Kultivonin kanabis, Policia e Krujës arreston 5 shtetas

July 21, 2015 17:52

Kultivonin kanabis, Policia e Krujës arreston 5 shtetas

Në kuadër të operacionit për “ Parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike”, efektivët e Komisariatit të Policisë Krujë në bashkëpunim me Komisariatin e Ndërhyrjes së Shpejtë “FNSH” Tiranë, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Krujë 2015”.

U bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve :

Haxhi Hasani 68 vjeç,banues në Thumanë,Krujë;

Preng Dedaj 47 vjeç,banues në Thumanë, Krujë;

Bardhyl Kullaj 57 vjeç,banues në Nikel,Krujë;

Shaban Aruçi 58 vjeç,banues në Larushk,Fushë-Krujë;

Endrit Aruçi 29 vjeç,banues në Larushk,Fushë-Krujë.

Gjithashtu është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit: A.H.33 vjeç,banues në Nikel, Krujë. Nga një kontroll i ushtruar në të gjithë territorin e fshatrave Brret, Krastë, Zezë të Komunës Nikel dhe të fshatit Larushk i Sipërm, Fushë Krujë u konstatuan: 80 parcela me rreth 5863 rrënjë bimë narkotike në një lartësi 30-250 cm. Bimët dyshohet të jenë të llojit Cannabis Sattiva,ku u asgjesuan në vend me anë të djegies dhe një pjesë e tyre u morën në cilësinë e provave materiale.

July 21, 2015 17:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*