Kur ishim njëherë me shokun Enver (Pjesa e Tretë)

Arben Duka October 6, 2015 13:20

Kur ishim njëherë me shokun Enver (Pjesa e Tretë)

Shqipëri-moj qyqe,
koha ç’të dënoi,
u djegtë në Ferr,
kush të shkatërroi!

Bëre mirë që shkule,
me rrënjë komunizmin,
se ai të zhduku,
analfabetizmin!

Poshtë komunizmi,
që në ballë e vinim,
se ai të bëri,
elektrifikimin!

Poshtë dhe më poshtë,
në hon e greminë,
se falas për ty,
kishte shëndetësinë!

Se qe kaq i poshtër,
fare nuk e dinim,
se falas ta bënte,
të gjithë arsimimin!

Turp të ketë që hapi,
cep më cep spitalet,
dhe malet bashkoi,
për hidroçentralet!

Turp e turp të ketë,
që shokun Sali,
e çkuli nga shpellat,
e bëri njeri!

Turp e turp të ketë,
Enver zabërhani,
me atë ushtri,
që dridhej Ballkani!

S’di si e duruam,
vërtet maskaranë,
që e mbushi vendin,
plot me aropllanë!

Turp e turp të kenë,
gjithë ata zorzopa,
që e mbushën vendin,
me tanke dhe topa!
Neve mjaft i kishim,
pushkë e bajoneta,
Enver faqeziu,
pruri dhe raketa!

Pruri dhe raketa,
armë bashkëkohore,
edhe ca nëndetëse,
me armë bërthamore!

Thonë më në fund
se nga Kina mike,
pruri i paudhi,
bomba atomike!

Ai paska qënë,
një idiot vërtet’,
hapte një minierë,
ngrinte një qytet!

Gjithë Kuksin e vjetër,
e mbyti jeziti,
dhe hap e mbyll sytë,
Kuksin e Ri ngriti!

Turp të ketë vërtet,
turp të ketë-or mik,
se këto të liga,
i bën një armik!

Një armik i madh,
për gjithë Shqipërinë,
mund të ndalojë drogën,
edhe kurvërinë!

Turp-or turp i madh,
përjetë do t’i mbetet,
që i ngriti radhë,
universitetet!

Me studentë e nxënës,
ngriti dy qytete,
dhe një majë thoi,
nuk mori për vete!

Turp të ketë që ngriti,
depo të mëdha,
se nga ato depo,
ende hanë këta!

Me dhjetra tunele,
për ne kish vulosur,
këta shit e vidh,
e s’paskan të sosur!

Turp të ketë vërtet’,
turp të ketë-or mik,
kishte çdo shqiptar,
një automatik!

Bëri të pabëra,
se ishte kokëmushkë,
sot Mimi po mburret,
se do blejë ca pushkë!

Pushkë amerikane,
blen kjo socialiste,
se KALLASHNIKOVI,
është armë komuniste!

Them se këto pushkë,
kot i blen-o xhan,
kur ne i prodhonim,
vetë në Poliçan!

Dhe veç Poliçanit,
në Mjekës-në Gramsh,
por që dot s’shpëtuan,
nga gjithë ky revansh!

Vijon në një ditë tjetër

Arben Duka October 6, 2015 13:20
Komento

33 Komente

 1. Mark .uk October 6, 13:29

  Bejtet tuaja jan me name
  Shkoj e i vjerri ne (zyrhane)wc
  Sa here shkoj atje me dhije
  Me bjen ndermen per zotnin tane.
  Po shko mo spiun i sigurimit se na cmende me idiotizmat tuaja per diktaren.Mos harro se do hapen dosjet o klysh i komunizmit.

  Reply to this comment
  • a n October 6, 15:32

   Pse te cmendi,mor te ifja robt,ku ti kesh…mor spiun i udb mor qeni i sali serbit…c far s te pelqen ne ato qe thote ai,mor pleh…

   Reply to this comment
  • yy le October 6, 15:45

   shko ore ti kokrra e injorantit. se juve maloqeve (te me falin malesoret e ndershem) komunizmi ju mori e ju beri njerez. po s’behet kafsha e mesuar te vrase me pushke me gjalme nga prapa ferres e pastaj te fshihet neper kulla ku jeton bashke me lopen njeri. mire ky qe ka qene servil i sigurimit te shtetit, po i madhi MIGJEN, more , genjente kur pershkruante vargjet me maloqe qe binin ne qytet per kollomboq. O MARK UK “MOS E SHKEL HEU TE SHITOFTE ZANA”. po s’u bekeni njerez juve kokrrat e kurves qe ja shkerdhuet nenen shqiperise per aq vjet po vazhdoni njelloj edhe keto 30 vjetet e fundit. po mire more kokrra e bythqimit na trego njehere c’lidhje ka te qenit e ketij qe shkruan servil i komunizmit, me vertetsine apo jovertetsine e atyre qe thote ky. le qe ku i pe ti fabrikat, se duhet te kesh tru me i pa e me i mbajte, korse sorrollopi jot nuk diti as ti vjedhe si duhet e i la si kufoma te shqyera nga hienat (se ujqit jane me sistematik). pa na thuaj njeher ne c’gjendje ishte yt gjysh para se te vinte komunizmi ne shqiperi. regres ndoshta solli vertet komunizmi por per cekine per hungarine rumanine e gjermanine lindore, ndersa per vendin e mjeruar qe quhej shqiperi ku femijet vdisnin nga malarja, burrat ishin anaflabete sherbetore e grate skllave solli edhe perparim, pavarsisht se sorrollopi yt dhe i pocaqive qe erdhen ne pushtet nuk diten qe mbi ato baza te krijonin shtet demokratik e kapitalist. shko shko kokrra e legenit ne Prage dhe plasi syte te shikosh si autobuset fizarmonike i thonin ne qytet, te kohes se komunizmit jane ende ne funksion. le qe ku dini juve per juve arritja me e madhe qe zbritja ne bathore.

   Reply to this comment
  • Fuck Mark uk, Coeur & LOVE October 6, 20:30

   Mark uk! Po ti c’pate or’ty mbyllte? C’te pickoi keshtu? Apo mos valle te “KAPIN DHIMBJET E BYTHES” kur te kujtojne rregjimin e Enverit? Mor birbollan shpellash e rrotkar’i Saliut, shko laj morrat e internimit se BYTHES TENDE TE SHQYER NE BURGJET KOMUNISTE, sado te vjellesh vrere e te bertasesh per ate sistem, KURRE S’JA KTHEN VIRGJERINE…… F U C K Y O U

   Reply to this comment
 2. nje lexues normal October 6, 13:48

  Jane te gjitha te verteta , more Mark ukleshi , nuk ka genjyer per asnje gje . Arben Dukes ti , t’ja ruash lart e poshte e poshte e lart . Jane te gjitha mrekullite e asaj kohe , qe sot duken utopira dhe qe demokracia e pordhes , as per nje mije vjet nuk i ben dot .

  Reply to this comment
  • Partizani October 6, 14:19

   O Mark shpellari!
   Kur te hapen dosjet aty do gjesh emrin tend o kelysh serbi se ne komunistet e kuadrot nuk kishim nevoje te spiunonim se i kishim te gjitha te mirat!!!
   Sa te hapen DOSJET dhe do shikoni se sa prej jush do HANE KOKAT duke u HAKMARRE ndaj njeri tjetrit!!!
   U shofshi te tere,o RRACE MUTI!!!
   Me dhite je rritur,o kafgshe dhe aq tru do keshQQQ
   Kur lexon vjershat e Arbenit,kujdes se ne vend te grisesh letren do ngjyesh gishtin atje poshte dhe do ta lepish me nge!!!

   Reply to this comment
 3. Shahisti October 6, 13:55

  O Arben Zyko Kamberi, tashti po e tejkalon edhe vetvehten. Po si mo si, solli nga Kina bomben atomike? Hahaha, ne cfare endrre e ke pare kete thagme or rrote? Jo per gje po jam kurioz te di ku eshte ajo bomba apo ato bombat tani. Pastaj ajo ushtria qe bente Ballkanin te dridhej eshte perle e vertete. Po ti e ke mire se asaj ushtrise qe thua ti i vinte era pordhe, se qysh se ngrihej ne mengjez hante nje gavete fasule. Pastaj ti si komunisto-ateist si ka mundesi qe beson ne Ferr? O Zyko, mblidh mendjen o i gjore se cdo dite qe kalon e ben me te qarte qe ke rrjedhur fare dhe nuk duron dot pa leshuar gazra cdo dite.

  Te kam thene qe ne Martanesh kane filluar pergatitjet per te ndertuar Qytetin Enver? Shko atje se me siguri do te te zgjedhin Kryetar Bashkie, po mos i thuaj Edvin Palles se mos e ze zilia dhe te ve per konkurent Fugen.

  Reply to this comment
  • b.kanani October 6, 17:10

   Ke vene pseudonim te bukur o {shahisti} por qenke fare i vogel dhe nuk paske kuptuar fare nga ato qe thuhen,ma merre mendja do jesh nga ata analfabetet funksional qe e thone llafin por nuk ja dine kuptimin.Ore koke tule po mire me thuaje cfar beri enveri per 40 vjet dhe cfar ka bere ky saliu yt keto 25 vjet ore di te gjykosh apo je fare injorant,ik ik mblidh mizat se te kane ikur nga kosherja.

   Reply to this comment
   • Shahisti October 6, 19:33

    Para se te te pergjigjem sic e meriton zotrote, jam kurioz te di ku e pe or rrote qe Saliu qenka i imi dhe une jam salist? Jo per gje, po une mendoj se Saliu s’eshte gje tjeter vecse vazhdimi i Enverizmit me njerez te tjere dhe ne rrethana te tjera, kur Enverizmi nuk mund te mbijetonte me se ishte diskredituar komplet. E mban mend popullin e Tiranes kur ia pshurren shtatoren? Dhe po te mos kish pasur Enver, nuk do te kish pasur as Sali.

    Reply to this comment
 4. Sallakja October 6, 14:08

  Enveriste une kurre s’kam qene
  As kur qe Enveri gjalle…..
  ………….
  Mendon ti kish lindur burre
  Ti dilte para Enverit ?
  ………….
  Po s’rrezohet Enver mali
  Nga ato porhet e tua.
  …………
  Une jam fare i pa anshem
  Rob i fjales dhe i nderit.

  O Arben Duka !
  Je apo nuk je Enveriste ? Kohe te veshtira Arben,
  nuk po e gjen dot veten.

  Reply to this comment
 5. intelektuali October 6, 14:14

  ARBEN DUKA POET BEJTEXHI ENVERISTI
  PO HARROVE MAVRI BUKEN PREJ MISRI?
  PO SKAMJEN E TOLLONAT PREJ SADISTI
  QE CUAN TEK EKSODI PREJ APOKALIPSI?

  Reply to this comment
 6. feniks October 6, 14:26

  @shahisti,intelektu-HALE,sallakja!
  Je i njejti,o mavri me…MUT,por pervec sharjeve e shpifjeve nuki di te besh asgje tjeter ti!!!
  Nuk presim qe ti MORRACAK BURGAXHI te lavderosh ENVER HOXHEN,por se paku na trego ndonje gje me te mire qe kane bere keta KAPITALISTET e tu se ENVERI???
  Na numero te VRARET,DROGAXHINJTE,VRASESIT,te NGUKUARIT nga Gjakmarrja,te PA PUNET,LYPSAT,PROSTITUTAST,KANCEROZET etj!!!
  Nuk behen CUNA me allatet e botes,por me tuajat!

  Reply to this comment
  • Sallakja October 6, 15:34

   …….nuk presim qe ti morracak burgaxhi……
   Ore feniks,ore mavri, po une te dija djale te mencur !
   Po c’thua more bylmez ? C’domethene burgaxhi ?
   Mandela e kaloi jeten ne burg, c’te bejme, ti themi :
   Ai burgaxhiu, sikur nuk shkon, apo jo ?
   Mbase je i ri e nuk i di bemat e serial killerit enver hoxha,
   por nuk eshte nevoja te kerkoshe shume, boll te shohesh
   ne youtube anijet shqiptare qe vene drejte Italise ne ne vitin 1991
   Ne ato anije eshte komunizmi dhe Enveri bashke.
   Keta qe erdhen mbrapa jane dhurate e atij sistemi.
   Pa u bere gjyqi komunizmit nuk ka te ardhme Shqiperia.

   shenim:
   Mandela, Nelson Mandela nuk eshte Shqiptar.

   Reply to this comment
  • Shahisti October 6, 16:04

   feniks, or proletar pordhaman, une nuk jam as intelektuali, as sallakja, une jam shahisti dhe po te perseris nje pyetje te thjeshte: Di gje ti ku e kishte futur bomben atomike Enveri se ky bejtexhiu na cuditi me shume se cdo here tjeter sot.

   Reply to this comment
 7. shqiptar sharri. October 6, 14:43

  Arben DUKA te lumt dora dhe shendeti or mik.
  Kurse intelektuali dhe ca te qer ma larte,jan horra dhe nuk din se cfar bvejn.pranda ju them atyre por dhe ZOTIT FALI ORE ZOTI I MADH SE NUK DIN CFAR BEJN E CFAR THON!!
  Une,jam kan nja dy muj ushtar ne ish jugosllavi,dhe kam qen ma sherbim ne serbi,pra ne qytezen qe deri ne vitin 1885,kan qen shqiptaret pra rrethi i nishit.
  Por,po dal tek ajo qe disa po thon se ajo ushtri hante fasule dhe bente pordhen.
  Po,edhe ne hanim fasule ne ish jugosllavi,jo vetem ushtria juaj.Ama nji dicka qeter ktu dua te them.Sa,kesh ushtar nji muj e gjysem ne msime dhe trenime apo ushtrime,dhe xhdo 3 dite kishim raste te gjoja luftes,-UZBUNA i thonin,krejt kohen ne neper malet e nishit dhe te leskocit e aleksinacit,LUFTONIM KUNDER USHTRIS SHQIPTARE DHE ARMIKUT SHQIPERI,pra ju te menderosur sic jeni te nji mendje me inelektualin jen vetem njerez qe per te hujte keni mendue dhe me ta keni bashkepunue prandaj keni qen dhe te denuar dhe mir jua ka bere ai sistem dhe ajo shqipri.Pra,asaj ushtrie qe ju e shani,e denigroni e sabotoni,e keni shkatrue sot dhe sot luan pallen me ushtrin e sodit ARBEN GJALI,ai e bene me sarkazem se shpirti i dhemb sic me dhemb dhe mua,ngase ju skeni ma as ushtri dhe as polici,juve sot dhe maqedonia e mali i zi,ju marrin per nji ore,por se natoja eshte aty,dhe kta shtete rin pak urte,por me ardhe deri te perplasja mes shqiptarve dhe ktyre kojshive sllave,dine se as :NATOJA E AS DITA,nuk dota krise asnji plumb qe me na mbrojte nga sllavet kete dine ju te paditur dhe servilet e te hujve.

  Reply to this comment
 8. lato October 6, 15:18

  Shkollat i kishte per llumin e proletariatit,nuk i kishte per ata qe bene Kongresin e Manastirit.Mjeksine e kishte per bishen e Vucidolit,;ushtrine nuk e kishte per ata qe mbrojten pavarsine e Vlores.Nipat e Isa Boletinit i pushkatoi,nipat e Ismail Qemalit i internoi…I ndjeri Hysen Zaloshnja,beu i Skraparit mblodhi qent e sallhanes se Beratit dhe ja dergoi Kadri Hasbiut per zagare lepuri.-Merri,se keshtu i doni ju!Keta jane me biografi te mire! Qent e sallhaneve po ja pshurrin varrin!

  Reply to this comment
 9. Deti Jon October 6, 15:22

  O të zgjuarit e demokracisë, o maskarenj e matrapazë, ju që pini gjak njeriu në emër të pseudodemokracisë, ju qê mendoni vetëm për pasuri!
  Vezën dhe veprat e ENVERIT nuk i bën dot askush nga këta lamashërit e qeverive të post komunizmit.
  RROFT SA MALET VEPRA DHE EMRI I ENVER HOXHËS.

  Reply to this comment
 10. Mark .uk October 6, 15:31

  Partizan: More shoku sekretar partie fshati me kater klas pse fyeni.Komunistet ishin njerzit ma te degjeneruarit.Ju ndoshta ju kan futur ne parti nese ke pas ndonje femer te mire ne shtepi,sa me te heq sysh sa sekretari te kaloj caste qefi.More rrac e ndyr cfar te mirash kishim ne Komunizem.Te ishte rregjim i mire nuk do binte ne gjith boten me dhune o i shkerdhyr ne te gjitha vrimat.

  Reply to this comment
  • yy le October 6, 16:02

   epo soji e sorrollopi jot nuk eshte mesuar te ece ne rruge e te shkoje ne shkolle, as te ndricohet nga drita elektrike as te kurohet ne spital nga mjeke se vdes si qeni neper shpella. pa na thuaj pak si ishte shqiperia perpara se te vinte komunizmi, pa na e pershkruaj pak te te degjojme ne menyre qe te kuptojme sa mbrapa e paskan cuar shqiperine 60 vjet komunizem, kundrejt 500 vjeteve perparim osman e andollak kundrejt 500 vjetve mocale e varferi kundrejt 500 vjeteve injorance e prapambetje. ndaj mblidhni mendjen

   Reply to this comment
 11. petraq October 6, 15:38

  arben duka ka shkruar realitetin.ai me enverin nen kupton punen e sakrifikicat e popullit shqiptar ne kohen e diktatures per te ndertuar dhe mbrojtur shqiperine.mos beni krahasimet me shqiperine mbas vrasjes se mehmet shehut se ajo kohe e ramiz alise si tradhetar dhe agjent i diaspores reakcionare shqiptare me arshi pipen e te tjere sabotoi qellimisht per te bere popullin te pa kenaqur qe reakcioni te merte pushtetin dhe e realizoi.por une them qe te nderosh enverin per vepren madheshtore qe ka bere nuk do te thote qe te permbysim demokracine.sistemet ndryshojne sipas periudhave.vet enveri ishte dakord te lidheshim me gjermanine ne vitet 80 por ishte i senmure dhe tradhetari ramiz alia nuk pranoi se ne fuqi do ishte prap populli dhe jo reakcionaret kok gdhe e analfabete qde muaren pushtetin dhe e shkaterruan shqiperine por ne fuqi do ishin bijt e popullit.por shpresa eshte qeveria rama meta dhe do te vije dita qe enverin ta nderojme te gjithe bashke.

  Reply to this comment
 12. LOVE October 6, 15:44

  uuuuuuuuuuuuaaaaaaa
  sa qenka lodhur xhaxhi envorr ,sa qenka lodhur …perbindesh paska qene
  vete i beri te gjitha …..
  aropllane po ,pervec birose asnje nuk e pa aropllanin
  po dhe kendim mesuan ,se do mateshin me hijen e kazmes…do i benin malet fusha
  tanke ,topa e bunkere ,nga 1 per cdo dere …luftuan shqiptarin per 50 vjet
  pervec kesaj armatosi dhe gjithe mafjen ,punonin skllevrit dhe arkat me arme i blinte Cosa Nostra per ca pak dollare ,qe po ushqejne dhe sot brezin e tyre Vjenes
  vodhi ca nendetese ne fakt , arme berthamore kishit fasulet juve
  raketat po …kur bota bente luften e yjeve ..ju me raketat benit luften e kllasave
  me pishtare zbulonit armikun …armikun shqiptar
  universitetet radhe ?? po a nuk ishte vetem ai “enferr hoxha ” ??
  te gjithe tezen e diplomes e kishin mbi “marksizem – leninizmin ”
  ne te gjitha i kishim ,fanar ndricues ishim
  po nuk e di pse mbaroi , se di pse moren nga syte kembet nga mrekullia enferriste
  do ma spjegoje ndonje dite tjeter oficeri i konvertuar ne llogjexhi ,per ca torollake qe
  ende u ka ngele pushka e zborit ne shtepi …pushke prej druri

  ah ,se mos harroj shoku Sali mbaroi shkelqyeshem shkollen per mjekesi
  shkelqeu si komunist , dhe ne zbor po ju con juve te Policanit
  ju me draper e cekan leshko lindet si leshko jetuat dhe rilindiot do ikni nga kjo dynja
  …..beni shyqyr qe erdhi Saliu ….dhe shtrengoni radhet …po vjen perseri 😛 😛

  Reply to this comment
  • shqipe October 6, 17:24

   E dini qysh me thoshte gjyshja mue?, – O Love,o Love,eeeee… A,c’me ha mun prap! –

   Reply to this comment
   • LOVE October 6, 17:52

    Shqip ,
    kam pershtypjen se te ka mbylle ajo koperativistja e biografise ne wc dhe shkruan vec per mmmmm…eten
    aty ku jeton eshte vend i madh , i marrin ne mbrojte buuuurat si ty
    kerko ndihme 😛 😛 ……..

    Reply to this comment
 13. yy le October 6, 16:09

  po s’kish nevoje te lodhej enveri se lodheshit ju te cilet enveri i gjeti gomere dhe me thene te drejten me dhune i coi nje stad me lart ne procesin e evokucionit, dmth i beri majmune, ne kohen e saliut procesi i evolucionit mbeti ne stanjacion se juve majmunet i benit pune salit dhe ju la ne gjendjen qe jeni pra MAJMUNE dhe si te tille silleni e arsyetoni. me e bukura eshte qe xhaxhi saliu ju ka infektuar me semundjen e peshtyrjes se vehtes dhe gjeja me e peshtire ne bote ju duket e shkuara juaj. fenomen interesant si mund te arrije njeriu te urreje vehten

  Reply to this comment
 14. yy le October 6, 16:18

  ndaj lereni enverin se sa qe gjalle ju dhe tere soji juaj qe tani fryheni si kaposhi maje plehut, ose ishit fshehur neper ferra ose i lanit bolet e i kendonit kenge me cifteli marrsh enver nga ditet tona (kjo ishte e vertete se e meritonte te merrte nga dite e pavlera te kallepit tuaj). te njejten gje benin dhe ata qe gjoja ishin kundershtare politike e organizonin gjoja banda te cilat sa vinin i gjenin pergjithsisht koqet ne bige. ndaj lerini keto pordhe pas pilafit se nuk i ha me njeri (ne fakt ne shqiperi njerezit normale nuk i kane ngrene asnjehere po ce do se aspektet patologjike te demokracise jane edhe tirania e shumicave qe ne shqiperi perbehen nga majmune). ikni ikni i kendoni ndonje kenge me cifteli xhaxhit, se ne shqiperi as te persekutuar politike te mirfillte nuk kishte, vec po te zeme si te tille te denuarit per krime ordinere, te cilet sot kane dale gjoja si te persekutuar e te cilet i perdor saliu sa i desh qefjfi si mish per top e pastaj ua fyti aty ku nuk bie dielli, prova e provuar kjo se cfare intelektualesh kundershtare politike ishin keta gjoja te persekutuar. dhe qe ta mbyllim se sh e zgjatem, puna nuk eshte a qe i mire a jo enveri a qe i mire a jo komunizmi. po cfare do te ishte me vlere te ruhet e cfare jo

  Reply to this comment
 15. E po kjo pune! October 6, 16:25

  Diktature ishte, e thoshte vete, por ama kufirin tek thana greko-serbit.

  Reply to this comment
 16. Rita October 6, 17:21

  Komentorit LOVE i dergoj urimet me te üerzermerta !!!Me njerez menskine e te marre si A Doka eshte mire te nos i marresh serjozisht ,dhe pergjigja e juaj eshte e goditur ,me humor e cfare te them tjeter ?? I keni thene te gjitha !!!

  Reply to this comment
 17. SS October 6, 18:16

  Jo moj zonja Rita te maret i kemi sot nuk i kishim dije Keshtu eshte kurr bie ne dashuri me me shkrimin e par qe sdallon dot te marret Njerzit emir i vlereson koka jo bishti

  Reply to this comment
 18. shqipe October 6, 19:01

  Te lumte O Ben Duka! Sot,me shume se kurre ke shkelqyer ne vertetesin,thenur ne vargje plot humor dhe sarkazem njehershi,bravo,t’a kam ziline… Gjithesesi,je i lutur t’i zesh hundet me gishta per sa here t’i shohesh, (jo t’i lexosh ), Keta,murat,(Me falni),Market,Derhanet… e mender ca e ca te tjere… Une po e vazgoj mendimin tend pak,me bunkeret,kete fatkeqsi tjeter qe na la diktatori,packa se sot, shume njerz te mjere strehohen atje!

  FATKEQSI

  Shtateqind mije familje,
  Shtateqind mije bunker!
  Na takonte seicilit
  nga nje per cdo dere!…

  O Zot, mos ardhte
  kurre nje luft’ e re
  Se do shuhej bota
  Do shpetonim ne!…

  Reply to this comment
 19. osman murati October 7, 11:33

  ARBEN DUKA , ESHTE DHE DO TE MBETET I PA HARRUAR NE HUMORIN QE PO I BEN RREGJIMIT TE SOTEM, SI POET. AI SHKRUAN ATE QE NDJEN, ATE QE PREK ME SHQYSA , NUK PO BEN RROMANE FANTASTIKE. HUMORI ESHTE GJITHNJI THERES PER ATO QE NDJEHEN FAJTORE DHE U DJEG MIZA NEN KESULE. PRANDAJ QE SOT LLUMI I ASAJ KOHE KA MARRE FRENATE PUSHTETIT LE TE GEZOJE SE NJI FERR I ZI DO TI PRESI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*