Kur historia përsërit vetveten

Redaksia Online July 7, 2013 14:51

Kur historia përsërit vetveten

Në pamje të parë, fotot e mëposhtme duken si një përzierje e fotos bardhezi dhe asaj me ngjyra. Por një vëzhgues i kujdesshëm konstaton se përzierja është mes dy personave që ngjajnë shumë me njëri-tjetrin.

Thonë se historia përsërit vetveten dhe pikërisht ky është principi mbi të cilin janë ndërtuar këto foto ku protagonisti është i “dyfishtë”.

Artisti Marc Ghali ka gjetur ngjashmëritë te njerëz të artit, politikanë apo edhe pjesëtarë të familjeve mbretërore.

Leonardo di Caprio dhe Paul Newman. Aktori 40-vjeçar Di Caprio duket se po ecën në gjurmët e Newman

Leonardo di Caprio dhe Paul Newman. Aktori 40-vjeçar Di Caprio duket se po ecën në gjurmët e Newman

Rihana me ngjyra dhe Diana Ross bardhezi. Këngëtarja ka shijuar në kohën e saj të njëjtin sukses që ka Rihana sot

Rihana me ngjyra dhe Diana Ross bardhezi. Këngëtarja ka shijuar në kohën e saj të njëjtin sukses që ka Rihana sot

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe Malkolm X, një prej avokatëve më të njohur në fushën e të drejtave të njerëzve me ngjyrë në Amerikën e viteve ’50-‘60

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe Malkolm X, një prej avokatëve më të njohur në fushën e të drejtave të njerëzve me ngjyrë në Amerikën e viteve ’50-‘60

Kate Midelton dhe vjehrra e saj, princesha e ndjerë Diana

Kate Midelton dhe vjehrra e saj, princesha e ndjerë Diana

 

 

 

 

Redaksia Online July 7, 2013 14:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*