“Kur shoku im i fëmijërisë, Edi Rama, më kërkoi të braktisja LSI-në”

October 30, 2017 11:43

“Kur shoku im i fëmijërisë, Edi Rama, më kërkoi të braktisja LSI-në”

Deputeten e LSI-së me Edi Ramën e lidh një njohje e vjetër, që nga fëmijëria.

Nora Malaj e ka treguar këtë detaj gjatë një bisede në Ora Neës, ku ka shtuar se kishte marrë një propozim nga kryeministri Edi Rama për të braktisur LSI-në dhe për t’iu bashkuar grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

“Rama më ka propozuar të shkoj tek partia e tij, por nuk kam pranuar”, ka thënë ajo duke konfirmuar se i ka rezistuar kësaj oferte.

Gjithashtu Malaj ka zbuluar, se Edi Rama është shoku i saj i fëmijërisë dhe se kanë punuar shumë bashkë, por ka qenë edhe një kundërshtare e flaktë e disa prej vendimeve të tij.

“Me Ramën kam edhe një lidhje. Unë dhe Edi jemi shokë fëmijërie dhe shokët e fëmijërisë nuk zgjidhen, por i ke. Në këtë raport kam pasur një ndjesi mbështetëse, por e kam respektuar në pozicionin e Kryeministrit, kemi punuar shumë bashkë, më ka dëgjuar edhe kur kam qenë e prerë, kemi pasur edhe përplasje dhe në disa çështje, kam qenë kundërshtare e flaktë e tij”, rrëfeu ajo lidhjen speciale me kryeministrin.

Nora Malaj qëndroi për 8 vjet si zv.ministre.

Ajo ishte zv.ministre e Arsimit edhe kur kaloi reforma për arsimin e lartë, një prej projekteve më të sulmuara nga Monika Kryemadhi.

Kur Monika Kryemadhi u pyet për Nora Malajn si përfaqësuese e LSI-së për reformën në arsim, e konsideroi Malajn si një nëpunëse të thjeshtë.

October 30, 2017 11:43
Komento

16 Komente

 1. ??? October 30, 12:06

  Nuk ka gje me te poshter te besh publike mardheniet private vetem per te fituar politikisht, Si mund ti besohet kesaj qelbesire, kur kjo nuk ka minimumin e respektit per njerezit rreth saj?

  Reply to this comment
  • ELIOT November 25, 10:29

   KUJT I PLASI KE QEN SHOK FEMIJERIE APO JO …TANI CPO BENI PER POPULLIN KETE GJE DUAM TA DIME E LAGU SE LAGU RAMA META SNA NTERSON .. CFARE INTILIGENTE ..NUK CUDITEM QE ALBANIA ESHTE NE MIZERJE NE KORRUPSION ..ME BERISHEN RAMEN BASHEN ..EDHE NJE THES ME PATATE NUK I BESOHET …

   Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 October 30, 12:39

  ja dhe një “lajm “pa as më të voglin njoftim!
  lajm pa lajm!!
  i vjen sikur të them dhe unë:një ditë kur po kaloja para kryeminiestrisë,lëshova një!pas dy minutash kaloi rama,ose saliu,ose meta,braçja nuk ja vlen me e përmënd,në të njëjtin vënd dhe mund tia kenë ndjerë “aromën”!
  ju nuk dini çfar të shkruani dhe shkruaj për çdo pordhë e fëndë që mund ta kaloni për lajm!!

  Reply to this comment
 3. Elvi October 30, 12:48

  Te jesh sot antare e LSI apo PD eshte poshtersi!

  Reply to this comment
 4. Pensionisti October 30, 13:20

  Ke humbur shume qe nuk ke pranuar , tashti besoj je penduar por , eshte vone dhe “kur te vijne kaq vone mente , nuk i hane as qente’ ‘ ; eshte nji shprehje popullore , qe ti, si e arsimuar dhe aq me teper prej 8 vitesh zv.ministre e arsimit , nuk besoj qe te mos e kesh digjuar pa le edhe perdorur kushe di sa here!

  Reply to this comment
 5. Syti KORITA October 30, 13:31

  Byth’ e PLASUR, pse nuk pranove Ti !!! Je mire tek LeShelija….

  Reply to this comment
 6. gjermani i fundit October 30, 13:56

  ti qenke rritur, Edi ka mbetur akoma shok femijerie

  Reply to this comment
 7. kris 1 October 30, 13:59

  Te na rrosh moj cupe.Ne syte tek ti ii kemii.Me Monken drejt….?

  Reply to this comment
 8. Goni October 30, 14:49

  haha….Mos shiko shume endrra me sex se nuk te mban me shpirti,moj e uruar! Ti dhe i perjeton momentet dhe sfilitesh

  Reply to this comment
 9. ppa October 30, 15:37

  …kjo vemje politike, duhet te thote sa parti ka nderruar me perpara…!

  Reply to this comment
 10. PS-isti i deshperuar October 30, 15:43

  Nora. E shkreta PS. Ku do mbytet pa ty? E ke marre ne qafe…

  Reply to this comment
 11. bregdetari October 30, 16:51

  Kjo e thote me mburrje por se kupton qe ka bere budallallekun me te madh dhe do ish mire te mos e kish rrefyer se nje gje tille tregon nivelin e saj si budallacke qe eshte.
  Madje dhe si zv/m qe ka qene ka lene nam te keq.
  Pse?
  Sepse ka qene zv/m nen qeverisjen e Sales ne vitet 2009-2013 dhe zv/m ne periudhen e Rames ne vitet 2013-2017.
  Ne te dy keto periudha ka treguar paturpesisht dyfytyresine e saj me ze dhe me figure lidhur me librin shkollor.
  Qendrimi i pare ishte pro altertekstit.Dale nga goja e saj.
  Qendrimi i dyte ishte kunder altertekstit dale po nga goja e saj.
  Pyetja qe ngrihet ne kete rast eshte :1-Si zv/ministre dhe njeri i arsimit cili eshte qendrimi yt profesional
  2 – A e kupton se pari e pastaj a e ndjen pergjegjesine lidhur me pasojat e reklamave te tua ne raport me tekstet shkollore ?
  Mund te vazhdojme akoma me ty por bindshem deklaroj se ne periudhen kur ke qene zv/m e arsimit zotrote nga 2009-2013 arsimi nuk ka bere aspak perpara por ne rastin me te mire ne vendnumero e ne rastin me te keq mbrapa.Pse-ja e dyte eshte sepse po ju sjell nje shembull qe ju nuk donit te ja dinit sec behej ne baze.
  Ajo qe ndodhte ne baze ishte kjo :-Mesuesit i kerkohej te hulumtonin e me pas te perzgjidhnin ndermjet 10 teksteve alternative tekstin e shtepise botuese me x autor qe mesuesve u dukej me i pershtatshem per te dhene x lende.
  A e di moj zv/m se cfare ndodhte ???
  Nuk besoj ta dish dhe as nuk ke qene e interesuar ta marresh vesh.
  Mesuesi porosiste tekstin e filan autori te filan shtepie botuese nderkohe i vinte teksti i fistekut,pra thene troc tjeter per tjeter dhe thene akoma me troc njeri i binte samarit e tjetri gomarit.Pse ndodhte kjo ?
  Kjo ndodhte sepse futej ne loje korrupsioni dhe lufta per perfitim.
  Dhe korrupsioni niste nga ty sepse nga pozicioni yt i ekzekutivit ishte hartuar dhe implementuar gjetja me skandaloze e kohes “alterteksti” gjetje qe ka brenda korrupsionin masiv.
  Ti ma merr mendja kur del dhe deklaron se paske qene shoqe klase me Edi Ramen dhe ai te paska bere ftese per ne PS e thua si me mburrje se ja medemek “une” dhe ne kete rast “ti” dmth , ja vleke edhe me PS edhe me LSI–ne si puna e atij gurit te xhevahirit qe ka vlere te njejte pavaresisht ne cilen dore eshte.
  Per mua si person ti je e pa vlere ne PS.
  Ne se ti ke vlere ate e ke vetem tek LSI-ja sepse LSI-ja mbledh njerezit qe s’kane vlere.
  Aq me teper qe me keto te thena ke kerkuar te ngjyroseshsh pak me te tjeret qe kane me teper vlere se ty,si ne rastin me Ramen per ta nxjerre veten se ja edhe Ramen e kam refuzuar dhe per tu afruar njerezve ekuivalencen e njerezve te rendesishem sic eshte ne kete rast Kryeministri.
  Por ti do te hrtohesh nga Vetingu si nje zyryare shtettore qe i ke sjelle dem te madh arsimit duke bere qe pasojat te jene per vite e dekada te tera sepse ke frenuar zhvillimin dhe penguar perparimin e vendit dhe ne kete rast demi ekonomik eshte i paparashikueshem.
  Sa per ate se ke patur Kryeministrin shok klase e c’do tr thote kjo ???
  Edhe gjyshi im ka qene bashkekohes me Ajnshtajnin po gjynah i ziu s’merrte vesh fare nga ligjet e fizikes.

  Reply to this comment
 12. Pallatet Agimi October 30, 16:54

  Po mos bej ojna moj …moj… Po edhe te ha edhe te kruan. Mos u perpiq ta dredhesh moj injorante e paskrupullt. E ke pasur shok feminije, je perplasur me te, ke qene e prere… etj idjotlleqe qe nxjer nga goja, nuk ta rrisin nivelin. Perkundrazi! Ti je nje kokerr demagogeje e llafazane qe nuk ke shoqe ne kete bote. Po pas LSI ku do perplasesh? Ne c’dreq partije do i ulesh bythet?
  Turp! Me keta njerez, gra me mentalitet gorillash Shqiperija eshte e mare fund. Kejo gruaja nuk eshte as per te fshire cimentot e arsimit e jo me te pretendoj per t’i dhene mend arsimit.
  E marte e mira kete pune e marte!

  Reply to this comment
 13. Jimi October 30, 19:02

  T’ja dish per nder se te ka respektuar dhe vleresuar! Te tjerat mund te gjykohen si te duam.

  Reply to this comment
 14. demo October 30, 20:56

  Si shume e madhe me duket!!!!!E mbaj mend qe ne kohe te M.Hajatit ne ca emisjone me nxenes shkollash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*