Edhe një kat në vilën Berisha

May 16, 2014 11:49

Edhe një kat në vilën Berisha

Foto që nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, demonstroi gjatë fjalës së tij ne seancën e sotme parlamentare, për ligjin e ri për legalizimet.

Në kohën që në parlament diskutohej dhe votohej ky ligj, në vilën e vajzës së ish kryeministrit Berisha, në Gjirin e Lalzit, hidhej shpejt e shpejt edhe një kat tjetër banimi.

 

 

vila 2

5

May 16, 2014 11:49
Komento

28 Komente

 1. psy May 15, 15:50

  monster !

  Reply to this comment
  • Pse jo ? May 15, 22:04

   Sa per frike se mos e besdis qeveria e Ed palles, kjo kuçedra e shkaterron gjithe Shqiperine ! Nente muaj mos-qeversijes ri-Linda-se lene te kuptohet se Edi e banda e tij e neo-bllokmeno-sigurimsave e kane mendjen te vjedhin me keq se familja e viçidolit! Te gjithe maskaranjet e politikes shqipetare, te djathte e te majte, meritojne shpronesim dhe denim per vdhjejet dhe krimet qe kane bere! Po kush do e beje nje popull i ngordhur qe mban per intelektuale te “medhenje” njerez si Artan Hoxha e Frrok Çupi??

   Reply to this comment
 2. shqiptari May 15, 15:55

  serbia eshte e forte

  Reply to this comment
 3. adi May 15, 16:06

  o Zot cfare fytyre

  Reply to this comment
 4. Alku May 15, 16:11

  Saliu ne version grua, fytyre djegura..

  Reply to this comment
 5. shqipja May 15, 16:18

  keta jane te vdekur e te pakallur ne dhe.
  do ti leme te na terheqin apo te na helmojne?

  Reply to this comment
 6. iriu May 15, 16:35

  Shimpazea nuk e njeh shetin !!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. A. May 15, 16:46

  Eshte e vertete qe Berishajt jane nje detashment mafjoz KRIMINAL shume i fuqishem dhe duhen burgosur ose egzekutuar se jo vetem qe kane vjedhur,tradhetur dhe vrare por se dhe po perdhosin edhe viktimat e tyre.Nje nga shkaqet qe mafia berishiane ka mbijetuar kaq gjate eshte dhe te impotenca proverbiale e keture Duaullant Pallave.

  Kam patur ne fare respekti per kete librazhidiot por fotografia e tij e Spanje ne nje kohe qe po mberthehej gjyqtari Qin Qini per nje udhetim ne Mynih ishte shume poshtruese per ne 1 000 000 votuesit e 23 qershorit.

  Edhe ballafaqimi dje me Flamur Noken per drogen ishte me shume budallallek.I vetmi sektor qe po punon maksimalisht dhe duhet mbeshtetur fuqimisht eshte policia e shtetit dhe dyshja-Tahiri -Didi.

  Lind pyetja ; Pse duhet te jape llogari Daullant Palla publikisht para supergjytyrimit Flamur Nokia.

  Valle jane kaq idiote kete Dullantet tane sa presin Lule nga opozita dhe dalin e diskreitohen publikisht.

  Perse Taullanti nuk i permbahet shprehjes se tij qe Opozita te beje denoncimet ne prokurori dhe kaq….

  E perseris me force edhe nje here : Opozita te beje denoncimet ne prokurori dhe kaq….

  Pse duhet fituesi i 23 qershorit Balla te lejoji poshtrimin nga humbesi kriminel bash-berish-noka ???

  Perse daullanti meret me katin e Argites dhe nuk merret me krimet e te jatit ??

  Perse Daullanti dhe shoket e tij nuk e akuzojne te pandehurin Berishe per krimet e tij si me poshte :

  Pse duhet arrestuar ose egzekutuar Berisha ?

