Kuqezinjtë në MPJ, marrin pasaportat diplomatike

June 23, 2016 17:55

Kuqezinjtë në MPJ, marrin pasaportat diplomatike

Futbollistët e Kombëtares mbërritën në Ministrinë e Jashtme, ku u pritën nga ministri Ditmir Bushati.

“Shqipëria ka shumë diplomatë, por mendoj se ju jeni shkëlqesitë e vërtetë, për mesazhin që keni përçuar në Evropë dhe më tej”, tha Bushati në fjalën e mbajtur.

Trajneri Xhani De Biazi dhe lojtarët kanë firmosur me radhë dokumentin që u jep atyre mundësinë të pajisen me pasaporta diplomatike.

Ky ishte një premtim i qeverisë pas fitores së Shqipërisë ndaj Rumanisë.

June 23, 2016 17:55
Komento

1 Koment

  1. lili June 24, 08:26

    show mediatike ma idioteske nga nje ministri qe nuk kryen as minimumin e minimum te punes karshi qyetetareve te saj jashte Atdheut nuk ka! MPJ te filloje te kujdeset si duhet per ato mija shqiptare qe nuk munden me marr pashaporten,e qe ishin neper shkallet e stadiumit!
    Turp per sjellen e juaj me mija e mija shqiptare neper bote,tifoze te Kombtares shqiptare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*