Kunati i shkon në shtëpi 71-vjeçares, por ajo që bën është e rëndë

January 12, 2018 20:57

Kunati i shkon në shtëpi 71-vjeçares, por ajo që bën është e rëndë

Një 79-vjeçar në Vlorë, është proceduar penalisht pasi ka ushtruar dhunë kundër kunatës së tij, shtetases K.N. 71 vjeçe. Policia bën me dije se për të dhunuar urdhër mbrojte, pas dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj saj.

Më datë 11.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.N, vjeç 71, banuese në Vlorë, pasi dyshohet se i kunati, shtetasi P.K, vjeç 79, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006.”Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”, thuhet në njoftimin e policisë.

January 12, 2018 20:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*