  1-TRADHETIA

  Sepse ardhja e tij në politikë ne 1990-1992 përmes një bordi të fuqishëm serbo-kosovara amerikan e bënë atë fillimisht të fuqishëm, për aq kohë sa ishte e domosdoshme, por edhe jashtëzakonisht të bindur. Nëse duhet të fillojë ndonjëherë gjykimi i tij, mendimi im është se nuk duhet të ketë pikënisje vrasjet, mashtrimet, vjedhjet e jashtëzakonshme, hedhjen e Shqipërisë në greminë njerëzore, ekonomike e politike; por hapi i parë duhet të jetë pikërisht kjo: ardhja e tij në politikë përmes bordit serb, vasaliteti i tij ndaj këtij bordi; përçudnimi i çështjes kombëtare shqiptare deri në zvetënim; ndasia e krijuar përmes tij, sipas një studimi të qartë beogradas, mes forcave çlirimtare dhe njerëzve të zakonshëm, mbështetja deri në një urdhër të dytë të klasës titiste e udbashe në Kosovë e në vise, të cilët filluan të bëhen zotër të shtëpisë ku e shumta mund të ishin pjesëz; ri-ardhja e tij në pushtet përmes klanit të Fazlliçëve, që nuk ishte asgjë tjetër veçse paraqitja e dytë e forcës udbashe në politikën shqiptare; tentimi për të përçarë forcat çlirimtare gjatë luftës, kur njerëzit e tij, shpesh herë të organizuar nga Azem Hajdari i bënin pritë njerëzve të UÇK-së,vrasja në pritë, nga njerëz afër tij, e anëtarit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Ilir Konushevcit, “Mërgimi” dhe mjekut Malaj, në maj 1998, e deri tek organizimi i grushtit të shtetit në shtator të vitit 1998, në të njëjtën kohë kur kishte filluar ofensiva e forcave serbe në zonën operative të Dukagjinit.

  2-VRASJE HITLERIANE

  Gërdeci është “Made in Berisha“. Të tjerët janë vetëm garnitura rreth saj. Të cilët heshtën, dhe për këtë heshtje u shpërblyen, së bashku me faktin se kishin qenë pjesë ndihmëse e saj. Gërdeci është momenti kur “gjaku nuk lahet nga duart e tij” si tek Ledi Makbeth. Gërdeci është çasti i shndërrimit të tij nga gjysmë mizor në një mizori të plotë, njerëzore e politike, kur loja bëhet makabër, kur ndjenjat e njerëzve blihen me thasë mielli, kur vuajtja shfrytëzohet si në lashtësi, dhe, kur më pas, çnjerëzisht mburresh si i ke vrarë, i ke ushqyer e përsëri të kanë votuar. Asnjëherë egërsia politike e ligësia njerëzore nuk kanë pasur një marramendje të tillë sa në Gërdec, para shpërthimit e sidomos pas tij. Dokumentet, që u bënë të njohura më pas në një emision TV, dëshmuan se Berisha dinte gjithçka. E vetmja gjë që “nuk dinte“ kishte qenë baxhanaku i tij i ndjerë, i dërguar nga padroni, si dërgoheshin dikur ruajtësit e skllevërve. Sepse Berishët e shndërruan Gërdecin në geto skllevërish, ku punonin edhe fëmijët nën kërcënimin e barutit, ku eksperimentohej me jetën e njerëzve.. dhe askush nuk u dënua për këtë akt skllavërie. Buzëqeshja e Delijorgjit në pragun e gjykimit dhe telefonata e gjatë me Shkëlzen Berishën, janë akti i fundit i përtalljes makabre me jetët e njerëzve. Gërdeci është turpi më i madh i një qeverie, dhe njëkohësisht është krimi pa ndëshkim. Ata që u dënuan përkohësisht janë peshqit që lëviznin nëpër rrjetën e skllavërisë, skllavopronarët mbetën të lirë…. Qoftë edhe për rivendosjen e skllavopronarisë, Berisha duhet gjykuar, e për më tepër kjo ishte vendosur nga njerëzit e tij dhe nën bekimin e Familjes.

  3-VRASJE SATANIKE

  Por nëse Gërdecin Berisha e ndan me pjesët e tjera të Familjes, 21 janarin e ka të gjithin për vete, duke i lënë pjesën që i takon birit të tij ideologjik, hijes dhe turpit të nesërm të tij, Bashës. Në ngjarjet e 21 janarit Berisha duhet gjykuar për organizimin dhe urdhërimin e vrasjeve, për dhunën ndaj protestuesve dhe arrestimet e paligjshme; për fshehjen e provave nga serveri i Kryeministrisë që u fshinë që asaj nate me urdhrin e tij; për përgatitjen dhe vënien në zbatim të një skenari mashtrimi për rrjedhën e ngjarjeve; për akuzën false të grushtit të shtetit, për sulmet ndaj Presidentit të Republikës dhe të tjerëve; për marrjen në mbrojtje të ushtarakëve që bënë krimin; për pengimin e urdhrit të Prokurorit të Përgjithshëm në ndalimin e disa drejtuesve të Gardës, për fshehjen e provave të nesërmen e krimit, për të dhëna të rreme për makina me armë që prisnin tek një rrugë e Tiranës, çadra pistoletë, etj, duke përgatitur edhe dëshmitarë të rremë, siç ishte një mjek i spitalit ushtarak.

  Berisha vrau jo sepse kishte frikë, sepse e dinte se masa e njerëzve që po vinte ndaj tij nuk ishte si turmat e shtatorit 1998; ai vrau për të vendosur frikën, jo vetëm asaj dite, por edhe më pas. Ai, duke vrarë 4 vetë, kur gjithçka ishte në përfundim, jashtë çdo ligji e rregulli, vrau aktin e lirisë së njerëzve për të protestuar, shpresën e tyre se mund të jesh i lirë të dalësh në rrugë, ashtu si kishte qenë rruga gjithnjë arma e Berishës. Askush nuk e kishte vrarë atë e njerëzit e tij gjatë protestave (të mos i futemi 2 prillit në Shkodër, se nuk i del mirë).

  Berisha vrau , sepse veç dëshirës së tij për pushtet, një bord më i fuqishëm nga ai, pikërisht bordi , i cili që nga emigracioni në Amerikë i kishte dhënë urdhër të ndërpriste shtatorin e vitit 1998; kërkonte në janar 2011 përgjakjen e vendit, pasi në trevat shqiptare do të ndodhnin ngjarje madhore…dhe historia duhej përsëritur.

  ZOTI DAULLANT PALLA

  VOTUESIT TE DHANE VOTE JO PER POZA NE KOPESHTIN E KARGITES SE JU FRY NJE KAT SE JU TE FRYRE E KENI TE GJITHE.

  I KE MARRE VOTAT PER TE PERPLASUR NE BURG BANDEN 2B DHE KA QINDRA MENYRA TA REALIZONI POR JU PELQEN ME SHUME TA KKRUANI ME KARGITEN SE NUK KENI BYTHE TI DILNI HASMIT PERBALLE QE DHE PARLAMENT KU KENI 85 VOTA RRINI I PULASTRENE LIBRAZHDI.

  PA RESPEKT NJE ISH PERKRAHES I JUAJI…TURP QE PO TRADHETONI ATE POPULL QE JU BESOI PARA NJE VITI DUKE JU TALLUR NJE HANDIKAPAT SI NOKA I FLAMOSUR.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 15, 21:24

   Në një mendje me komentin e “A.”? Ka ikur koha e marjes me katet e argitës? Duhet marë me “shumëkatëshin kriminal” që ka instaluar sali shpellar berisha në shqiperi. Kati i argitës eshtë shumë i vogël kur ka punë aq te medha për te bërë për demontimin dhe shkaterrimin e mafias e cila po e mbyt shoqërinë shqiptare. Duhen aksione konkrete jo foto alla taulant !? Fotot nuk duhet të anashkalojnë apo të mjegullojnë ligjin,prangat dhe burgun për fajtorët?

   Reply to this comment
  • inf May 16, 14:24

   komenti A SHUME I QARTE BRAVO

   Reply to this comment
 8. mentari May 15, 16:49

  perbindesh

  Reply to this comment
 9. poshte saliu May 15, 17:06

  O depumu;;;t socialist ,o skllever te saliserbogrekut, o mbyllni gojat; o veproni dhe votuesit mos i merrni per bageti, dhe boll e luajtet rolin e k/mashtruesit.

  Reply to this comment
 10. Albani May 15, 17:34

  Jan familja me e mire ne shqiperi,pse jau keni zili? Nese e kan shekel ligjin,le te veproj ligji,por ne shqiperi,ligji e maliqi Jan nji,!!!!?????……!.

  Reply to this comment
 11. lili May 15, 18:43

  Pse mos me e shtu:asnje deme nga kjo qeveri nuk e geti,perkundrazi u shuan edhe kritika kunder famijes!

  Reply to this comment
 12. P.A.B May 15, 21:19

  Nje Qeverisje Koalicioni me mbi 1.000.000 vota ne shtet te vogel i Shqiperia, s’ka c’kerkon me shume per te bere reformat anti-korrupsion dhe orientuar gjitshka drejt Ligjit. Po shihet qe jo vetem mungon vullneti, por nuk ka as rradhe punesh.

  Nese zonja me siper, e kushtdo si ajo, qe ka post publik te paguar nga parate tona apo ben pune private; dyshohet per abuzime atehere te hetohet. Vertetimi i te ardhurave, ne perpjestim me rroga/shperblime/ biznese dhe Taksim; eshte tek aspekti me i thjeshte per te filluar pune te tille. Kur nuk del asgje, zonja – e familja e saj- ta gezojne shtepine, bacen e pallatin, ne Kapitalizem nuk bejme dot fajtore pse njerezit kane para apo standart te larte jetese! Nese gjinden fakte, te pergjigjet kushtdo duke paguar nga ana ligjore, publike e ekonomike.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 16, 00:42

   P. A. B ? “të orientohet drejt ligjit. Mungon vullneti dhe s’ka radhe punësh”!? Konstatim dhe identifikim i sakte i hallakatjes mazhoritare! Kush e ka thënë megjithëse citimi im nuk eshte shume korrekt ne forme por jo ne përmbajtje ? P. A. B e ka thënë? Dhe unë po i vë notën 10 ! Me yll dhe, te shoqeruar me “çertifikatën e mobilitetit” ! Nderime P. A. B !

   Reply to this comment
   • P.A.B May 16, 09:29

    pershendetje i nderuar. Kur ka vetem akuza e thashe-theme, dilet vec ne nje konluzion; “rrotacion i klases politike e asnje ndryshim real ne jeten e Popullates.”

    Reply to this comment
 13. ALBANO May 15, 21:41

  vajza e berishes po e ngren nje kat me teper vilen ::rama po ben nje vile ne dajt :::nano basha meta i kane bere vilat ma ha mendja ::::te gjithe jane korrupsion :::jane hajduta dhe ppopulli zihet me njeri tjetrin ::ku i gjeten leket keto tipa :::cfare ben gjukata :::shqiperia ::::kolombia e europes :::turpi i europes ::::

  Reply to this comment
 14. Jozi May 15, 21:42

  INJORANTET PROTESTOJN ARGITA NDERTON INJORANTET PROTESTOJN SALIU SHMANG 21 JANARIN INJORANTET PROTESTOJN SALA SHMANG GRDECIN INJORANTET PROTESTOJN GRIDA FSHE VJEDHJET OOO ZZZZOTTT SE NUK MUNDEM JAN SHUM HAJDUT JAN SHUM VRAS

  Reply to this comment
 15. zeni May 15, 22:06

  Thjesht nje familje qe eshte llum ne cdo drejtim. Qe nga baba vrases Sali deri tek incesti i Shkelzenit.

  Reply to this comment
 16. Roja May 15, 22:10

  Ket radhe ja keni fut kot o redaksia e Dita. Argita ka ndertuar jo nje kat por nje pallat tek gjiri i Lalzit dhe i ka te kopsitme letrat. Ky kati paleje qe keni fotografuar ju eshte ne fakt i gjithi nje ndertim pa leje qe po e nderton Nikolin Jaka,kreu i dhomes se tregetise i denuar per korrupsion me 2 vite burg. Mundohuni te jeni te sakte here tjeter se edhe ju keni fillu me reshkit si puna e atij Penelit te gjate qe na prek telat me hartimet e tija prej qurrashi.

  Reply to this comment
 17. Pëllumb zaimi May 16, 00:47

  P. A. B ? “të orientohet drejt ligjit. Mungon vullneti dhe s’ka radhe punësh”!? Konstatim dhe identifikim i sakte i hallakatjes mazhoritare! Kush e ka thënë megjithëse citimi im nuk eshte shume korrekt ne forme por jo ne përmbajtje ? P. A. B e ka thënë? Dhe unë po i vë notën 10 ! Me yll dhe, te shoqeruar me “çertifikatën e mobilitetit” ! Nderime P. A. B !

  Reply to this comment
 18. LORA May 16, 09:11

  Foto-deshmia e T.Balles deshmon se ai dhe nje pjese e mire e deputeteve te pushtetit nuk e kane kuptuar,ose nuk duan ta kuptojne,verdiktin e shenjteruar te 23 qershorit.
  Leri fintet o Taulant-pushti,,,,bej ate qe kerkon nje popull i tere.DREJTESI dhe ndeshkimin e kusareve dhe vrastareve kerkojne qytetaret shqiptare,ne shumice te cilesuar.
  Beje o balle,ose thuj publikisht qe nuk ke tope per kete pune.
  TUNG.

  Reply to this comment
 19. Zeqo Vora May 16, 09:41

  Ore keta te rilindjes kane 8 muaj qe po na mpijne trurin me keto bla bla bla antiberishiane, pse bejn lham -ham e nuk veprojne, t’ia shklaterojne vilat argites apo nuk verpojen se kane vila edhe keta qe nga blendi klosi e deri tek Rama qe po e nderton me shpejtesi ngjitur me Argiten, po deshet ju sjellim edhe fotografi nga punimet te cilat i ndjek Artan Shkreli keshilltrai i Edvinit. O popull koqe, mos besoni keto demogogjira te peshtira qe bejen me njeri tjetrin se ata jane bashkeortak politik dhe ekonomik, jane nje race muti pjelle e PPSH qe nga gjysherit, baballaret, nenat, krushqite e deri tek vetja dhe femijt e tyre e keshtu do trasdhegojne pushtetin politik dhe ekonomik mbi shqiptaret skellever e merhum

  Reply to this comment
  • ALBANO May 16, 12:47

   bravo zeqo ::::ke shume te drejte ::: shqiptaret ose jane idiota ose ja kane hequr trunin zoti ::keta jane te gjithe nje familje berisha basha :meta rama ministrat ::gjika imami nano argjiu te gjithe po e rrjepin popullin :::po e shkaterrojne shqiperine dhe ka disa qe nuk e kuptojne ::::dhe duan te futen ne europe ::::ne kolombie e kane vendin por jo ne europe ::::se nuk ndodhin keshtu gjerash ne asnje vend te europes more popull :::

   Reply to this comment
 20. Zullumi May 16, 09:54

  Te arrestohet nga policia dhe ti dorezohet prokurorise Berisha, Basha dhe Mediu per
  krimet e Gerdecit, 12 Janarit dhe vjedhjet Rruges se Kombit. Nese prokuroria ei liron te arrestohet edhe A.Llalla.
  Nese nuk beni keto gjera zoterinj te mazhorances, dorezojeni pushtetin kriminelave.

  Reply to this comment
 21. emi May 16, 16:55

  Edhe sikur nje mashkull te kete bere 20 vjet burg e te mos ti kete rene me dore ndonje here,menje fjale mos ta kete pare dhmllakun asihere,vetem po te shohesh fytyren e kesaj mashkulli prej femre,nuk te ngrefet per qamet,edhe viager te marresh nuk te bohet ai miku,medet arber malltezi me cin ke shku e ke bo dhe kalamaj me te,me sigufi,akoma dhe vet ti njk e beson,boboo mjere ti d luli……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim