Kur një grua hesht, e bën për këto 11 arsye

November 10, 2019 19:35

Kur një grua hesht, e bën për këto 11 arsye

Gjithmonë ka qetësi para furtunës. Kur do të ndodhë një tërmet, ju nuk e ndjeni. Lëkundjet ndodhin në heshtje derisa, në fund, nuk ka më hapësirë ​​për të lëvizur dhe asnjë heshtje për tu frenuar. Gratë janë të ngjashme, ato përdorin heshtjen si paralajmërim. Kur një grua hesht, kjo është për këto 11 arsye:

1) Po merr rrugën e duhur

Eshtë e lehtë të lejosh që gjuha të marrë avantazhin mbi mendjen dhe të thotë gjëra të dëmshme.

Edhe në zemërim e sipër, një grua mund të qëndrojë e heshtur sepse e di se po merr rrugën e duhur, përndryshe në të ardhmen do ta dëmtojë më shumë.

2) Po shërohet

Ajo është e lënduar. Dëshiron të tërhiqet dhe të shërohet. Vetmia e ngushëllon dhe ajo e di se do të jetë më mirë pasi të rrijë vetëm për një farë kohe.

3) Ajo dëshiron të jetë vetëm

Në të kaluarën ajo është përpjekur të shkojë tek të tjerët për këshilla dhe ka mësuar se përfshirja e tyre në problemet e saj, i bën gjërat më të ndërlikuara.

Ajo e di se e ka forcën të merret me problemet vetë, dhe kjo është pikërisht ajo që po bën.

4) Ka nevojë për kohë

Gjithçka është bërë shumë e lodhshme për të. Eshtë në limite të durimit dhe i duhet vetëm hapësirë dhe kohë.

5) Eshtë e angazhuar

Ndonjëherë, në realitet ajo është vetëm thjesht duke bërë gjërat e veta dhe ky është shkaku i heshtjes së saj.

Puna e saj është me të vërtetë duke shkuar mirë, bën takime me mike të reja, stërvitet gjatë mbrëmjeve.

6) Ka nevojë për ju

Ajo nuk di si t’ju kërkojë të jeni më të pranishëm, kështu që nuk thotë asgjë.

Kur ju shikon, ajo përcjell trishtimin e saj tek ju.

7) Eshtë duke marrë veten

Në vend që të debatojë, ose të vazhdojë betejën e atyre që kanë të drejtë dhe që duhet të bëjnë diçka, ajo hesht.

Eshtë e shëndetshme për të, që të zgjedhë betejat e veta, me gjërat e vogla mund të merret më vonë.

8) Ka nevojë për pushim

Nuk ka ikur përgjithmonë, por është vërtet e inatosur dhe ka nevojë për pushim.

Ajo do të kthehet, por tani duhet ta lini të qetë.

9) Po mendon shumë

Ajo është e shqetësuar për gjithçka.

Të kesh kaq shumë përgjegjësi mund të jetë problem.

10) Po bëhet e fortë

Ajo është mbështetje dhe prijëse për të gjithë. Kur ndodh diçka shkatërruese, i lëshon britmat e veta vetëm kur është në vetmi.

Ajo e di që të gjithë do të përfitojnë nëse vazhdon të ecë përpara.

Ajo është i fortë dhe i lejon gjërat të ndodhin, në mënyrë që të gjithë të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

11) Nuk di çfarë të thotë tjetër

Ndonjëherë nuk ka asgjë për të thënë.

Kur komunikimi ka arritur në një rrugë pa krye dhe dy njerëz nuk janë në gjendje të lidhen në asnjë mënyrë, nuk ka shumë për të thënë.

Nëse ajo ka provuare ka provuar të kapërcejë dhe asgjë nuk ka funksionuar, përfundimisht do të ndalojë së përpjekuri.

 

a.d. / dita

November 10, 2019 19:35
Komento

1 Koment

 1. Te 10 nga 11- Argumetat e Heshtjes se Femres qedrojne, pooor November 12, 22:41

  te gjitha kto Argumentime sado bindese te tigellojne
  nga ana psiko ~ llogjike ,
  karakterizohen nga ndjenje e theksuar
  pesimizmi passiv …!

  Dhe nji karakter i tille ,eshte i dukshem qarte ,
  ne
  Piken – 11 , argumentin e fundit

  “nuk di cfar te thote tjeter ” per mua eshte nji No-Gou !!!

  ————

  “humbja e nji statusi ose e nji posti ne lidhje me X –
  person shoqeri etj ,
  humbja e nji personi te dashur ,
  pra nji zhgenjim prej pritmerise se tij ,
  humbja e besimit ,

  nji tronditje etj momente deshperuese ne jeten tone ,
  nxjerin shpirtin tone nga Balanca e brendeshme
  e krijojne te tilla situata ,
  ku ne tregojme nji mungese te theksuar deshire ,
  per te pare perpara e optimist ,
  pamvaresishte mosmarreveshjeve ,keqkuptimieve .
  Nganjiher gjerat ndodhin pa na pyetur fare neve ,per X arsye e kjo na ben neve te heshtim …
  dhe pse kjo heshtje dhemb jopak brneda nesh .
  ——-
  Te rreshkasesh ne nji terren te komplikuar ,te pasigurt ,
  nuk eshte turp apo gabim ne jete ,

  por te qendrosh shtrire me kurris nga Jeta jote
  qe te pret …
  kjo nuk shkon ,eshte gabim
  (ky ishte komenti im : L.G an X)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim