Kundërshtarët e Bashës priten me entuziazëm në Vlorë, Patozi thirrje Berishës: Merr në dorë PD

July 14, 2017 21:12

Kundërshtarët e Bashës priten me entuziazëm në Vlorë, Patozi thirrje Berishës: Merr në dorë PD

Kandidati i përjashtuar nga gara për kryetar të Partisë Demokratike nga Lulzim Basha, Astrit Patozi, ndodhet sot në qytetin e Vlorës, ku po zhvillon një takim me demokratët. AI shoqerohet nga ish Ministri i Jashtem Besnik Mustafaj, Sekretari i Pergjithsem i Forumit RInor te PD, dhe dy keshilltare te Bashkise se Tiranes.

Ish-ministri i qeverisë Berisha, Besnik Mustafaj tha nga Vlora se Partia Demokratike është parti e intelektualëve dhe të rinjve. Sipas tij, në themel të kësaj partie duhet të jetë gara.

“Kur themeluam PD kishim pak a shumë moshën e këtyre, tani fëmijët tanë duan një forcë poltike të djathtë, që të ketë në themel garën. Këtu në sallë ka shumë intelektual dhe ne jemi themeluesit e një partie intelektualësh dhe të rinjsh”, tha Mustafaj

Astrit Patozi është pritur me duartrokitje të shumta dhe ka ngritur sallën në këmbë, teksa ka marrë fjalën.

Patozi tha se kreu aktuali PD nuk është më i fortë dhe as më i zoti se Sali Berisha, i cili katër vite më parë dha dorëheqjen, pas humbjes në zgjedhje.

“Askush nuk mendon se Basha është më i fortë dhe më i zoti se Berisha, i cili mori vendimin para 4 vitesh. Unë e kam shumë të vështirë ta kuptojë se si ky njeri ka ardhur në fushatë dhe iu ka thënë se “iu çoj drejt fitores” dhe pastaj erdhi sërish e tha “s’ka problem pse humbëm”. PD nuk i lejohet vendi i dytë, nuk kemi luksin të kemi armiq mes nesh. Duke filluar te Berisha dhe deri te anëtari më i ri duhet të reagojnë dhe të marrin në dorë fatet e PD, nuk është zgjidhje kjo që po ndodh”, tha Patozi. Takimet e Bashës në këtë fushatë bëhen me dyer të mbyllura, por ju duhet ta dini se njerëzit janë të paktë në këto takime. A do mbajë dikush përgjegjësi për një paaftësi? Ne sot po kërkojmë që PD me këtë humbje katastrofike të ketë mundësi të reflektojë për humb jen, një garë të drejtë mes demokratësh, ku të fitojë alternativa më e mirë, me shpresën për ta ringritur partinë. PD nuk mund të jetë kurrë biznes personal i një njeriu të vetëm, qoftë ky dhe kryetari, deklaroi Patozi.

Ai po zhvillon takim me demokratët kundër Bashës në po të njëjtë sallën ku ishte ky i fundit pak ditë më parë, në takimin e tij të fushatës për kreun e PD, por që u prit me protesta dhe me thirrje të ashpra

July 14, 2017 21:12
Komento

18 Komente

 1. Komb trushplar July 14, 22:00

  Keta jane te gjithe ca karieriste cara qe nuk ju vjen keq as per pd e as per vendi n pervecse xhepin e tyre
  Keta jane bere milioner pa punuar ne keto 27 vjet dhe tani qe ngelen pa poste nuk dine se cfare te bejne se si ti shtojne milionat qe kane per disa breza.keta grabitqare qe shajne komunistet ja kane kaluar ne te gjitha drejtimet me qellimet e tyre karieriste.Keta dembel llafaxan po mendojne qe te futin femijet e tyre ne poste drejtuse.besnik mustafa haxhi qamili nuk arriti ta fus djalin ne listat e deputeteve si shoku i i tij i Zp spiuni fahri dhe per keye arsye eshte terbuar me lulin nga nje sahanlepires qe ishte para listave.Keta jane ca plehra qe beri mire luli qe i flaku(jo se luli eshte ndonje fate burri)
  Dhe keta plehra nuk kane kuptuar asgje ne keto 27 vjet perderisa bejne thirrje per kthimin e kryekriminelit sali ne krye te pd.keta hajdut milioner akoma nuk e kane kuptuar qe ai pleh dhe disa te tjere qe kane abuzuar me pushtetin duhet ti jepen drejtesis.Paskemi qen komb i mallkuar me keya qe na kane udhehequr ne keto 100 vjet prandaj kemi ngelur anadollak.

  Reply to this comment
 2. maze July 14, 22:13

  nese Patozi ka kerkuar kthimin e Berishes mos e votoni sepse nuk ka me zi se Berisha, Luli eshte lule para tij….

  ky Patozi figurant eshte, se sa per tru ..kush i humbi qe t’i gjeje ky

  nuk eshte politikan, vetem ben ca hartime

  Reply to this comment
 3. kodra pas bregut July 15, 00:18

  Po mire ,pse te gjithe Ju duhet medoemos qe ti puthni THYBEN SALES ?
  Ju e kuptoni si nje DERR qe PD nuk eshte e asnjerit prej jush por vetem e SALES dhe e Familjes se tij .
  Jeni bere si ato grate e viteve 20-60 qe u puthnin doren kut takoheshin te gjithe burrave dhe i etiketonin dhe i pershendesnin :
  Qysh apo Si ke qene dhe Qysh je apo Si je X EFENDI apo X AGA e ku di une .
  Po ju Bytecer kur e dini se SALA i ka ne dore “”NAFTARET “”,pse i beni opozite Lule Bashes ,apo sa per tu gjendur “Kola ne pune ”
  Sala nuk e heq Lulin ,por ju do te benit mire qe te mos shkoni te PINI KAFE apo te UDHTONI me MAKINE ose te Shkoni ne Gjueti ,se kush e di se cfare ka shkruar Zoti dhe cfare Surprizash u presin .
  PD -kete radhe Shkoi ne “GONE ” dhe mori ate numer Deputetesh qe DUHEJ te MERTE qe nga 1991 .
  Kaq ishte dhe loja dhe I GJATI u GDHENDI vetem me KEMBESORE dhe Pa FIGURA .
  Nuk keni pare gje akoma !

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic July 15, 01:20

  Ti Patoz, tani e dhjeve fare.! E gjith shqiperia kerkon distancim nga i mallkuari Berisha ndersa ti i thua merre ne dore PD-ne. A ke mend ne kok apo Jo.
  Ti Patoz duhet ta dishe mire se kush mbjell eren korr furtunen.Kete ere te poshter ne ped per te zezen e shqiperise e ka mbjellur vet Sali Berisha dhe tani ju po e korreni se ai nuk ka mundesi ta korre.Keshtu qe mose e dhjer edhe me shume mPD-se me Sali Berishen nuk ka te ardhme ase PD dhe ase shqiperia.Berisha eshte varrmihesi i Shqiperise dhe i PD-se.!

  Reply to this comment
 5. MH July 15, 01:27

  Logjika shterpe e Patozit!

  Si Basha si Berisha jane identik.Si te ikesh nga shiu ne bresher.
  Me kete logjike thirrje te Patozit don te thote qe ajo Parti nuk behet ma.Ka perfundue ne inekzistence.
  Deri ketu e ka pas ymrin PD.Fillimin me ngritje me Berishen dhe shuarjen me Bashen.

  Reply to this comment
 6. PDisti July 15, 04:16

  Po pse ti z Patosi a Xhosefina e vendosni kryetarin?Eshte partia e gjithe antareve apo ju e keni privatezuar partine e I vendusni ju kryetaret e me radhe te tjeret siç Po behet deri me tani? A kupton ti zoteri qe zgjedhjet vetem te drejta te ndershme e vendosin demokracine?

