Fleckenstein kundër PD-së: Nuk e kuptoj qëndrimin e Bashës

July 13, 2016 22:38

Fleckenstein kundër PD-së: Nuk e kuptoj qëndrimin e Bashës

Raportuesi i Shqipërisë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka folur sot në lidhje me refuzimin e propozimit hibrid të BE-së dhe SHBA-ve për reformën në drejtësi nga ana e PD-së.

Eurodeputeti gjerman u është bashkuar qëndrimeve të SHBA-ve dhe BE-së ndaj PD-së për refuzimin e paprecedentë të kompromisit.

Knut Fleckenstein përmes një statusi në rrjetin social Facebook shprehet: “Kam takuar këtë javë disa anëtarë të grupit “Lead Albania”.  Gjatë diskutimit tonë në Parlamentin Europian ata më pyetën: A e kuptoni qëndrimin e Bashës dhe Partisë e Demokratike në lidhje me diskutimet mbi reformën në drejtësi? Përgjigja ime ishte e shkurtër: Më vjen keq, por: JO”.

July 13, 2016 22:38
Komento

2 Komente

  1. Ben July 13, 22:44

    Shume e veshtire per tu kuptuar ne fakt.Por me euro deputete te ketij lloji,nuk ka pse mos te beje gallate PD-ja.

    Reply to this comment
  2. Tani July 14, 08:57

    Po ncar do kuptosh ti more zotri keta kane vrare-vjedhur-etj dhe nuk eshte denuar asnjeri se kane drejtesine qeverine e tyre paralele,ne 97en sali ram berishen e mori persiper ta mbroje doris pack bashkekombesja jote o zotri…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin