Kur inaugurohej parku i “7 xhuxhave”, Meta në kamerdare, Rama me rosak

January 12, 2018 15:31

Kur inaugurohej parku i “7 xhuxhave”, Meta në kamerdare, Rama me rosak

 

Sot kanë nisur punimet për prishjen e parkut aktual të lojërave që njihet si “7 xhuxhat” tek rruga e Elbasanit.

Sipas projektit, e gjithë hapësira do të shndërrohet në një kënd modern lojërash për fëmijë dhe çlodhje për më të rriturit.

Ky ishte një nga parqet më të njohura në Tiranë dhe bëri bujë inaugurimi i tij vite më parë, kur Edi Rama ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës dhe Ilir Meta kryeministër.

LSA ka publikuar disa foto të tyre, teksa bashkë me fëmijët i gëzohen lojërave në këtë park.

Meta shfaqet me vajzën e madhe, Borën i ulur në kamerdare, ndërsa Rama i vetëm në një tjetër mjet për fëmijë si rosak.

 

January 12, 2018 15:31
Komento

7 Komente

 1. demo January 12, 16:06

  Rosaku Rama jep cfaqje me bojra,me lojra per FASADE.Thjesht per te bere sikur,..po ben mrekullira.Cfare ndosh me fasadat lajle lule te Rames.Ndertoi rrjetin e kinemave Milenium,,me sakte ndertesat egzistuese i bojatisi,i pushalizi,i skuqi me ndejtese te kuqe dhe ne fund i braktisi,sic braktis nje femije tekanjos lodrat e djeshme.Me keq e beri me kinema Milenium ne Elbasan.Jo vetem e braktisi,por e shkaterroi,ne bashkepunim me kryetarin e Bashkise Qazim Sejdini e zhduku ndertesen e “dashur”.zuri dhe siperfaqen e sheshit para saj dhe ndertoi nje alamet pallati 20 katesh qe i ka zene frymen qytetit te Elbasanit.Neqoftese duhej rrezuar me te drejte pallati i vjerrit te Bashes tek Uji i Ftohte ne Vlore,I PARI DUHET RREZUAR PALLATI I QAZIM SEJDINIT mbi kinema Milenium te Edi Rames.

  Reply to this comment
 2. specialisti January 12, 16:57

  Pse i prishin keto qe jane ndertuar me parate e taksapaguesve ?. Behen lulishte nga bashkia ( si tek uzina Enver), e pas pak vjetesh i japin leje ndertimi per te bere pallate. Te kujtojme theniet e filmit “Ura “, te Pandi Raidhit ” Po me uren c’paten ? “.
  Pune qe i vjen ere e keqe. Po ja marrin frymen Tiranes. Mbjell peme sa te duash jashte Tirane z.Veliaj, por populli jeton ne Tirane dhe po i merret fryma nga ndertimet e larta, ne vend te lulishteve ekzistuese. Nuk eshte e drejte..

  Reply to this comment
 3. Epo kjo pune! January 12, 16:59

  problemi jone eshte mirembajtjaaaaaaa. Bejme gjera te bukura dhe i leme derisa te shnderrohen ne menxyra dhe e vetmja rruge eshte ti shembim. Ai park me ato lodra ishte mrekulli po kush do e mirembaje! Tani duan ta bejne si parqet e pallateve!!! Duhet te kete nje park qyteti ku te kete dhe lojra te vecanta jo vetem stola dhe kolovajse… ja se do e rregulloj luli buzequmshti qe mori leke per pallat lundrues mbi det… kater vjet ai kryetar bashkie, Manhatan e te kaluar manhatanit u be tirana!

  Reply to this comment
 4. info analitike January 12, 18:35

  hahaha shoket po zhgenjehen nga genjeshtrat e lali Erit. Po ua kam thene more shoke qe ai eshte mashtrues dhe ben cdo gje per perfitim personale e te klanit te tij. Mire tu behet frymen le tua marre se e meritoni ngaqe genjeheni me dy karamele e ca butafori. Ju kujtohte garazhi perpara stadiumit Qemal Stafa qe kushtoi 1 milione dollare dhe u prish pak kohe pas inaugurimit ne “pompa magna” nga lali Eri? Kush i pagoi ato para qe u hodhen ne plehra me prishjen e stadiumit te vjeter?

  Reply to this comment
  • KUR DO TE SHOHIM VENDIN ME QEVERI E LIGJE ? January 12, 20:31

   Për infoleshin , vetëm transvsetiti Basha dhe kryebanditi serb i Viçidolit , janë burra të mirë … , të tjerët bëjnë punë vetëm për tu dukur ! Llogjikë prej idjoti , për të nxirë gjitjhëçka , që murrakja e Lulushit , të duket e bardhë . Kafshë që nuk u ngopën as me pasuri të vjedhur dhe as me gjak shqiptarësh të pa fajshëm , Identik , fjalë për fjalë , me taktikën bajate te shefit të tyre , Sali Shpellarit !

   Reply to this comment
   • info analitike January 13, 08:47

    Na mo ti i taktikes cfare ka te pavertete ne ate qe kam shkruar nuk e the! Ore kafshe pylli po mesoni o te gjore te shkruani nje gjysme argumenti qe te mbeshtese pacavuret tuaja se jeni katandisur keq e me keq. Po ktheheni ne shembullin qe evolucioni njererezor ka edhe kthim prapa.

    Reply to this comment
 5. info analitike January 13, 08:49

  Na mo ti i taktikes cfare ka te pavertete ne ate qe kam shkruar nuk e the! Ore kafshe pylli po mesoni o te gjore te shkruani nje gjysme argumenti qe te mbeshtese pacavuret tuaja se jeni katandisur keq e me keq. Po ktheheni ne shembullin qe evolucioni njererezor ka edhe kthim prapa.Kush po i ofron Lulushit miliona euro o gomar e gjysme? E ke pietur veten? Po cfare monstrash jeni more te shkrete!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*