Kur e rrëmon bajgën…!

July 28, 2016 10:11

Kur e rrëmon bajgën…!

Kryeballisti përsëri e rrëmoi bajgën, i janë mësuar hundët me erën e qelbët të saj dhe s’mund të bëjë dot pa të. Në llapaqenërinë e parë, mori shumë nga ajo “që mbolli”, pështyrjen nga shqiptarët, por duket se nuk e ka mbushur bajgë-hambarin dhe kërkoi të plotësonte boshllëkun.
Në gazetën “TONË”, Dita, pas intervistës së parë një opinionist shprehej që Mehmeti (Shehu) t’i kishte tredhur të gjithë këtë racë.
Unë do i thosha këtij zotnie, mirë bëri që edhe s’i trodhi, ndryshe nuk do të kishim sot këtë pasardhës gërdallë, që u vetë-dëshmua prapë se çfarë rrace ka qenë “balli” i luftës ndaj koteceve. Si pasardhës luftëtari (i spiunuar nga këta palo-balliste dhe i kapur nga gjermanët, i torturuar duke mbetur i gjymtuar gjithë pjesën e jetës së mbetur), unë desha t’i thoja se po luan “me zarar”. Por nuk ja vlen të merresh mbasi, do më bien duart erë hale. Këtej nga ne përdorin një shprehje, M.. i ati, M.. i biri, M.. ai që bëri t’anë. Respekte Dita

 

Letër e nënshkruar,

Ymerli Pogradec….

July 28, 2016 10:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*