“Kur s’ka shtet, me leshterikët merret KM, i njëjti degradim berishe”

August 22, 2019 09:01

“Kur s’ka shtet, me leshterikët merret KM, i njëjti degradim berishe”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale një bisedë me një qytetar,  i cili i ka kërkuar ndihmë kreut të qeverisë për të hequr një grumbull me leshterikë në plazhin ku ai po pushonte.

Pas mesazhit, ky problem ka gjetur zgjidhje.

Por nëse lexon komentet vihet re që të gjithë mendojnë se shteti nuk bëhet duke i shkruar kryeministrit, por duhet të funksionojnë të gjitha hallkat e tij dhe në rastin në fjalë me leshterikët duhet të merreshin institucionet përkatëse.

Ka dhe nga ata që e krahasojnë veprimin e tij me atë të Berishës në fund të mandatit duke i kujtuar se si përfundoi qeveria e tij.

 

Biseda e Kryeministrit me qytetarin

o.j/dita

August 22, 2019 09:01
Komento

25 Komente

 1. ETHEM LALAJ August 22, 09:51

  NUK KA KM NE BOTE QE TE MERRET ME LESHTERIKET E PUNE TE TILLA QE SHKRUAJNE GJITHFAR SOI E SOROLLOPI NE MEDJE.
  -POR DIHET THENE SE RAMA E GJETI VENDIN NE PIKE TE HALLIT DHE DUHET TE MEERRET ME GJITHSHKA.DHE PER KETE BRAVO I QOFTE.
  -KJO SITUATE ZGJEDHORE PLAZHISTE DUHET TE MARRI FUND DHE TE VIHEN NE EFIÇENCE TE GJITHA HALLKAT.
  -PSH:SOT PIVA KAFE E NUK MU DHA KUPONI TATIMOR…ATHERE ÇDO BEJ UNE KUR TATIMORET FLEN GJUME NE PLAZHE..! PSE:SE JANE MESUARE 30 VJET HANI BERDYSHIT.
  -KERJESA E LLOGARISE DUHET ÇDO DITE E NGA TE GJITHA HALLKAT.

  Reply to this comment
  • Militanti qorr August 22, 10:01

   Sa idiot je, t falte zoti

   Reply to this comment
  • Si urnon zogu qeneral August 22, 11:17

   Futuni me vrap ne llogore ushtare zogollinj se kapterin tuaj nuk e paska zene gjumi pa i thurrur ca elozhe kaporal Pelegrinit 😉

   Reply to this comment
  • antonio August 22, 12:22

   Z.kryeminister!
   A mund te me jepni nje mendim se me cfare brisku mund te …RRUHEM me gjate?
   Jo per gje,por u shkruajta atyre te platformes dhe me thane se per gjera te tilla te rendesishme drejtohuni kryeministrit!

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 22, 16:02

   o ETHEM LALAJ o oficer i trashë madhor
   “-POR DIHET THENE SE RAMA E GJETI VENDIN NE PIKE TE HALLIT DHE DUHET TE MEERRET ME GJITHSHKA.DHE PER KETE BRAVO I QOFTE.”
   ka qënë fat për këtë popull,ka qënë fat për këta njerëz që falë armatimit,që falë llogarive të gabuara që kanë bërë shovinistët tanë të veriut e të jugut,ka qënë fat prej përplasjes së të mëdhenjve,ka qënë fat oknjukturash që ne nuk kemi patur luftë!
   se të ishte për oficerë si ti??
   dhe giotinat do tu ishin bërë byk duke prerë kokat tona!!
   nëse ti je si shumica e e oficerëve madhor a vogëlor!?
   atëherë paskemi pas fat të madh!!do të na kishin therur si bagëtia!!

   Reply to this comment
  • mirel August 23, 20:40

   Ata qe pastrojne leshteriket quhen patrues o kapter Etemi. Ose punetor komunhaleje, se hale u be ky vend.
   Meqe KM e paska me shume qef, dhe duket rrigoroz i madh, ja ofrojme me deshire te plote ta lere postin dhe te filloj pastrues plazhesh.
   Shkembimi do jete dobiprures per te gjithe.

   Reply to this comment
 2. A August 22, 09:52

  Ky eshte shteti shqiptar dhe kjo eshte qeveria shqiptare ku kryeministri aktual EDI RAMA eshte nder te tjera edhe drejtor komunalje.
  Kuptohet se nuk din pse eshte kryeminister, per me teper kur je i kapur nga mafia, narkotrafikantet dhe oligarket. Tung.

  Reply to this comment
 3. Boss leshteriku... August 22, 09:56

  Ripjellja urbane është shndërruar tashmë në objekt gallate, ku shënjestra kryesore mbetet gjithmonë kryeqefliu i facebook-ut.

  Është njëlloj si puna e orkestrantët që ja shfryjnë gjithë inatin vetëm solistit.

  Solisti ka marrë mbi shpatulla aq shumë “punë të rëndësishme”, sa që do i duhet t’ui japë llogari adoleshentëve dhe për leshterikët e detit.

  Mjerë orkestrantët thuaj. Ja u ka rrëmbyer instrumentat nga duart i gjithëditur dhe duarartë…

  Me tkëë solist në ball, orkestra bën pall. Me të violinë e par, leshteriku si mullar.

  Reply to this comment
  • Kastriot August 22, 10:00

   E ben kastile more legeni, do dali tek ligji i ri qe u jep bregun zamirve dhe ulajve

   Reply to this comment
   • Bordi leshteriku... August 22, 10:08

    E ke të sigurtë, apo ke hallin se mos të fut edhe ty fadromë dhe të ngre me gjithë lecka si atë kacavjerrësin e makinave në porto palermo?

    Reply to this comment
    • Kastriot August 22, 12:45

     Super te sigurte
     Po ti mblodhe ndoicik leshterik sot, apo nuk dole nga bodrumi se vap sot

     Reply to this comment
     • Boss leshteriku... August 23, 10:28

      Une jo o Joti pe koti, se monopolin e leshterikut e paska marre persiper kryezullapi qe ke mbi koke. S’po le gje mbi toke pa ia vene syrin.

 4. bart72 August 22, 10:45

  Ju komunistat nje ftyre keni doni te vidhni dhe te veisni je merda humana klysha te kuq

  Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 August 22, 11:34

  jemi të lumtur që kemi ramën në krye!
  supernjeriu,ose supermeni i radhës në shqipëri,zgjidh problemet e shtetit!!
  e vetmia gjë që nuk kuptoj është pagesa që bëhet për një administratë,puntorë shtetrorë!
  përse paguhen tërë këta njerëz,ku të tëra problemet i zgji supergjatësia e tij???
  pushojini nga puna këta dembelë dhe mijëfishojani rrogën këtij halldupi dymetrosh!!
  i shkreti u robtua duke pastruar leshterikë e hale,duke dhënë PPP të pa kërkuara e letra legalizimi,duke prishur restorantet e gangsterëve kokdhimë!!
  të vetmen gjë që nuk e bën dot është prokuror ose gjykatës!!aty ja ka lënë drejtësisë së shtrëmbër!!
  por vetëm për një rast!atë të 21 janarit!!
  përfytyroni që edhe në amerikë e gjermani,japoni e francë të lindnin supermenë të tillë!?
  ata me dava njerzish normalë që bëjnë vetëm punën e tyre,nuk dinë ku të çojnë paratë,pasuritë,industrinë e tyre!!me qeverisjen e dava merkel,makaron,anglia smerret vesh,e më keq me trampin e amerikës,mbetën duke kërkuar emigrantë!ne vetëm japim emigrantë!!
  nuk e di përse ndodh një gjë e tillë!?
  eh se më ra në mënd,e kapa më në fund!!
  supernjeriu ynë punon aq shumë sa lë 50% të shqiptarëve pa punë!!kështu janë të detyruar tia mbathin nga sytë këmbët!!

  Reply to this comment
 6. Ky eshte modeli i shtetit te Rames August 22, 11:55

  Modeli I shtetit te Edi Rames Kryeministrit Merret me leshteriket e detit dhe jo me systemin ! Nje paftesi e jashtezakonshme pasi leshteriket dalin perseri dhe perseri Edi Kryeminister do te bej te njeten pune me te njeten metode , Qyetari lajmeron Kryeministrrin ne fb dhe Kryeministri I pergjigjet !
  Po pse nuk I pergjigjet punes personat pergjegjes autporoitetet e zones leshterikut ? Pse duhet kapur veshi majte me doren e djthate ?
  Paloco system ! Keshtui ndodh ne cdo sector ! Publiku dhe shoqeria locale ka shume problere me funksionimn e ligjit dhe rregullave !
  Nuk lidhen hallkat sic duhet !

  Reply to this comment
 7. Qesharak August 22, 12:47

  Shteti me whatsap i Rilindjes

  Drejton kryeministri me celular, a pika shtetit

  Reply to this comment
 8. Selim Shpuza August 22, 13:25

  Sa shpejt pergjigjet kryeministri yne per gjera te vogla qe nuk prekin as xhepin e tij dhe as xhepat e miqeve. Çudi se une i kam shkruar dhjetra mesazhe e imele,per gjera shume me te rendesishme e ai nuk ka kthyer pergjigje, qofte edhe nje here te vetme.Bej show kryeminister, bej, me kete popull budalla.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 22, 15:55

   o lali
   a ke parë ndonjë vënd ku llotarinë ta fitojnë të gjithë??
   dhe kjo puna e watsave të timonierit është llotari!!
   ndryshe nga llotaria normale ku fitorja varet tek rastësia,këtu tek timonieri,rastësia nuk është e rastësishme!timonieri përcakton rastësinë!ai i jep drejtim!!pra kur ai ka nevojë për tym,ai lëshon bullicën me balluke dhe ajo kap 500t vajguri,pastron plazhe dhe rastësisht i bie rruga afër shtëpisë të ndonjë të rrejpuri prej tij,dhe i premton një të re!!
   e kështu populli leshko shqiptar lumturohet me zëmërgjersinë e dobiçit të tironës,me zëmërgjerësinë që ka dobiçi në shpërdorimin e parasë që vetë populli leshko ia ka lënë në dorë!!
   populli leshko kënaqet kur sheh se dobiçi pasi i ka grabitur deri në plcë lë të pikojë ndonjë pikë për ta!!
   selim
   ndoshta dhe ti do të kesh fat,vetëm mos shkruaj për gjëra serioze!!futja ashtu kot,pordhës si e themi ne,dhe të garantoj që dobiçi ka për të ta plotësuar dëshirën!!
   sa për denoncime kundër administratës!?
   mos e ndërpre!!vazhdo!
   e di përse?
   sepse i jep informacion të gjërë dobiçit për të shantazhuar vartësit e tij!për të forcuar pushtetin!!
   diktaturën e kemi në ngjitje e sipër!!

   Reply to this comment
 9. Edi Durres August 22, 22:40

  Derlsa ma centralizuar cdo kompetence,edhe rendermi e pastrimit,atehere te pergjigjet dhe per leshterikun,se ndoshta me te i duket vehtja dhe si poseidoni…kokkkrra e bubit qe nuk la tender ne kembe,.ma keq se Saaaaaali kllufi!

  Reply to this comment
 10. Lasgushi August 23, 06:18

  Leshteriku sna prish punë,por kur nuk ngopim barkun e fëmijë me bukë,si tja bëjmë o udhëheqës?Të presim ndonjë copë tule,nga prapanicen e Belinda Ballukut apo Holta Xhackës.

  Reply to this comment
 11. H August 24, 11:55

  Bizmarku ka qenë profetik kur tha se ,- Nuk bëhet shtet me hajdutë bagëtish.

  Reply to this comment
 12. E èma e Zeqos August 24, 14:09

  Fatura e biznesit, duhet tè denoncohet nga klienti tek kryeministri, nèse èshtè pa TVSH. Edhe leshteriku, po ashtu.
  MOS IA PÈRTO, mè thotè kryeministri im.
  Mè shkoi dita nè celular, o komandant.
  Ata fuksat e sigurimit, e merrnin 80 lekshin tè paktèn, “pèr punèn e bèrè”.
  Ju, jini model ndryshe. Pèr Ju, paguajmè ne 7500 lekè nè muaj, vetèm pèr qènien nè “gatishmèri teknike”.
  Nè atè gomarrlikun tim pe fshatari, u mendova ca por nuk gjeta pèrgjigje. I cekèt, unè o xhan.
  Po ato qindrat e mijrat, prej atyre specialistève tè administratès, pèr çfarè i paguajmè ne shqiptarèt more aman, kur pèr çdo gjè qè ndodh nè kètè republikè kaçakèsh, kryeministri pret nga unè, ta informoj.
  Tè paçim kryeministèr. Tè na rruaç sa malet.

  Reply to this comment
 13. Poshtë banda e hajdutëve të Ripjelljes socialiste! August 25, 11:00

  Në spiatlin Nën Tereza, në pavionin e sëmundjeve infektive një nevojtoren është bllokuar. I lutem kryeministrit tonë të nerum të ndërhyj për çbllokimin e kësaj nevojtoreje duke ushtruar të gjithë kompetencat e tija në këtë fushë. Në qoftë se nevojtorja do të rregullohet , i lutem kryeministrit një postim në internet me këtë ndërhyrje, madje të shkruahet një shënim në derën e nevojtores që ajo është rregulluar në saj të ndërhyrjes së kryeministrit. Çdo njeri, duke përdorur kët nevojtore e duke lexuar shënimin, do ti shtohet besimi për qeverisjen dixhitale të kryeministrit tonë Mos vallë duhet një PPP e veçantë për këto nevojtore? Le ta mar në konsideratë këtë sugjerim i nerumi Kryministër që e paçim me jetë e ymër, se po punon shumë. Ja , po të mos ishte ai leshterikët atje do të ngeleshin se s’ ka kush të merret me to deri sa të krijohet një PPP për leshterikët.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 26, 16:50

   Poshtë banda e hajdutëve të Ripjelljes socialiste!
   lali
   K/ministri ynë i bën të gjitha!!
   bëji një tel se vjen e ta merr në gojë!!
   nuk jam i sigurtë në preferencat seksuale,por po qe se përkojnë me të tijat e ke problemin të zgjidhur!nga dora vetë K/ministri!!
   ps:problem do ta kesh po të të dërgojë braçen!!të tharton kart me atë lapaqenërinë e tij!!
   vetëm se është shumë i ndershëm muti!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim