Kunatat “tronditin” Beratin, dhunë, goditje dhe tentativë vetëvrasjeje

September 25, 2017 12:40

Kunatat “tronditin” Beratin, dhunë, goditje dhe tentativë vetëvrasjeje

Një ngjarje e rëndë është raportuar nga qyteti i Beratit. Një grua është dhunuar dhe goditur me mjet prerës nga kunata e saj.

Policia njofton se ka qenë shtetasja V. P., 55 vjeçe, banuese në Berat, ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur me mjet prerës kunatën e saj, shtetasen V. P., 52 vjeçe, banuese në Berat.

Menjëherë pas ngjarjes, shtetasja V. P., 55 vjeçe, e cila po ndiqet penalisht në gjendje të lirë nga policia, ka shkuar në banesën e saj dhe është vetëhedhur nga tarraca e katit të dytë të banesës, duke tentuar vetëvrasjen. Kjo e fundit është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

September 25, 2017 12:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim