Sot janë sërish miq, dikur rrëfehej për “videon e 21 janarit”

January 21, 2020 00:28

Sot janë sërish miq, dikur rrëfehej për “videon e 21 janarit”

Sot janë sërish miq, por 4 vite më parë, në marsin e 2015 mes Tom Doshit dhe Ramës pati një përplasje të fortë.

Doshi i kujtoi Ramës tratativat me ish-deputetin e LSI, Dritan Prifti para 21 janarit.

Ti ke aluduar për mua për favore personale.

Thuaja grupit parlamentar se çfarë favoresh personale kam kërkuar unë nga ty.

Ti e di shumë mirë se kam katër muaj që nuk komunikoj me ty.

Ti para zgjedhjeve më rrije mua para-mbrapa, ke ardhur në shtëpinë time para 21 janarit dhe i ke thënë Dritan Priftit pasi ke pirë verë ‘Please do it”.

Ndërsa tani nuk denjon me më prit, se pse e more pushtetin dhe nuk ke më nevojë për Tomën”, ka thënë Doshi.

 

d.a. / dita

January 21, 2020 00:28
Komento

18 Komente

 1. nina March 3, 09:22

  TOMA NJE RRUGAC POLITIK QE TE GJITHE E NJOHIN, RAMA BERI MIRE QE PO E ZHDUK NGA POLITIKA , NDRYSHE SHQIPERIA DO SUNDOHET NGA KOKETRASHET,DHE MAFIOZET!!

  Reply to this comment
  • LOVE March 3, 10:17

   nina na nina ooo
   kete vidio kush e do ???
   do tia japim 21 janarit
   te lahen me gjakun e kokepalarit

   prit Nina ,prit ,mos e merr me kaq nxitim
   pse duhet te ike Toma ,pse kaq shpejt xhanem ??
   po aty te rrije ,te hane njeri tjetrin
   Rama nuk zhduk dot asnje nga politika ,as veten e vet
   dhe Tomen e perjashtoi ,por ama kur doli jashte Toma 😛

   Reply to this comment
 2. beni March 3, 09:23

  Per 21 janarin ka plotesisht te drejte dhe esht nje nga qeverite me hipokrite qe mashtroj votuesit e saj sidomos me vendosjen e nje te korruptuari ne krye te parlame ntit e nje hajduti dhe nje qe kerkon te ruaje kapitalet e tija personale nepermjet politikes!

  Reply to this comment
 3. N.VJOSA March 3, 10:10

  Tom (Ko)Doshi,
  Njeri pa Karakter!
  Tani flet si kalamajt, ose si gratë e liga!….
  Asnje vlere nuk kanë keto qe thua tani, o Tom….
  Duket ashiqare qe i thua nga inati se te perjashtuan!…
  Pse nuk i ke thene me perpara keto qe thua tani?…
  Tom, kujdes se po i afrohesh Kafazit…
  Gazetat shkruajne se pak dite me pare je takuar me Djallin, Bacen e Krimit…Babane dhe Nenen e intrigave….
  Ta ka hedhur mire Rrjeten e M e r i m a n g ë s !….

  Reply to this comment
  • navy January 22, 07:44

   Tom Doshi, djali i tij, është në paraburgim! Ekstremisht budalla dhe gjithnjë Edi Rama dhe kriminelë të tjerë. shiko Wikileaks, e gjithë bota e di këtë!
   — Tom Doshi: An SP MP from Shkoder, Doshi, singled out in the Human Rights Report for physically assaulting a journalist in the Sheraton Hotel, was a key figure in financing SP electoral efforts. He is known as the richest MP, with a declared fortune of more than $15 million and is also suspected of trafficking narcotics. Doshi served in the previous parliament as a DP MP, before switching sides to the SP shortly before the election.
   https://wikileaks.org/plusd/cables/09TIRANA552_a.html

   Reply to this comment
 4. ali asllani March 3, 10:13

  haha kurbani i piktorit per Liken e skraparit.. imagjinoni ne median e perditshme cfar permasash ka mare ,po ne prapaskena vetem nji zot e di .sado mundohen ushtaret mediatik te piktorit ta ndryshojne situaten..nji shterngim rradhesh per momentin ..por mbas zgjedhjeve sa do ti shterngoi rradhet piktori..jo pa qellim e tha Toma kete ..sakrificat i bene socjalistat dhe privilegjet po i shijon Meta me zabitet e piktorit..eshte ceshtje kohe te shohim tronditjen e themeleve te qeverise..

  Reply to this comment
  • andromeda March 3, 10:30

   S’e kam parë ndonjëherë Edi Ramën të ketë pasur ndonjë afeksion apo lidhje çfarëdo me Priftin. Përndryshe ky do të kishte përfituar politikisht nga Edi Rama dhe Rilindja. Doshi është lunatik.

   Reply to this comment
 5. Arben March 3, 10:19

  Fajin e ka Saliu..!

  Reply to this comment
 6. padrino March 3, 11:23

  edi rama është dredharak , edhe Dritan priftin, e hëngri në besë, e futi në sher me like florinin për videon e parave që donte likja , e më pas ja drodhi,bëri aleancën e 1prillit, 2013tës, se ndryshe ta ëndërronte për tu bërë kryeministër. për shumë nga këto që thotë tomë doshi , ka të drejtë. Kështu që shumë dumbabistë mavi, që komentojnë ska pse tu vijë inat. Edvini është i drejtë si drapëri ….

  Reply to this comment
 7. gjermani i fundit March 3, 11:40

  Please do it – ka thene”te lutem, me hidh vere” o Tom…Politika nuk ka burreri, se te ishte ashtu do ishte bere me kohe bota.Para se te hyje ne politike or mik duhet te kishe trullosur ca mendjen me libra, se arti i politikes eshte te mos thuash ate qe mendon dhe te mos mendosh ate qe thua. Pastaj, paaaastaj, me mendjen time seç kam nje dyshim, po kerkoni t’ia fusni me lezet babaxhanit nga Skrapari. Jo se eshte burre i mire,e ka qejf dollarin por s’e ka zanat hanxharin o Tome! Ti qenke gjynah, te paska trullosur mendjen paraja e madhe, me dukesh xhol i nje loje qe akoma ndofta s’po e kuptonti dhe s’po e kuptojme as ne, doli Fufi me rrufjan, qe s’po thote asgje… Me shaka e kam o Tome, per 500 mije euro hyjne ne valle zanatçinjte qe e kepusin gjysmen e lekut nga 2 km, nuk mbetej ajo pune per gjytyrymet e gurores me llokume dinamiti. Vallahi, me prishej mendja edhe mua,se ti e ke koken sa nje tepsi, he mo se me shaka e kam, une e kam lene luften qe ne ’44. Fute pak rradaken ne morse or Tome, nuk besoj se Meta eshte i pabese ne pazare. Po ka vjedhur shume eshte zotni burre, se ata qe vjedhin pak jane legena. Ruaju nga miku i ores se fundit, se ai te ben gjemen.

  Reply to this comment
 8. shahiti. March 3, 11:46

  Jane pak gjashteqint mije euro per te vra njanin nga keto derra.Ai koDoshi e heq veten trimi i Jutbines,firiFufi asht masturbuesi pas Zhelefines.Te dy jane veglat e Salari-trap-shpellarit, qe pellet si gomari pas mullarit.Te dy jane vrases,te eger,kontrabandiste,krimi asht burimi i tyne i pasunise,jane ba deputete me votat e marrezise, pasi kane futun milionat ne xhepat e shefave te partise.Kete popull e ka marre mortja qe nuk shef çfare qenefi asht ba kupola,ku bajne glasen korba e sorra dhe i ngjiten prapa krimba e morra.Me i vra gjithe keto derra asht ngritun pazari sepse porositesi asht milonar-hajdut-Salari-trap-shpellari, qi i don dhe i vret te gjithe qi te jete vetem ai i pari, sepse ai asht Drakula-vrastari,qi pi gjakun e çdo sherbyesi dhe te çdo kundershtari.Ketu nuk kane fund felliqesite,per te gjitha keto me mijera njerez jane shahite.Salari-trap-shpellari mos pafte drite, u shofte me te gjithe grabitqaret e gjarperinjte!

  Reply to this comment
 9. Beni March 3, 13:08

  Ta therritish, apo ta presesh mikun ne shtepi, ti qitesh buke perpara, te besh biseda e mbas 3 vjetesh te dalesh ne rruge e ti thueswh tjetrit qe keshtu e keshtu ke thane ne shtepine time, eshte paburrni, bespremje e turpshme. Kam pas nje fare respekti, jo se e njof nga afer, nuk e kam takue kurr, por kjo nuk ndodh ne familje te ndershme, na familje apo burra te beses. Ne se paska ndodhe kjo ne shtepine tende, a e kundershtove? Jo nuk e bere. Tashti quhet tamam bespremje.

  Reply to this comment
 10. Ardenica March 3, 13:14

  keto theniet tani ,pas pejashtimit ,or Tom djali ,jane tamam si ato theniet e femijeve . Kur zemrohen femijet veni i ankohen babaes se vellai apo motra beri kete apo ate. Po mire ,or Tom “burre malsie ” kur e degjove se Rama erdhi ne shtepine tende e tha ato qe ju thoni per 21 janarin ,pse i pranove? pse ishe ne mes te demostruesve ? Pse u pajtove me ato veprimet e gabuara te Rames ? Sigurisht te kane pelqyer si mendimet dhe veprimet per t’u treguar besnik i RAMES ,QE ME TE MARR PUSHTETIN rAMA TE PERFITOJE POSTE MINISTRORE.MADJE EDHE MINISTER I BRENDSHEM …. . A mund t’a thuash se cili ishte qellimi qe donin te te vrisnin si ty dhe ate Mehillin ? Cili ishte interesi i Ilir Mets? A e dinte kete histori deputeti Mehilli? Ne raste se PO.si ka mundesi te heshti per 5 muaj? Si nuk e denoncoi ne parlament kur opozita ka ngritur edhe gjera me qesharake? A do rrinte pa e marr vesh Saliu kete problem ? A do ta mbante brenda barkut kete ndodhi ? Perse duheshin vrare dy deputet nga veriu e jo nje nga veriu e nje nga jugu ,? Cili eshte arsya qe te kishin caktuar ty per t,u vrar? U vra edhe deputeti Xhindi .e cfar u be ? Nje vrim ne uje ? Thuaje emrin e vrasesit qe erdhi e te vuri ne dieni ? Si ka mundesi qe ky vrases me pagese flaku 700-800 mije euro e kurseu koken tende,kur vrasesit me pages te vrasin edhe per 100 euro..?. Cfare heimi duhej kur vrasesi dihej ? Pse nuk u arrestua Vrasesi i porositur ? Kaq indiferent paska qen kryeprokurori.pergjithshem,kryeprokurori i krimeve te renda.,kure skenari u zbulua ? Kjo eshte nje loje e flliqur e kurdisur nga Sali Korbi i zi Berisha. e trunbetuar tani ne prag te zgjedhjeve ……… Populli ,or TOM djali nuk i ha keto gjera! Pastaj ,or TOM,ai hsoku jot ,Mehilli edhe pse u kerkua te behej nje bizede ne nje televizion nuk pranoi… …… ja qe edhe ‘heronjte e heshtur” zbulohen e deshtojne. Zbulohen edhe nga mendja e tyre?

  Reply to this comment
 11. Dielli mbi Korab March 3, 13:19

  Po ku qendron surpriza ne kete hitsori qe e din dhe femijet e kopshtit??
  Toma po vetasgjesohet si burre!!

  Reply to this comment
 12. andi March 3, 16:24

  Mos prisni me shume nga Toma. Nuk eshte nga ndonje fis i Fisshem e me ndonje shkolle, vec te mesmen ka me rregull sa dim, te tjerat me pare i ka marre. Jo se nuk eshte i zgjuar, por kapadailleku se len me ule hunden, kujton se me force e pare bahet gjithecka, iku koha e Sali Serbit qe lehte e nuk te hante, por ta fuste mbas shpine. Tash po duket se gjithecka do jete vertete sipas Ligjit e jo sipas Xhepit. Udha e mbare Tome e thirri mendjes mos u zhyt me thelle me kapadaillekun e nje Dajcasori injorant.

  Reply to this comment
 13. KOZi... January 21, 02:02

  Dhe megjithate sa dijme neve Tom Doshi i vetem mori 13000 vota. Te provoje nje tjeter se zgjedhjet erdhen. gallate

  Reply to this comment
 14. Adih January 21, 03:58

  Rama e ka hedhur principin dhe burrerine prej kohesh, ne koshe te plehrave .Nga njera ane ju lut te ndjerit Prifti ,qe tja ipte vidion dhe mbasi mori pushtetin ,i kthehu bythet si Priftit ,por aq me keq i beshtyti 4 te vraret , viktima te 21 Janarit .Dhe shkaktarin kryesor te 21 Janarit Ilir Meten , nje here beri koalcion dhe heren e dyte na i rrasi President .Eshte turp per ne popullin si tallen keta katovicaret me ne . Turp e faj se bashku per ne kokplaret dele qorre. .Ah moj kasolle , me ke na mblodhe.

  Reply to this comment
 15. Aqifi January 21, 20:40

  pse ka pasur burreri ndonjehere Rema a Rama si e ka emrin..?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim