Kumbaro në fshatrat kufitarë të Përmetit: Në mandatin e dytë vijojmë me projektin e rrugës së Tre-Urave

May 29, 2017 13:15

Kumbaro në fshatrat kufitarë të Përmetit: Në mandatin e dytë vijojmë me projektin e rrugës së Tre-Urave

Në vijim të takimeve të saj elektorale, kandidatja e PS-së në qarkun e Gjirokastrës,  Mirela Kumbaro është ndalur në fshatin Vllaho-Psilloterë, një fshat minoritar në rrethin e Përmetit, ku jetojnë kryesisht të moshuar pasi të rinjtë janë në emigracion.

Kumbaro  ka postuar foto në Facebook nga ky takim, ndërsa thekson se edhe më shumë do të bëhet për fshatin në mandatin e dytë qeverisës.

Ajo jep edhe një lajm të mirë jo vetëm për fshatrat që janë në kufi por, përgjithë Bashkinë Përmet.

Bëhet fjalë për projektin e ndërtimit të rrugës nga Tre Urat deri në Përmet, i cili është një projekt i përbashkët me Delegacionin Europian.

Efharisto poli per pritjen qe me bete dhe besen e dhene. Pas ndertimit te ures drejt e ne fshat dhe investimeve te tjera ne kanalet e zones se Çarshoves, do te vijojme ne mandatin e dyte me rrugen e Tri-Urave, pjese e projektit te perbashket me Delegacionin Europian”, shkruan kandidatja për deputete e PS-së në qarkun Gjirokastër.

 

 

May 29, 2017 13:15
Komento

3 Komente

 1. bravo May 29, 13:41

  Ke bere pune te mira Zj Kumbaro. Ke pastruar edhe ministrine nga te paaftet dhe njerezit e liq. Bravo

  Reply to this comment
 2. Guri Naimit D. May 30, 06:37

  Me te LUMTE mos -CUPE-NUSE-Ministria Kumbaro!

  Pershendetie Znj. Kumbaro(Kandidate per Deputete) per ate sipermarie marre; perfaqesimin e atij rrethi me trashegimi sa natyrore dhe historike..
  Munohu te realizosh premtimet e dhena nga Vlaho-llapsotera,e Carcoves, me “Dangelline Naimjane”sa Shqerine, bere kryefjale,me Lengaricen e BENJEN nisur “NUSE”!
  Ate pershendetiren nga “Salla e Kongresit historik te 24 Majit”sa atij Monumenti historik ne Permet, nuk do ta harroojme kurre.Te lumte; theve konceptet percarese te ndarieve te sotme partiake.Atdheu ne PLAN te PARE pa paragjykime politike etj.Luften N.Clirimtare ne APONGJE ngritur si i takon.
  Me te lumte moj GJERAQINE qe si DUAM, po na KULLANDRIS SHTEPINE!
  82 vjecari gezuar ate dite mes mbare shqiptareve atdhetare;ardhur nga Gjirokastra-Berati-Fieri me Mallakastren kryefjale deri nga Kosova atdhetare.
  Nuk po te uroj me “bravo” po e shqipen “te lumte dhe PAC URATEN”.
  I porsa ardhuri nga tej OQEANI,, 82 vjetorin mes DANGELLISE NAIMJANE ta gezoj.;
  Falemderime gjithe pjesemarresve ne ate evendiment historik.24 majin 1944-vene; Krye diteve clirimtare.
  Guri Naimit D..

  Reply to this comment
 3. Guri Naimit D. June 2, 03:35

  MIQESISHT:
  Pse ma “prisni”gjuhen atdhetare…?!
  Guri Naimit D.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*