  Reply to this comment
 7. Baba July 15, 04:23

  Dum Baben,Dum Baben therrasin Haxhi Qamilsat…

  Reply to this comment
 8. perversi me valixhe druri July 15, 09:05

  Astrit patozi!Po pse je i tredhur o derezi?Mire te tjerat se nuk jane ne doren tende,po trute i ke dhene me qira?Gjithe populli dhe gjithe bota e di se padrinoja i PD-se duhet te shkoje ne burg per te gjitha zullumet qe ka shkaktuar keto 27 vjet;gjithe njerezit me mend ne PD dhe jashte saj e dine se ai eshte shkaktari kryesor i katandisjes se partise me nje grusht mafiozesh ne krye sic eshte dhe ai vete ustai i tyre dhe ti je njeri nga ata qe keni ulur kurrizin para veprimeve prej bajraktari te tij qysh nga momenti qe ai vodhi mandatin e kryetarit te partise e me vone degdisi Eduard Selamin ne Amerike etj etj,kur vrau Olldashin…,kur vrau njerezit ne Bulevard me duar ne xhepa,kur hodhi indirekt gerdecin ne ere me lango Mediun,deputetin e perjetshem te PR-se me votat e demokrateve etj.Po mire more karabush misri,gjithe ate shkolle qe supozohet se ke bere dhe gjoja ke dhe pervoje e nuhatje politike per lesh e ke cuar?Nuk e ke marre e kuptuar akoma mesazhin qe populli percon me voten e tioj here pas here se Ai eshte kanceri juaj dhe yni dhe i beni thirrje te marre ne dore frenat e PD-se,pavaresisht se eshte i djegur politikisht dhe e presin qyngjet dhe nga ana tjeter i kane rene dhembet e verdhe dhe nuk i ngrihet me as bananja e kalbur?Ai eshte vertet i afte,por per te vrare dhe per te inspiruar ndonje turme te indoktrinuar e te paguar,per te ndersyer Strazimirin me pistolete,Noken e serbise te haje nga pak mut ne ndonje kanace etj por jo per te organizuar e udhehequr nje parti moderne demokratike e europiane dhe kryesorja,per te dale e para ne ndonje pale zgjedhje te ndershme e te rikthehet ne pushtet(se per zgjedhje te vjedhura e te blera e di mire ti se ai eshte kampion shahu-kete e dine dhe femijet e kopeshtit,por ajo kohe ka ikur nje here e pergjithmone).E kishe menduar ndonjehere qe te ankohej dikush per te hapur kutite e zgjedhjeve sidomos ne kohen e tij,…E pe dje se si i hapi Edi kutite ne mes te Tiranes dhe me kryetar komisioni te PD-se?Gjeni dike te afte e te paperlyer,si dhe Eduardi te ringrere partine,perndryshe do zhyteni akoma me thelle ne mut deri sa te mbeteni force e fundit.Te besh thirrje te kthehet qoftelargu i djallezuar qe te kthehet shpresa tek ju,eshte njesoj sikur socialistet dhe populli te beje thirrje ne ndonje force mbinatyrore te kthehet nga varri Enveri qe ti shpetoje shurra sali serbit dhe gjithe fares se tij te keqe e te ngrihet nje cunam t’ju vere perpara te gjitheve ju,por a eshte reale kjo?Makari te kthehej dhe Enveri se vetem permendja e emrit te tij u ben t’ju shkoje lodra juve!Mblidheni mendjen!Populli u ka marre eren,u ka vleresuar historikisht me noten 4 dhe e shumta deri ne 5 minus.Asnjehere nuk keni fituar votimet,vetem i keni vjedhur.Po nuk e pastruat kotecin nga bajgat dhe nga klani Berishovic keq e keni punen.Une te kuptoj qe ky,tani per tani eshte mision i pamundur me djallin gjalle akoma,por keshtu jane punet.Duhet te hidhni poshte gurin e mallkimit te historise,ne te kundert…shume trena do kalojne dhe ju do qendroni ne stacion te trishtuar…Degjojeni zerin guximtar te te penduarit Izet Haxhia qe e njeh mire rrjeten e merimanges se ustait tuaj,qe ju te tjeret nuk guxoni t’i permendni as emrin e jo me t’i drejtoni gishtin e t’i tregoni deren per te dale nga porta juaj,sepse doni te jetoni akoma dhe ketu une bie dakort me ju.Dhe kete ai e di mire,prandaj s’e rruan fare se cfare thoni ju…dhe ne…Por deri kur?!…Jeni ngeles ne histori dhe nota 6 duhet te behet objektivi juaj gradual,se sa per notat 8-9-10 ka kohe,kur te vendosi te largohet vullnetarisht Edi Rama,apo dhe atehere do vije Erjoni,Saimiri,Majkua e kushedi se kush tjeter…

  Reply to this comment
 9. MeroLamçe July 15, 09:35

  A e kuptoni kush do Salen!?Ata qe u ka q..nenen e i thone baba…
  Perveç Patozeve ka dhe ca kriça si nje keshilltar i PD-se ne bashkine e Velise qe para 3 muajsh kur ishin ne òader u martua dhe pikerisht te Djelen e dasmes ja la nusen ne krevat Sales dhe vete doli te bllokonte rruget te Henen qe me mengjes me porosi te Bashes!!!!!
  Ky krriç akoma pa gjetur nusen ku e ka ka shkuar edhe ne Vlore e kerkon te iki basha !!!!!!!!Kjo eshte opozita qe bashke me nordellon lsi do bejne opozite per te na rilindur shtetin

  Reply to this comment
 10. spata July 15, 10:33

  Shikoni cfare budallenje ka ushqyer populli per 27 vite. Ska turp me te madh kur bejne thirrje qe te kthehet Babe Saliu ,krimineli ,hajduti e tradhetari i popullit ne krye te Pd .
  Pse kaq pa dinjitet keta krimba, qe mendojne se do te ushqehet, kjo parti me nje kalbesire, qe ka nje kosto shume te rende per kombin shqiptare .Pse valle mendojne keshtu ku sot kerkohet nje atmosfere bashkpunimi per arritjen e objektiva te vena nga Aleatet tane .Kerkojne kthimin e elementve qe i kane krijuar nje kosto te rende reformimit te shetit te se drejtes.
  Si mund te kerkohet rikthimi i nje figure lecke jo vetem brenda vendit por dhe jashte saj .Si numd ti justifikoje ky kriminel tragjedit qe i ka shkatuar ketij populli ne 27 vite demokraci .A e kuptojne keta debila qe Sali Berisha ka vdekur me kohe dhe ne presim ndeshkimin e tij ???? Cmund te beje nje plak i rrudhur per te ringjallur kohen e Bab bollukut me ane te korrupsjonit shteteror e politike .
  Kuptohet qarte se kjo parti po perpelitet ne gramin e fundit per te egzistiar me ane te ish elementve qe e shkaterruan dhe shiten vendit per interesa personale. Fatkeqsi qe sarrijne te kuptojne se e keqja me e madhe e asaj partie dhe e vendit eshte fytyra kriminale Berisha .Merreni dhe i paci hairin.
  Tani qe u ka ikur mendja nuk lene gje pa thene se zgjedhjet ishin te blera .Ate qe beri KQZ me hapjen e kutive nxorri bllof te gjitha akuzat qe behen per procesin zgjedhor .Kerkojne destabilizim te vendit me teori antikombetare per mos bindje civile e protesta te dhunshme .Keta dritshkurter nuk kuptojne se kapitulli i protestave e kercenimeve antikushtetuese mori fund me 25 Qershor .Ps, qe mori persiper te udheheq vendin e vetme si forcepolitike do permbushi objektivat per kryerjen e Reformave edhe me ane te ligjit e forces se shtetit ndaj kushdo qe do te shkeli Kushtetuten . Ajo ka nje mbeshtetje te madhe popullore e te Aleatve .Keto fakte nuk arijne kreret e Pd te kuptojne dhe bien njeri pas tjetrit ne nje fund te pakthyeshem .

  Reply to this comment
 11. TROJA July 15, 12:10

  Po na don Berishen?tani e menderose.Kujtuam se kishe nje fije mend,por te paska len fiqiri,o Patoz.As ti,as ndonje si ti nuk po luftoni per PD,si thesar,se te risjellesh sot Saliun,eshte me poshtersi se te risjellesh Enverin.Enveri e beri shqiperine,e ate qe beri per 45 vjet populli me Enverin e shkateroi,e dogji,e vodhi Saliu?? O tru shkulur,po keni bythe bejeni PD si e ngritet,e mos e lini te perfundoje ne OJQ,por jo me Saliun.

