Kur do largohen dy diplomatët rusë

March 27, 2018 15:52

Kur do largohen dy diplomatët rusë

Aleksey Balashov dhe Vladislav Fhilipov, dy diplomatët rusë për të cilët Ministria e Jashtme mori vendimin për t’i dëbuar nga Shqipëria, duhet të lënë vendin tonë brenda një jave.

I njëjti afat i është dhënë edhe 137 diplomatëve, për të cilët është vendosur e njëjta masë nga 23 vende aleate dhe partnere të NATO-s.

Vendimi për dëbimin e dy diplomatëve si persona të padëshirueshëm u mor në koordinim me partnerët e NATO-s. Ai argumentoi zyrtarisht se, veprimtaria e tyre nuk ka përputhje me statusin e tyre diplomatik.

Vendimi vjen si reagim për helmimin e ish-agjentit të dyfishtë rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Britaninë e Madhe.

s.a/dita

March 27, 2018 15:52
Komento

4 Komente

 1. Te pa "thenat" e .....epokes moderne . March 27, 18:55

  Te gjithe spiunet helmohen .
  Te gjithe spiunet helmonen .
  Te gjithe spiunet helmohen …..
  ………
  ……
  …………………..helmohen…….
  …helmohen …helmohen bashke me …..padronet e
  tyre …usa-n . Ndersa kurrizdalja terez may, te shpall madherine e saj, dordolecin e fundit te epokes arkaike dhe veten, brekelarsen e fundit te monarkeve .

  Reply to this comment
 2. shqipe March 27, 22:55

  Ministria e Jashtme do bente mire, nese ende nuk e ka bere, te dergoje nje mesazh ngushellimi popullit rus per fatkeqesine qe ndodhi ne Kemerovo, ku humben jeten dhjetra qytetare te pafajshem nga zjarri i shkaktur ne nje qender tregtare.

  Reply to this comment
 3. shqip March 28, 18:27

  Mali; nese e ke ironi : vazhohet keshtu : Ti dhe ca te tjere si ty, nuk kane mente e veta, qe te “revoltohen” dhe te bejne ironi ose kercenime per keto tema . Shqiptari me i mire (publik ose”vip”) tek ne, e ka mendjen, si t’i shkerdhei “vorrin” vellait te vet dhe kush mer mente e tyre, eshte ….kopje qe shton vetem numurin, e mostrave……vip

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim