Kur një artist shkel ligjin…Çipi me cigare në sallën e KB

April 26, 2018 19:32

Kur një artist shkel ligjin…Çipi me cigare në sallën e KB

Kreu i shoqatës së artistëve, Kastriot Çipi, ka shkelur ligjin, duke pirë cigare në sallën e Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Pasi hyri për të ndjekur mbledhjen e sotme, Çipi ka ndezur cigaren në mjediset e një institucioni publik, ndonëse në sallë ishin vendosur dukshëm tabelat që ndalojnë pirjen e duhanit.

Bllofi që luajti sot PD për të nxjerrë në protestë artistët, duke ngatërruar qëllimisht një vendim të Këshillit Bashkiak, u pasua edhe nga ky veprim i padenjë për një artist dhe ish drejtor të Teatrit Kombëtar të Komedisë si Çipi.

Kastriot Çipi njihet gjithashtu si një nga artistët më përkrahës të Partisë Demokratike.

s.a/dita

 

April 26, 2018 19:32
Komento

3 Komente

 1. info analitike April 26, 20:38

  hahahah o shoke seriozishte kini mo! Tahorri e mbyti vendin ne droge e ju sus e tani beni moral per shkeljen e ligjit se pi cigare ne salle. Jeni katandisur per tu qare hallin. Ore e moret vesh qe cunat e Valit do te bejne goxha ndertime nga Lapraka pavaresisht se me ato nderrmarrje qe kane regjistruar nuk justifikojne megandertimet. Po ketu a kemi ndonje problem me ligjin? Si thoni ju?

  Reply to this comment
 2. kenga qe me mungon April 26, 20:57

  Ja e dha pergjigjen ky komentuesi me larte. Probleme droga ne fushe e mal e jo cigarja ne salle! keta qe kane lajthitur keshtu po lajthisin dhe te lekundurit. Vate more shoke vate, u nda bota ne dy kampe, njeri lufte e tjetri paqe. Paqe behet duke pire duhan e duke helmuar te tjeret. Po dikur ka egzistuar nje semundje qe quhej “pika” sot nuk egziston apo e ka zevendesuar sida me shoqe? Ky ishte intelektuali shqiptar njeri jashte salles komenton dhe tjetri brenda salles i genjyer pi duhan.

  Reply to this comment
 3. raqi April 26, 21:05

  Po cfare artisti eshte ai ,,,
  Ai eshte nje partiak ,dhe nje lepires bythe qe e kane urdheruar,,,
  Shifni cfare mbeshtetje kane.
  Vine verdalle.si zorro,,,,,
  Oo kur nuk ka.shtet.qe ti fuse rruspat.atij teatri qe e.kane.kthyer se seli partie,dhe shurrtore,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*