Kuqezinjtë e U-21 presin kampionët e Evropës

November 17, 2013 10:57

Kuqezinjtë e U-21 presin kampionët e Evropës

Stadiumi “Ruzhdi Bizhuta” në Elbasan do të jetë skenë e një përballjeje luksi për kombëtaren U-21, e cila do të presë Spanjën, kampione e Evropës. Kundërshtarët janë favoritë të padiskutueshëm, por kuqezinjtë vijnë në sfidën e sotme me moral të ngritur në maksimum, pas fitores së arritur në Hungari, me gola të Shkurtajt e Shalës. Një sukses i papritur, që ndërpreu serinë negative me pesë humbje radhazi dhe tani të gjithë janë më të çliruar psikologjikisht. Për autorin e golit të dytë ndaj Hungarisë, Herolind Shala, përfaqësimi i ngjyrave kuqezi është një emocion më vete, ndërsa qendërmbrojtësi Valentin Gjokaj pret me padurim në ndeshjet e ardhshme, pa menduar gjatë për kombëtaren A. Përpara është sfida me skuadrën dy herë radhazi kampione e Evropës për këtë moshë, e cila regjistron vetëm fitore në pesë ndeshjet e para. Një emocion i jashtëzakonshëm ndaj “La Rojitas” por dhe një detyrim për të evituar një tjetër paraqitje zhgënjyese si ajo e 9 shtatorit në Logrones të Spanjës, edhe pse përballë janë futbollistë që luajnë me Real Madrid apo Barcelonën. Një nga lojtarët kryesorë të kombëtares së 21-vjeçarëve është qendërmbrojtësi Elvis Premçi, i cili shpreson që aktivizimi me kuqezinjtë e vegjël të shërbejë te të gjithë futbollistët që aktivizohen në kampionat për të fituar vëmendjen e duhur edhe nga trajnerët në skuadrat e tyre.

 

 

Grupi 4

Poz. Skuadra    N    F    B    H    Gol. Pikë

1    Spanja     5    5    0    0    20:5 15

2    Austria    4    3    0    1    7:6  9

3    Bosnja     6    2    0    4    9:16 6

3    Hungaria   5    2    0    3    6:7  6

5    Shqipëria  6    1    0    5    4:12 3

 

 

Euro U-21

Shqipëri-Spanjë

Sot, ora 14:00

Stadiumi “Ruzhdi Bizhuta”

Elbasan

 

 

November 17, 2013 10:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?