovraniteti i shqiperise ra ne shkurt 1992 kur Rajersoni mori pjese ne fushate elektorale krahas MONTRES BERISHE..dhe vazhdon dhe sot.
  KETO PERRALLAT E” VENE CIA S ” JANE NJE SKENAR IDEAL PER TA FUNDOSUR ATE VEND PERGJITHMONE

  Nqs ka kundravajtes me te madh sot ne shqiperi ..ai eshte GOVERNORI LUL. dhe ROMANA VLAHUTIN
  Nuk ka ne historine boterore njre rast te tille si raporti shtet shqiptar-ambasade amerikane.as koloni,as protektorat,,as puppet state,,,as stateless..as vend I pushtuar….por dicka si BLACK HOLE..
  Ne saj te kesaj lidhje Shqiperia mund te quhet si VRIMA E ZEZE E RITA PETROS ku nuk ka ngel diplomat,ambasdor,zyrtar,kongresmen,titullar sherbimesh,analiste nga cdo vendi botes qe nuk kane provuar shijen e saj.

  Eshte fat I madh qe Shqiperia u lidh fort ne 1991 me Ameriken…por akoma me I madh eshte zhgenjimi I shqiptareve me dipllomate amerikane qe merren me Shqiperine.
  CFARE GABIMESH FATALE KANE BERE ZYRTARET AMERIKANE..DHE PO VAZHDOJNE AKOMA ME KETO BARCALETAT E DON LUSE ??.

  1-KRYEGAFA eshte emrimi I ambasdorit te pare amerikan W.E.R nga strofulla e Beogradit,vendit me armiqsor te shqiptareve.

  2-Ne vend te nje pajtimi dhe armpushimi me qeverine e kohes, drejtuesit antshqiptare dhe antiamerikane rajerson-biberaj erdhen si “clirimtare” dhe filluan genocidin e panevojshem antikomunist duke rekrutuar komunisttet me te felliqur si berisha-hajdari-elezaj etj

  3-Ne krye te ketij genocide u vu dhendri serb Berishovic ku sot prej tij eshte instaluar serbizimi,greqizimi,islamizimi dhe mafja nderkombetare tash ben ligjin

  4-Marrja pjese ILEGALISHT e amb.amerikan Rajerson ne votimet E 1992 praktikisht eleminoi SOVRANITETIN E SHTETIT SHQIPTAR..qe vazhdon dhe sot.

  5-Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per 1996-1997 ku u vrane 4000 mije vete dhe u zhduk shteti shqiptar

  6- Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per grushtin e shtetit 14 shtator 1998..por biles ata e bene ambasaden zyre per drejtesine shqiptare ku krimineli berishe dha “deshmine”

  7- Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per gerdecin ku ishte implikuar familjarisht.

  8-Dhenia e vizes Amerikane ndaj gjeneralit LUAN LEPUR HOXHA edhe pse ishte I denuar nga drejtesia..edhe pse ishte kercenuar me jete nga bossi I gerdecit-skerdhen berisha

  9-Implikimi I disa ekperteve te “virxhinias” ne mbulimin e vrasjes mafjoze te Kosta Trebickes

  10-Tolerimi qe I beri amerika zyrtare ofendimit te bajlozit berishe duke I thene NY-TIME..leter highenike.

  11-Barazimi qe I beri amerika zyrtare krimit fashist te 21 janarit me protestuesit me duar ne xhepa

  12-Tolerimi qe I beri amerika zyrtare ofendimit te bajlozit berishe duke fshire prapanicen me ekpertizat e FBI

  13-Perversiteti I Arvizuse qe dekoroi dy vrases..njerin burre shteti,tjetrin yll ne ngjitje

  14- Perversiteti I Arvizuse qe lejoi ti shkele vizen e kuqe Lul Serbasha me rastin e LHL ne 15 Nendor

  15-Perversiteti I Arvizuse qe ne bodellot e Arjan canit merret me Enver Hoxhen.
  Lista e bemave te padeshirueshme deri antishqiptarete disa ambasdoreve eshte akoma me e madhe por aq sa jane rrjeshtuar mjafton te themi se DIPLLOMACIA AMERIKANE MORALISHT E KA HUMBUR BESIMIN E SHQIPTAREVE DUKE ABUZUAR NE MENYRE KOZMIKE.

  KJO FUSHATA E LU-SE PER REFORMEN NE DREJTESI TREGON SE DIPLLOMATET AMERIKANE QE MEREN ME SHQIPERINE DHE PERDORIN KETE LU-NE SI LEXUES
  FERMANESH PO KALOJNE DITE TURBULLTA..SE NJE SHQIPERI ME MONSTREN BERISHE JASHTE BURGUT,,NUK I DUHET AS SHQIPTAREVE..AS AMERIKANEVE,,DHE AS DREQIT
  Mendoj se ka ardhur koha qe administrate amerikane te korigjoje gafat e saj cerek shekullore ne Shqiperi.

  Me sakte:
  Duhen vendosur mardhenie dipllomatike korrekte USA-ALBANIA midis shtetesh..dhe jo si deri me sot SHQIPERI-AMBASADE AMERIKANE..qe Vazhdon nga koha e serbofilit EDWIN RAJERSON.
  E thene ndryshe
  Komiku Donald Lu ( dhe ato qe e kane emruar ate) duhet ti kerkojne falje popullit shqiptar dhe te fillojne
  ‘’’’’’’’’’’’’’’’REFORMEN E DEBERISHIZIMIT….
  ne te kundert ENVER HOXHA NUK KA NEVOJE PER TI RINGRTUR LAPIDARIN
  ATE JA KANE BERE AQ TE MADH SA PER 25 VJET QE NGA RAJERSONI DERI TE DONALD LUJA..QE AKOMA MBAJNE NE KEMBE PERVERSIN ME TE MADH QE KA NXJERRE NJERZIMI…GHOST OF VIQIDOL

  Reply to this comment
 14. A.GRAMSH May 12, 16:56

  NOTE PROTESTE!
  Ky shkrim qe ka miratimin e 99 perqind te shqipetareve duhet te kthehet ne NOTE PROTESTE ne 4 kopje:
  1-DASH per te terhequr ambasadorin ne mos si antishqipetar si i PA AFTE.
  2-BE per terheqjen e ambasadores dhe mbylljen perfundimisht te selise OSBE ne Tirane si ne gjithe vendet e tjera!
  3-Qeverrise shqipetare ku ti kerkoje dorheqje te ministrit te jashtem qe nuk ka protestuar per 3 vjet ndaj nderhyrjeve tragjike ne tere sistemet e vendit pa shtet nga te huajt.
  4.Parlamentit shqipetar qe pas 25 vjetesh te zbatoje proçedurat per nxjerje jashte ligjit te PARTISE FASHISTE e ashtuquajtura PD me regji e drejtim ne dyshen antishqipetare BEOGRAD-BIBERAJ!

  Reply to this comment
 15. Xh.Haliti May 12, 17:14

  Shoku Bedri,po te drejtohem me titullin qe ke dhe jep zemren per te.Si nje enverist stalinist qe je.LPK sh.Bedri eshte nje krijese e Sigurimit te Shtetit dhe PPSH.Kjo e thene prej njerezve para Kadri zekes e Bardhoshit.Kjo krijes,LPK, ka qene celula enveriste qe para Kosoves kishte Enverizmi. dhe M-L.Neper bodrumet e LPK ishin fotot e klasokeve te m-l e EnverHoxhes e asnje foto te Boletinit,Ismail Qemalit,Galices apo Bajram Currit apo Hassn Prishtines.Pra ata kane qene ne thelbe enveriste e marksiste me pas atdhetare.Keshtu jane edhe sot.Shoku Bedri,ka qene nje Shaban Braha nga Kukesi,ish exponenti kryesor,njeshi per Kosoven dhe Yugosllavine.Kam pas rast te rri me te.C do kosovar qe hynte ne Shqipni se pari kishte pune me te.Mund te jete themeluesi i celulave enveriste ne Kosove.Vete me ka thene se kryesore kishim shperndarjen e veprave te E.Hoxhes,Zerin e Popullit,valet e Radio Kukesit.Vellai i Shabanit ,Meriman Braha,mesues i marksizmit u arrestua ne ’81.Nje LPK-ist,me vone UCK-ist qe u be edhe gjeneral qe banonte ne Kukes ne fillim te ’90,blinte Zerin e Popullit dhe e kthente tub qe te mos i shihej titulli.Pra kontributi jot shoku Bedri,si enverist qe ishe dhe je,ishte perhapja e enverizmit ne radhet e LPK dhe UCK.Ne ate drejtim ishe dhe me i besuar si i biri i Zenelit,pukjanit te rrenuar por krenar.Megjithate nese enverizmi ka vlejt per motiv dhe frymezim,metiton respekt.Ka raste edhe kur ideologjite mizore frymezojne pune te mira.Sh.Bedri,mos bej si antikomunist se behesh qesharak.Mbaje enverizmin se te shkon dhe ndjehesh mire.

  Reply to this comment
  • “Kthehu shoku Enver, t’i kemi falur të gjitha!”, May 12, 20:03

   mesazh per Xh,Halitin njejes dhe Xh.Halete shumes

   zoteri mos e nxirr per gjysem emrin

   xh.haliti ne trevat shqiptare jane mbi 300 veta prandaj nxirre tamam te shohim llojin e halese.

   keni bere nje koment teper te felliqur ne dac si gazetar ne dac nga anan njerzore.

   komentshkruesi nuk eshte as me enverin as me bedri islamin….por cfare po ben lobi serb I amerikes ,brukselit dhe parisit eshte per te thene

   “Kthehu shoku Enver, t’i kemi falur të gjitha!”, ky është titulli i një shkrimi në të përditshmen e majtë britanike “Morning Star” (Ylli i Mëngjesit).
   Artikulli është shkruar nga poeti dhe këngëtari britanik John Baine, i njohur me emrin e skenës Attila the Stockbroker. Teksa i quan “trapllëqe” dogmat fetare të mesjetës, ai vlerëson nismën e Sekretarit të Parë të Partisë së Punës në Shqipëri, shoku Enver Hoxha të ndërmarrë në vitin 1960 për të lënë pas dogmat shoqërore mesjetare.
   Duke marrë shkasë nga sulmet në Francë, ai shkruan se “liberalizmi im po zvogëlohet me shpejtësi dhe se po mendoj të jem në krah të shokut Enver Hoxha”.

   Këto ditët e fundit jam bërë nostalgjik për disa nga zgjedhjet e gjetura në vitet ’60 nga shoku Enver Hoxha, Sekretar i Parë i Partisë së Punës në Shqipëri, për të zgjidhur problemin e ndarjeve shoqërore dhe trapllëqeve mesjetare të shkaktuara nga feja.
   Ndalimi i mjekrave, një muze i ateizmit dhe deklarata në vitin 1967 se Shqipëria është zyrtarisht i pari shtet ateist në botë dhe natyrisht shprehja apokrife:
   “Populli shqiptar do jetë i lirë vetëm kur të varet prifti i fundit me zorrët e hoxhës së fundit”.
   Disa vite më parë, megjithatë përpiqesha të pranoja që rruga e zgjedhur nga shoku Hoxha ishte një reagim i tepruar dhe se njerëzit kanë të drejtën për të adhuruar çdo mik imagjinar apo artifakt që zgjedhin ata, pavarësisht vendit të origjinës, formës apo numrit të tentakulave apo testikujve.
   Më vjen keq nëse kjo bën që të dukem si një hipi liberal.
   E kam bërë dhe kam një justifikim për këtë.
   Kjo zgjidhje presupozon se ata nuk do përfundojnë duke djegur kryqe në periferi, duke ndërtuar në tokat e tjetrit ose duke masakruar fansa të pafajshëm të muzikës ‘Rock’ në një klub nate të premten.
   Tani, liberalizmi im po zvogëlohet me shpejtësi dhe përfundimisht kam nisur të jem në krah të shokut Enver, sërish.
   Kjo është sigurisht e vërtetë, që në duart e duhura, ai mashkulli imagjinar me mjekër, mund të jetë një forcë për mirë. Gruaja ime është e krishterë, është e dashur, e mirë dhe socialiste. Ajo ka miq nga fe të tjera, që janë njerëz të mirë.
   Por në duart e gabuara ata marrin formën e shprehjes: “Oh Zot, çfarë kemi bërë për të merituar këtë?”.
   Sigurisht kjo është ajo që pyesin shumë njerëz tani.
   Edhe me standardet imperialiste, ishte e paimagjinueshme që të hidhje acid në fytyrat e femrave në Afganistanin e viteve ’70.
   Gra të lira dhe të arsimuara? Sekularizmi në zemër të Kushtetutës? Reforma e tokës, që i jep mbështetje fshatarëve të varfër? Nuk mund ta kesh.
   Ishte akoma më çmenduri dhe budallallëk të bombardosh Sadamin dhe Gadafin- dy nga antifondamentalistët më të angazhuar në planet- duke çliruar çmenduritë fetare nga burgjet.
   Në vend të thirrjeve “Faleminderit demokracia perëndimore, ju duam. Na sillni McDonalds, Top Man dhe Coldplay”, nisën të thërrasin “Allahu Akbar”.

   Reply to this comment
  • SHKELZENI May 12, 21:03

   HA M.. O XHA HALITI , HA , SE NJEREZVE SI TI, U BEN MIRE AJO LLOJ DJETE !!!
   ME VJEN KEQ ,VETEM SE PERDOR KETU GJUHEN TONE TE SHENJTE , SHQIPEN, NJE IDJOT QE NUK E LIDH ASGJE ME SHQIPTARET,VECSE ME UDB-ne.

   Reply to this comment
 16. alberto May 12, 20:14

  zoti ambasador keni harruar nje merite te madhe shokut sali qe beri shqiperine anetare me te drejra te plota te vendeve islamike Z.Bedri respekte per analizen perfekte dhe deashurine e madhe qe keni per atdheun tone qe quhet SHQIPERI

  Reply to this comment
 17. Mollosi May 12, 21:59

  Per Claus-in!
  Komenti yt mu duk shume interesant. Mendoj qe jane shume te rralle ata qe e kane guximin ta thone te verteten per “socialistet qe jane shume te kompleksuar ne lidhje me Kosoven”. Te gjitha qe i thua per kompleksin e tradhetise qe Partia Komuniste i beri Kosoves jane te verteta. Fatmiresisht edhe sot ka kosovare qe jane gjalle dhe qe i vertetojne ato qe shkrove ti. Jane te shumte ata qe i vertetojne vrasjet e shqiptareve kosovare nga shovinistet serbo-malazias ne prani te partizaneve shqiptare. Jane te shumte edhe ata kosovare qe cuditerisht, pasi qe shpetuan nga plumbat e partizaneve serbe ia dolen te “shpetojne” ne Shqiperi. Por ata te shkrete shpejte u zhgenjyen sepse komunistet shqiptare ne vend qe t’i mbronin, ata i kthyen perseri tek kasapi.

  Reply to this comment
 18. kosovari May 12, 23:25

  Ambasadori Lu kur flet per kontributin e PD per pavaresine e Kosoves, e ka fjalen per vitin 200, kur PD ishte ne pushtet dhe se ajo e solli Preidentin Bush ne Tirane, ku edhe deklaroi ai per njohjen e pavaresise se Kosoves. Dhe kete nuk duhet mohuar. Keshtu qe Bedri Islami qellimisht dhe djallezisht e ngateron problemin, per te promovuar veten se gjoja ka udhehequr luften ne Kosove. E si munej me u udheheq kufta nga Zvicra, kur deri tash Bedria ka thene se luften e ka usheheq Drejtoria politike e UCK?

  Reply to this comment
  • Liria nuk dhurohet... May 13, 03:35

   Per komentuesin “kosovari”

   Ti mor jaron, keshtu si po e shkruan gjuhen shqipe me kaq gabime nuk mund te quhesh kosovar por koqevar

   Ja shiko cfare gafash keni bere dhe me e vogla qe mund te mendoj per ty eshte se di serbishten me mire se shqipen ,dhe kjo kategori e sulmon me ashper Bedri Islamin

   -per vitin 200
   -Preidentin Bush
   – E si munej
   -kufta nga Zvicra
   -luften e ka usheheq
   +++++++++++

   E Dyta
   Mendoj se nqs Bedriu do ta dinte se puna e Kosoves do perfundonte keshtu gjysma-gjel e gjysma pule nuk besoj se do leviste as gishtin ne vitet 80-90

   E Treta
   Ky Bushi Junior qe thoni ju dhe koleget e tij duhej te perfundonin luften me Milloshevicin duke e detyruar te nenshkruante kapitullimin,te pranonte demshperblimin e Serbise per Kosoven dhe te quhej Genocid debimi dhe vrasja e mijra civileve shqiptareve.

   E Katerta
   Ky Bushi Junior qe thoni ju dhe koleget e tij duhej te mos carmatosnin UCK por ta modernizonin dhe ta kishin pararoje ne Ballkan

   E Pesta
   “ Baba” Bushi Senior qe thoni ju dhe koleget e tij ne 1991-1994 ,kur po shperbehej ish Jugosllavia duhet te gjente “rruget” qe te coheshin kosovaret ne krah te Slloveneve,Kroateve,Boshnjakeve per te krijuar Kosoven Republike dhe jo ti jepnin “ilac gjumi” Tradhetareve te kombit Berisha dhe Rugova te cilet zjarrin e ish Jugosllavise e prune ne Tirane dhe dogjen Shqiperine..

   E gjashta
   Nuk I duhet asnje shqiptari te ndershem as aleanca e Natos.as clirimi I Kosoves as liridaljet si ushtare ne Europe kur jemi pushtuar per cerekshekulli nga Saliserbi dhe u tallen me 23 qershorin 2013 me nje Edi Rame me koqe te prera qe ne 21 janar 2011

   E fundit;
   “Liria fitohet me gjak dhe nuk falet” jo si puna e ju koqevareve te Rugoves qe po poshtroni UCK dhe luftetaret e saj qe dhane jeten per atdheun
   Tung !

   .

   Reply to this comment
 19. ORWELL May 13, 02:14

  Eshte bere pothuaj e ligjeshme qe komuniteti nderkombetar pasacerisht dipllomatet amerikene qe merren me Shqiperine barazojne GABIMET E PS ME KRIMET E BERISHJAVE.

  Kjo u vu re dhe ne masakren e 21 janarit 2011 ku famekeqi Arvizu si njeriu me i pushtetshem ne shqiperi BARAZOI VRASESIN BERISHE ME DHUNEN E PROTESTUESVE.

  Kjo ‘DIRTY JOB’ po vazhdon dhe sot me ato qe inskenuan komedine e
  dekriminalizimit ku duket qarte se u goditen disa kriminele ordinere te PS per te mbuluar krimet e monstrave..

  Nqs se ambasada-(admistrata) amerikane sot nuk perfshin ne listat e saj PUBLIKISHT..e theksoj PUBLIKISHT kriminelet Berishet (babe e bir) Bashen,Mediun,Imamin,Balliun,atehere faji nuk duhet kerkuar te Berisha por te Donald Lu dhe PODESTAT , WISNERAT,GRANOFFET q e dukeshen kane lidhje me krimete berishes si gerdeci ,rruga e kombit,albetroli,bankers,etj etj..
  Por le te bejme autopsine e Berishes qe eshte nje mender politikan serbofil I ngordhur por nuk ka kush ta fusi kete xhenaze ne arkivol dhe ta varrose.

  Qe ne fillim Berisha ishte nje kllonim I sherbimeve secrete jugosllave dhe amerikane kur ato ishin ne muajt e mjaltit ne vitet 80’ kur do hidhin gjasme komunizmin qe te pakten per shqiperine ishte nje fatkeqsi se po perseritej nje ahmet zog I ri por kete radhe jo i ndihmuar nga ruset e bardhe por lobi serb-grek ne shtepine e bardhe.

  Jane shume fakte qe Berisha merr guxim dhe shurron mbi jetimet e 21 janarit.

  Ai artificjalisht u krijua si nje “kryqtar” ne luften per dekomunistifikimine shqiperise sipas doctrines famekeqe rajerson-biberaj qe vazhdon dhe sot ku fakeqesisht eshte rekrutuar dhe Edi Rama qe te shtepia e gjetheve dekospiroi vehten plotesisht si nje kapo ne fushaten kanibaleske kunder figures enver hoxhes qe ka nje cerek shekulli qe ka kaluar cdo kufi njerzor.

  Le te kujtojme Kinen komuniste dhe marrdheniet e amerikes me te apo vendosja e marrdhenieve dipllomatike me Kuben e Kastros.

  Ne kete kuader Berisha “fuqizua” kur I bene gati 2 prillin 1991 per te prishur me terrorizem votimet e 31 marsit te atij viti

  Pas saj prishja qeverise stabilitetit ne 4 dhjetor 1991 vetem se ylli bufi nuk plotsoi ultimatumin e saliserbit per arrestimin e nexhmijes me gjysem ore vonese…

  Interesante ishte intervista e antishqiptarit Rajersonoviq qe pa pike turpi tha para dy javesh:

  UNE E HODHA KOMUNIZMIN NE 1991-1992 QE NE FAKT HODHI NJE KUFOME SE SA ISHTE GJALLE “XHAXHI” I RRUAJTEN TOPET..

  NDERHYRA NE PUNET E BRENDSHME THOTE RAJERSONI…

  JO MOR ZOTNI AI ISHTE INVAZION DIPLLOMATIK QE DHE SOT NGA AJO DITE QUHEMI

  REPUBLIKE AMBASDORIALE ME GOVERNOR NDONJE ARVIZU APO LU QE JANE VRIMA E FUNDIT E KAVALLIT NE AMERIKE…

  PRA THJESHT DIPLLOMACIA AMERIKANE & EUROPJANE NA TRAJTON SI VEND I BOTES KATERT..ME KEQ SE NJE KOLONI..THJESHT NJE FERME KAFSHES TE ORWELLIT

  Kur I ndegjon keto histori histerike sot pa tjeter te shkon mendja te dyshja rajeson biberaj qe ishin tutoret e Sali serbit.

  Marrja pjese ne votimet e rajersonit ne votimet e 1992 ishte fundi I republikes se shqiperise dhe vendosja e nje republike ambasadoriale qe vazhdon dhe sot dhe ky eshte shkaku kryesor qe I perkedheluri I disa republikaneve bolemedhenj ne amerika,saleh berisha hedh shurren perpejete sot.

  Edhe ne rastine 14 shtatorit 1998: Berisha merret ne mbrojtje direkt nga ambasada amerikane dhe arrin deri atje sa ne shkembim te nje paqe “poshtruese” si izraeli me palestinezet bejne presion mbi dushen Majko-Meta qe berisha te mos arrestohej..bile as te deshmonte ne dyert e drejtesise shqiptare por dha “intervisten” brenda murebve te ambasades amerikane qe eshte nje poshtrim I drejtesise shqiptare

  Por ajo qe I ve pikat mbi I eshte fakti se pas krimit te 21 janarit perbindeshi berishe “nen hundet” e arvizuse beri super pucin me te madh te rruzullin toksor duke:

  1- akuzoi PS per vrasje nga mbrapa

  2-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak

  3-ktheu k/m ne spital fushor

  4-refuzoi dorzimin e gardisteve

  5-terrorizoi presidentin si horr bulevardi

  6-perdhosi k/prokuroren di lavire

  7-ofendoi k/shikasin si pucist

  8-kercenoi ramen me egzekutim

  9-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare

  9-u fshine filmimet

  10-u ndrruan tytat e armeve

  11-u dekorua burri shtetit

  12-u dekorua ylli ne ngjitje

  13-u menderosen ekpertizat e FBI

  14-u zevendesua presidenti

  15-u zevendesua k/prokurri

  16-u zevendesua k/bashkiaku

  17-u zevendesua k/shiku

  18-u terrorizuan gazetare

  19-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar

  20-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012

  21-demshperble te gjithe vrasesit

  22-poshtroi Arvizune e Obames

  23-perdhosi familjet e jetimeve disa here

  24-akuzon ramen si vrases te 21 janarit

  A doni me per Be Lu lin ?!

  Reply to this comment
 20. Bajram June 6, 14:13

  Te ndricosh te verteten eshte e veshtire sidomos per rrufjane si Sali Berisha,Lulzim Basha,Fatos Nano,Ilir Meta,Pandeli Majko,Edi Rama dhe te gjithe kasten e politikaneve te Shqiperisr.Te veshur me korracen e pushtetit dhe pandeshkueshmerise me ligje qe i mbrojne me votat vetembrojtese te “forces se kartonit ligjvenes” qe ia ka dhene ne dore nje popull “idiot”.S’ka ligj dhe as force qe te beje ekzekutimin e ketyre mafiozeve,qe nuk i mbrojne nderkombetaret,por vete shqiptaret qemegjitjede i njohin mire bemat e tyre,e kthejne bythen here tek njeri dhe here tek tjetri politikan dhe pastaj te zjgenjyer lehin neper kafene dhe shkruajne neper websajt se x vodhi e y tradhetoi.

  Reply to this comment
 21. Bajram June 6, 14:19

  Te ndricosh te verteten eshte e veshtire sidomos per rrufjane si Sali Berisha,Lulzim Basha,Fatos Nano,Ilir Meta,Pandeli Majko,Edi Rama dhe te gjithe kasten e politikaneve te Shqiperise.Te veshur me korracen e pushtetit dhe pandeshkueshmerise me ligje qe i kane bere vete, e i mbrojne me votat vetembrojtese te “forces se kartonit ligjvenes” qe ia ka dhene ne dore nje popull “idiot”.S’ka ligj dhe as force qe te beje ekzekutimin e ketyre mafiozeve,qe nuk i mbrojne nderkombetaret,por vete shqiptaret qe megjithese i njohin mire bemat e tyre,e kthejne bythen here tek njeri dhe here tek tjetri politikan dhe pastaj te zjgenjyer lehin neper kafene dhe shkruajne neper websajt se x vodhi e y tradhetoi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*