  Reply to this comment
 12. floriri i Bençes July 15, 13:24

  Kundershtaret e Lulit (Patozi me shoke), kerkojne qe me pare te behet analiza e humbjes. Por, ata nuk jane ne gjendje ta bejne analizen siç duhet, ndryshe nga Luli (jo se eshte me i mire se ata) i cili nuk do ta beje, per te vetmin motiv, se nuk ka kurrajo te thote qe disfata e PD-se eshte sepse populli nuk e do me partine e Sali Qenit.
  Pra kjo eshte arsyja pse PD shkoj ne falimentim total. Ju bej nje krahasim te thjeshte, Komunizmi nuk u rrezua pse populli nuk donte me Ramiz Aline, u rrezua, sepse populli kishte vite qe ishte i pakenaqur nga P.P.SH. dhe politika e saj ne te gjitha aspektet. Ne 1990 u vulos fundi i P.P.SH. dhe i komunizmit, sot me 2017 u vulos fundi i pseudo/demokracise dhe PD-se.

  Reply to this comment
 13. pelivan July 15, 15:05

  epo te kerkosh prap ardhjen e Bishes,qofsh ti qe je o Patozi.Kjo na bind qe dhe ty t’a kane zene heret koken me dere!…

  Tër PD.ja ne kuvend.
  tere llum i Shqiperis.
  Quaj llum ne kete vend,
  cilindo prapa Salis.

  Reply to this comment
 14. Konti Sbalta July 15, 16:04

  Nji Parti qe per 27 vjet te jetes se saj nuk eshte ne gjendje te terheqe ne gjirin e saj njerez te afte per ta drejtuar , atehere ajo parti nuk duhet te egzistoje. Kthimi tek Sali Berisha ,qe eshte njeriu me i perfolur ne historine e pas viteve 90 , ne vendin tone eshte tregus me i qarte i paaftesise te kesaj partije per te drejtuar vendin

  Reply to this comment
 15. Tani July 15, 16:29

  O Patozi, ti tregove qarte qe edhe do por edhe bytha sta mban (se mos iken si Olldashi) prandaj i flet njerezve ta heqim Lulin e pastaj therret Salen: hajdee se do na rrahin..

  Ik or mbushu bythec..

  Reply to this comment
 16. erseKari Fabian Topollaj July 15, 16:29

  UNE JAM AI KESHILLTARI I PD-se NE KESHILLIN BASHKIAK TE VELISE QE PER HATER TE PARTISE NATEN E PARE TE MARTESES JA LASHE GRUAN NE KREVAT BABE SALISE,,,,,Fabian Topollaj

  Reply to this comment
 17. perkthyesi July 15, 16:41

  PD perfundimisht eshte kthyer ne nje shporte karavidhesh! Zaten, keshtu do ngjase, kur te gjithe jane horra, derdimene, cuba, injorante, karrieriste, torollake, hajdute me cizme, ku te gjithe flasin dhe askush nuk degjon! Jemi pa opozite, dhe kjo duhet te na shqetesoje!

  Reply to this comment
 18. lili July 15, 19:03

  parti intelektual, apo besnik zeza?
  Intelektual qe pranuan perdhunimin cdo dite, apo jo!
  Intelektual muti, qe kur zerin nuk e ngriten kunder Njeshit qe i perdhunonte!
  Pfff per intelektual si ju…
  jeni mesuar me shit bythen tek ma i forti,si dje si sot, edhe vetem kur i forti ka ngordh, ku kujtohet se jeni’dicka’!!
  Mjere rinia e juaj ne qofte se vertete ju beson e ju konsideron intelektual!
  Ju jeni ma pak se bythelepires…
  jeni kriminele bile ma shume se Berisha,se po te kishin dale pak ma shume ju intelektualet me i thane stop, ndosht nuk kishte perdhunuar edhe shqiperine..

  Jeni ma pak se mut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*