Kupa e Shqipërisë, FSHF përcakton datat dhe oraret

January 11, 2019 16:40

Kupa e Shqipërisë, FSHF përcakton datat dhe oraret

Nisja e Kategorisë Superiore është shtyrë dhe ndeshjet e para të futbollit shqiptar do të startojnë me Kupën e Shqipërisë.

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur ta shtyjë me një javë startin e kampionatit duke nisur vitin e ri kalendarik me ndeshjet e Kupës së Republikës.

Të gjitha takimet do të luhen në datën 23 Janar ndërsa kampionati fillon tre ditë më vonë, në datën 26 Janar me ndeshjet si më poshtë:

25.01.2019 18:00 KF Skenderbeu – KF Partizani

26.01.2019 14:00 FK Kukesi – KF Laçi

26.01.2019 17:00 KF Teuta – Flamurtari FC

27.01.2019 14:00 KS Luftëtari – KS Kastrioti

27.01.2019 17:00 KF Tirana – FK Kamza

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi A

Besëlidhja – Skënderbeu

Egnatia – Luftëtari

Kastrioti – Partizani

Vllaznia – Kamza

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi B

Apolonia – Kukësi

Bylis – Laci

Tirana – Flamurtari

Lushnja – Teuta

Të gjitha takimet do të luhen në të njëjtin orar në orën 14:00

l.h/ dita

January 11, 2019 16:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*